Mlieko

Mliečne výrobky sú typom potravy vyrábanej z mlieka cicavcov, najčastejšie kráv, a zahŕňajú mlieko, jogurt a syr. Podľa štúdií ľudia konzumujú mlieko už približne 6000 rokov. Aj keď v niektorých štvrtiach prebieha diskusia o tom, či je konzumácia mliečnych výrobkov pre vaše zdravie dobrá alebo škodlivá, nemožno poprieť zdravotné výhody mliečnych výrobkov.

Mnoho ľudí vie, že mliečne výrobky sú dôležitým zdrojom živín pre rastúce deti a dospievajúcich. Mlieko a iné mliečne potraviny sú však skvelým zdrojom bielkovín, vápnika a vitamínov pre ľudí vo všetkých oblastiach života, vrátane dospelých, seniorov a športovcov.

Zdravotné prínosy mliečnych výrobkov

Mliečne výrobky sú nabité základnými vitamínmi a minerálmi, vrátane sacharidov, bielkovín, vápnika, fosforu, draslíka, vitamínov A, D, B12, riboflavínu a niacínu.

Len jedna 240 ml porcia mlieka má 8 g bielkovín, ktoré budujú a opravujú svalové tkanivo (rovnaká porcia mandľového nápoja má iba 1 g bielkovín).

Pomocou rôznych techník pasírovania a miešania možno z mlieka vyrobiť rôzne produkty. Pred plnením mlieka do fliaš sa všetok tuk odstráni (odstredí) a pridá sa späť v určitých úrovniach, aby sa vytvorili rôzne variácie v percentách tuku v mlieku. Bez ohľadu na to, aké percento mliečneho tuku si vyberiete, všetky obsahujú rovnaké základné živiny vrátane bielkovín, vitamínu D a vápnika.

zdroj: ingredia-usa.com,

zdroj obrázky: weeatbalanced.com


Mliečne výrobky