Maqui prášok - 7 účinkov na zdravie

Obsah článku

  Maqui prášok

  Maqui je ovocie konzumované indiánmi v Čile už tisíce rokov a teraz sa stáva superpotravinou na celom svete. Je to vďaka vysokému obsahu antioxidantov, ktorých má maqui najviac spomedzi všetkých druhov ovocia.

  Maqui je exotické, tmavofialové ovocie, ktoré v Južnej Amerike rastie divoko. Zbierajú ju najmä pôvodní indiáni z Mapuche v Čile, ktorí používajú listy, stonky a bobule ako liečivo tisíce rokov.

  Pestujú sa všade na svahoch, na poliach a na hranici zalesnených oblastí. V súčasnosti sa maqui nekultivuje. Vo voľnej prírode je tohto ovocia jednoducho toľko, že kultivácia nie je potrebná.

  Maqui - spôsob použitia

  Maqui prášok sa dá veľmi jednoducho používať primiešaním do smoothie, jogurtu, džúsu, tvarohu či vločiek.

  Odporúčaná dávka nie je stanovená, keďže ide o ovocie vo forme prášku, ale podľa odporúčaní predajcov sa užívajú 2-3 čajové lyžičky denne.

  Nutričné hodnoty maqui prášku

  Jedna 5 g čajová lyžička maqui prášku obsahuje 26 kalórií, 1 g tukov, 5 g sacharidov (z toho 1 g cukry), 3 g vlákniny, vitamín A a C, z minerálnych látok obsahuje draslík, sodík, vápnik, železo, antioxidanty - antokyány, taníny, lignany, flavonoidy a polyfenoly.

  Maqui prášok pomáha pri liečbe cukrovky, udržuje zdravé srdce, pomáha liečiť zápal, má antibakteriálne a antivírusové vlastnosti, bráni vzniku rakoviny, udržuje zdravé črevá i pokožku.

  Maqui1

  Maqui prášok - 7 účinkov na zdravie

  Maqui pomáha pri liečbe cukrovky

  Konzumácia bobúľ maqui alebo prášku maqui spôsobuje v tele výrazný nárast inzulínu. Zdá sa, že maqui to robí lepšie ako ktorákoľvek iná známa rastlina. Čo to znamená? Konzumácia s jedlom alebo po jedle môže pomôcť potlačiť hladinu glukózy v krvi a zároveň zlepšuje glukózovú toleranciu tela. Prítomnosť antokyánových vlastností robí tento plod prospešným pri liečení cukrovky.

  Maqui udržuje zdravé srdce

  Antioxidačné zlúčeniny v maqui prášku pomáhajú predchádzať oxidácii cholesterolu v krvi. Oxidácia cholesterolu je faktorom rozvoja kardiovaskulárnych ochorení, vrátane infarktu, mŕtvice a kalenia tepien. Pravidelný denný príjem prášku alebo šťavy je inteligentnou investíciou do lepšieho kardiovaskulárneho zdravia.
  Maqui3

  Maqui pomáha liečiť zápal

  Zápal je súčasťou prakticky každého degeneratívneho ochorenia, od kardiovaskulárneho ochorenia, cukrovky až po artritídu. Antokyány vykazujú silnú protizápalovú aktivitu a pôsobia rovnako ako lieky na rovnaké účely ibaže bez negatívnych účinkov.

  Maqui má antibakteriálne a antivírusové vlastnosti

  Maqui prášok má antibakteriálne vlastnosti, ktoré pomáhajú liečiť a odvrátiť bakteriálne infekcie všetkého druhu, vrátane chorôb spôsobených potravinovými baktériami.

  Maqui prášok má aj množstvo antivírusových vlastností, ktoré pomáhajú liečiť niekoľko vírusových stavov, ako je herpes simplex či genitálny herpes.

  Maqui2

  Maqui udržuje zdravé črevá

  Črevá obsahujú bilióny baktérií, vírusov a húb - súhrnne známe ako črevný mikrobióm. Aj keď to môže znieť alarmujúco, rozmanitý črevný mikrobióm môže pozitívne ovplyvniť váš imunitný systém, mozog, srdce a - samozrejme - vaše črevá. Problémy však môžu nastať, keď zlé baktérie prevážia tie užitočné.

  Rastlinné zlúčeniny v maqui pomáhajú pretvoriť črevnú mikrobiotiku, čím sa zvýši počet dobrých baktérií. Tieto prospešné baktérie metabolizujú rastlinné zlúčeniny a využívajú ich na rast a množenie.

  Maqui bráni vzniku rakoviny

  Rakovinové bunky sú produkované voľnými radikálmi prítomnými v tele. Silné antioxidanty prítomné v maqui prášku pomáhajú predchádzať škodám spôsobeným voľnými radikálmi na DNA a bunkách, čo prispieva k boju proti rôznym rakovinám, ako je rakovina hrubého čreva a leukémia.

  Maqui udržuje zdravú pokožku

  Maqui prášok je plný antioxidantov, ktoré pomáhajú spomaľovať starnutie bojom s voľnými radikálmi prítomnými v tele. Tieto voľné radikály môžu spôsobiť poškodenie DNA a viesť k vráskam a jemným líniám - to všetko sú náznaky starnutia. Maqui nielen bránia starnutiu, ale tiež vyživujú kožné bunky a poskytujú žiarivú a mladistvú pokožku.

  medicinehunter.com, stylecraze.com, healthline.com