V Našej prírodnej lekárni sa snažíme vrátiť k pôvodným prírodným receptúram a ponúknuť Vám čo najviac informácií o bylinkách a vplyve rôznych prírodných látok na ľudský organizmus. Taktiež Vám priblížime rôzne prírodné metódy liečby chorôb ako alternatívu k dnes bežným liečebným postupom s použitím chemicky vyrobených liekov. Postupne sa budeme snažiť priniesť čo najviac informácií o rôznych odvetviach a spôsoboch prírodnej liečby.

Bylinky

Bylinky sa používali stáročia nielen na liečbu rôznych chorôb a neduhov, ale aj ako prostriedok na podporu dobrého zdravia. Ľudia poznali najvhodnejší čas pre zber bylín, vedeli ako ich skladovať, konzervovať a vyrobiť z nich ozajstné prírodné lieky. Vedeli namiešať liek na bolesť hlavy, boľavé kolená a svaly, popáleniny, omrzliny, vredy a boľavé zuby. A tak to šlo celé stáročia. Zmena nastala až v storočí devätnástom. Umelo vyrábané lieky, farbivá a kozmetické prípravky sa stali cenovo dostupnými všetkým a staré znalosti o bylinkách, ich použití a účelu začali upadať do zabudnutia. S meniacou sa módou návratu k prírodnému liečiteľstvu a znalostí jedinečnosti cenných látok v rastlinách obsiahnutých (vitamíny, minerálne látky, vláknina) a s fytoterapiou (liečenie pomocou rastlín) objavenou alternatívnou medicínou, sa k nám na šťastie opäť bylinky vracajú a získavajú svoj pôvodný význam.

Zoznam byliniek

Abecedný zoznam byliniek

Abecedný zoznam všetkých na slovensku známych byliniek.


Podla chorob

Zoznam byliniek podľa chorôb

Zoznam všetkých byliniek zoradený podľa chorôb na ktorých liečbu sa dajú použiť.


Kalendar byliniek

Kalendár zberu byliniek

Kalendár zberu všetkých byliniek, ktoré sú v našom herbári. Pozrite sa kedy je najlepšie zbierať vaše obľúbené bylinky.


Liečivé recepty

Liečivé recepty v našej prírodnej lekárni sú vyrobené z čisto prírodných ingrediencií. Vo väčšine receptov tvoria hlavnú liečivú zložku bylinky a ovocie.

Zoznam receptov

Zoznam liečivých receptov

Abecedný zoznam všetkých liečivých receptov s možnosťou vyhľadávania.


Zoznam receptov podľa choroby

Recepty podľa chorôb

Zoznam liečivých receptov zoradený podľa chorôb pre ľahšie vyhľadávanie.


Recepty podľa bylinky

Recepty podľa byliniek

Zoznam liečivých receptov zoradený podľa byliek, ktoré sú hlavnou zložkou receptu.