Írsky mach - 7 účinkov na zdravie

Obsah článku

  Írsky mach

  Írsky mach si v dnešnej dobe získava popularitu v oblasti nielen zdravej výživy ako výborný zdroj živín, ale zároveň aj ako skvelý pomocník v kulinárskej kuchyni.

  Írsky mach alebo karagénový mach je druh červených rias. Rastie v obrovskom množstve v útesových častiach atlantického pobrežia Írska i Ameriky a nachádza sa aj v časti Tichého oceánu.

  Čerstvý Írsky mach je mäkký a má pestré sfarbenie. Svoj názov získal podľa toho, že je najhojnejšie rastúcou morskou riasou v moriach okolo Írska, kde má táto riasa veľkú tradíciu v ľudovom liečiteľstve.

  V 19. storočí sa Írsky mach stal jedným z hlavných zdrojov potravín a výživy v niektorých častiach Írska. Staroveká írska medicína používala tento mach na liečbu ľudí z rôznych zdravotných problémov, ako je tuberkulóza a zápal pľúc.

  Táto morská riasa sa zvyčajne necháva lúhovať vo vode a používa sa ako gél. Nemá žiadnu chuť ani farbu, takže sa dobre zmiešava so všetkými druhmi jedál.

  Írsky mach - spôsob použitia

  Riasy premyte a nechajte namočené v teplej vode asi dve hodiny lúhovať. Potom riasy rozmixujte v mixéri na konzistenciu želatínovej hladkej pasty. Toto zdravé rastlinné želé možno použiť do zmrzliny, nápojov, dezertov a ďalších pokrmov ako zahusťovadlo a spojivo. Írsky mach sa tiež používa v kozmetike - pridáva sa do telového mlieka.

  Mach1

  Írsky mach nie je určený na pravidelné užívanie. Neprekračujte dávku 2 čajové lyžičky gélu za deň.

  Upozornenie

  Biely povlak, ktorý sa na machu vyskytuje, nie je pleseň, ale zvyšky soli.

  Nutričné hodnoty írskeho machu

  10 gramov alebo 2 polievkové lyžice írskeho machu obsahujú iba 5 kalórií, 0,02 g tukov, 0,06 g cukrov, 0,1 g vlákniny, vitamín A, B2-riboflavín, B9-kyselinu listovú, vitamín D, E, F a K, obsahuje 15 základných minerálov - napríklad železo, selén, horčík, draslík, jód, síra, vápnik, atď.

  Írsky mach pomáha liečiť štítnu žľazu, anémiu, má antibakteriálne a antivírusové vlastnosti, podporuje rýchle zotavenie, udržuje zdravé trávenie, zmierňuje príznaky ožarovania, udržuje zdravú pokožku.

  Írsky mach - 7 účinkov na zdravie

  Írsky mach pomáha liečiť štítnu žľazu

  Tento morský mach má bohaté množstvo DI-jódtyronínu, ktorý sa rozkladá pomocou T3, čo z neho robí prostriedok vhodný na liečbu štítnej žľazy. Morské riasy hnedej farby obsahujú T3 a T4 vo forme organických zlúčenín jódu.

  Navyše obsahuje aj jód v koncentrovanej forme, ktorá podporuje činnosť štítnej žľazy. Morský mach má tiež obrovské množstvo selénu, ktorý pomáha pri výrobe hormónu štítnej žľazy.

  Írsky mach pomáha liečiť anémiu

  Keď je cirkulujúci kyslík vo vašom tele veľmi nízky, vedie to k nízkym hladinám hemoglobínu a zníženiu červených krviniek. Írsky mach bojuje s chudokrvnosťou tým, že bráni nedostatku železa a udržuje počet červených krviniek a hemoglobínu. To zasa zvyšuje úroveň imunity a zlepšuje funkcie mozgu.

  Mach2

  Írsky mach má antivírusové a antibakteriálne vlastnosti

  Írsky mach má schopnosť zmierniť všetky príznaky spojené s chrípkou a nachladnutím. Je silným zdrojom chloridu draselného, ktorý pomáha rozpúšťať hlien a zároveň bráni jeho hromadeniu.

  Má tiež antivírusové látky a antimikrobiálne vlastnosti, ktoré pomáhajú zbaviť sa všetkých druhov infekcií. Zlepšuje imunitný systém tela. Zabraňuje tiež niekoľkým infekciám, ako je chrípka, bolesť hrdla, kašeľ, bronchitída, tuberkulóza i pneumónia.

  Írsky mach podporuje rýchle zotavenie

  Írsky mach posilňuje spojivové tkanivá. Pomáha to rýchlejšie sa zotaviť po namáhavom tréningu alebo po operáciách, invazívnych procedúrach a vážnych zraneniach. Má niekoľko minerálov a vitamínov, ktoré vám pomôžu rýchlo sa zotaviť z chorôb tým, že podporujú imunitný systém.

  Írsky mach tiež pomáha pri rýchlom zotavení sa z oslabujúcich zdravotných problémov, ako je zápal pľúc a tuberkulóza. Keďže udržuje profil bohatý na výživu, pomáha ľuďom trpiacim hypertenziou a arteriosklerózou zotaviť sa oveľa rýchlejšie.

  Mach3

  Írsky mach udržuje zdravé trávenie

  Írsky mach je bohatý na vlákninu, vďaka ktorej je mierne a užitočné preháňadlo. Môže tiež upokojiť tkanivá, ktoré sú zapálené v črevných stenách. Demulcentné vlastnosti, ktoré má morský mach, pomáhajú pri upokojovaní slizníc tráviaceho traktu. Zmierňuje aj zvracanie, gastritídu, tráviace ťažkosti, dyspepsiu, pálenie záhy a nevoľnosť.

  Írsky mach zmierňuje príznaky ožarovania

  Obsah jódu nachádzajúci sa v írskom machu pomáha pri zmierňovaní vedľajších účinkov ožarovania. Môže sa použiť v strave pacientov s rakovinou na zaistenie lepšej úľavy. Pomáha tiež pri zotavovaní sa z rakoviny a otrav spôsobených ožiarením.

  Táto morská riasa absorbuje toxické látky z čriev a zabezpečuje, aby otrava ožarovaním bola vyplavená z vášho systému.

  Írsky mach udržuje zdravú pokožku

  Kozmetický priemysel považuje írsky mach za zázračnú zložku. Je známy ako ochrana pokožky a účinkuje tak, že vyživuje pokožku udržiavaním jej hydratačnej úrovne. Morský mach tiež opravuje pokožku z rôznych problémov, ako sú vyrážky, psoriáza, popáleniny slnkom a ekzém.

  Použitie írskeho machu ako nápoja alebo na lokálnu aplikáciu poskytne z dlhodobého hľadiska vynikajúci hydratačný účinok. Táto chaluha tiež chráni vlhkosť vo vnútri bunkových stien, aby sa zabránilo ich vysychaniu.

  northgate.network, vitalvibe.eu