Superfood

Superpotraviny sú skupinou potravín bohatých na vitamíny, minerály a rastlinné živiny s antioxidačnými vlastnosťami nazývanými fytonutrienty.

Po celé roky sú ľuďom ponúkané právomoci superpotravín. Tieto potraviny boli považované za prínos pre vaše celkové zdravie, boli spojené s ostrejšou mysľou, čistejšou pokožkou, zdravším imunitným systémom a ďalšími. A zatiaľ čo mnoho dietologov spochybňuje superpotraviny, nedá sa tvrdiť, že niektoré druhy ovocia, zeleniny a bielkovín ponúkajú väčší prínos pre zdravie ako iné.

V ideálnom prípade by sa človek mal sústrediť na stravovanie plné ovocia a zeleniny. Pridávanie superpotravín je súčasťou rovnice a môže vám pomôcť na vašej ceste k zdraviu a šťastiu.


Chlorella

Chlorella4

Chlorella je superpotravina, ktorá si získala priaznivú povesť svojich fanúšikov ako doplnok "všetko opravujúci". Chlorella je jednobunková sladkovodná riasa, ktorá je prirodzene bohatá na bielkoviny, vitamíny, minerály a vlákninu. Medzi jej prínosy patrí zvýšenie počtu protilátok, podpora chudnutia a boj proti rakovine a iným chorobám. Medzi praktické výhody chlorelly patrí skutočnosť, že rýchlo rastie. Vedci sa na ňu pozerajú aj ako na možný alternatívny a obnoviteľný zdroj paliva.


Spirulina

Spirulina

Spirulina sa stala populárnou z dobrého dôvodu - má neuveriteľnú nutričnú hodnotu! Táto superpotravina je významným zdrojom bielkovín, vitamínov skupiny B, betakaroténu, vitamínu E, vitamínu K, esenciálnych mastných kyselín a rôznych minerálov vrátane železa. Spirulina má antitoxické účinky, udržuje zdravé črevá, znižuje hladinu cukru v krvi, pomáha znižovať cholesterol, udržuje zdravé srdce, zmierňuje príznaky alergie a pomáha redukovať hmotnosť.


Zelený jačmeň

Jacmen1

Zelený jačmeň je taký živný, že poskytuje kompletnú výživovú podporu. Prášok z jačmeňa podporuje zdravie a poskytuje telu chlorofyl, antioxidačné enzýmy a bioflavonoidy, aminokyseliny, minerály a vitamíny. S toľkými živinami ponúka zelený jačmeň rozsiahle zdravotné výhody. Zmierňuje ulceróznu kolitídu, má detoxikačné účinky, posilňuje imunitu, bráni vzniku rakoviny, chráni pred UV žiarením, pomáha bojovať proti závislosti, znižovať nadmernú kyslosť a udržuje vašu pleť mladú.


Kelp

Kelp3

Kelp sa po stáročia používa ako dôležitá výživná základná prísada v čínskej, japonskej a kórejskej kuchyni. Je tiež vynikajúcim zdrojom jódu, ktorý je nevyhnutný pre zdravú funkciu štítnej žľazy. Kelp dodáva prirodzený nutričný profil, ktorý sa nachádza v celých potravinách. Kelp pomáha znížiť zrážanie krvi a zlepšiť prietok krvi, bráni vzniku rakoviny, pomáha bojovať proti zápalom, pomáha znížiť hladinu cholesterolu a redukovať hmotnosť.


Moringa

Moringa

Moringa sa označuje aj ako "zázračný strom" kvôli širokému spektru výživných, liečivých a čistiacich vlastností. Nazýva sa tiež „superpotravina“, pretože má úžasný potenciál zlepšovať zdravie a odstraňovať hlad po celom svete. Má vysoké množstvo bielkovín a je významným zdrojom vitamínov a minerálov. Listy stromu moringa obsahujú 18 aminokyselín, z ktorých 8 sú esenciálne aminokyseliny, čo z nich robí „kompletný“ proteín. Toto je zriedkavý nález vo svete rastlín. Okrem toho je plná antioxidantov a fytonutrientov pôsobiacich proti chorobám.


Superpotraviny