Reishi - 8 účinkov na zdravie

Obsah článku

  Reishi

  Pod menom „Huba nesmrteľnosti“ a „Huba duchovnej sily“ nie je divu, že je huba reishi uctievaná a jedna z najvyhľadávanejších. Vďaka 36 biologicky aktívnym látkam, ktoré obsahuje, pomáha posilňovať imunitu, bojovať proti voľným radikálom, udržiavať zdravé bunky, mozog i trávenie.

  Reishi je známa ako Kráľovská huba, ktorá sa používa už viac ako 2 000 rokov na podporu zdravia v Číne a Japonsku.

  Huba reishi rastie na rôznych horúcich a vlhkých miestach v Ázii. V rámci huby je niekoľko molekúl vrátane triterpenoidov, polysacharidov a peptidoglykánov, ktoré sú zodpovedné za jej zdravotné účinky. Zatiaľ čo samotné huby sa môžu jesť čerstvé, je tiež bežné používať práškové formy huby alebo extrakty, ktoré obsahujú tieto špecifické molekuly.

  Reishi patrí do špeciálnej triedy liekov známych ako „tonické byliny“. Je považovaná za veľmi dôležité pre celkové zdravie, vitalitu a kvalitu života.

  Reishi - spôsob použitia

  Reishi prášok si môžete kúpiť online alebo v obchodoch so zdravou výživou. Môžete si ho pridať do smoothie, vody, ale aj do omáčky či nátierky.

  Odporúčaná denná dávka je 2-3 g prášku, čo predstavuje cca 1/2 čajovej lyžičky 1-2krát denne.

  Nutričné hodnoty reishi

  Reishi huba v 100 g obsahuje 36 kalórií, 7,2 g sacharidov, 0 g tukov, 3,6 g vlákniny a 3,6 g bielkovín, polysacharidy, peptidy a triterpenoidy.

  V hube reishi je prítomných viac ako 36 biologicky aktívnych výživových látok: je bohatá na polysacharidy, beta-glukány, triterpény, antioxidanty, ganaddoral, kyselinu luceidénovú B, enzýmy a ergosterol. Huby Reishi sú tiež zdrojom minerálov vrátane draslíka, horčíka a vápnika.

  Reishi pomáha posilňovať imunitu, bojovať proti voľným radikálom, udržuje zdravé bunky, pomáha chrániť pred zápalom, udržuje zdravý mozog, pomáha zlepšiť duševné zdravie, pomáha chrániť pečeň a obličky, udržuje zdravé trávenie.

  Reishi1

  Reishi - 8 účinkov na zdravie

  Reishi pomáha posilňovať imunitu

  Huba reishi je známa svojou schopnosťou posilňovať telo v boji proti chorobám a oslabeniam. Staroveké kultúry v Číne a Japonsku využívali reishi na prirodzenú podporu imunitného systému. Používajú uvarené tvrdé huby alebo prášok a tak bojujú proti chorobám, ako je prechladnutie a chrípka. Huby reishi môžu bojovať tiež proti iným podmienkam súvisiacim s imunitou - proti autoimunite.

  Reishi pomáha bojovať proti voľným radikálom

  Prášok z húb reishi pomáha chrániť pred oxidačným stresom, a to aj v závažných prípadoch. S pomocou reishi dokážete lepšie zvládnuť akékoľvek nežiaduce infekcie alebo choroby. Oxidačný stres je spôsobený voľnými radikálmi. Tieto „voľné radikály“ sú bunky, ktoré spôsobujú chronický zápal. Tento typ zápalu musí byť zastavený, pretože môže viesť k širokému spektru chorôb a zdravotných problémov.

  Reishi2

  Reishi udržuje zdravé bunky

  Reishi huba je úžasná, pretože ako sme už spomínali pôsobí ako antioxidant a posilňuje imunitu. Tieto neuveriteľné prínosy pre zdravie súvisia s tým, ako jej zlúčeniny interagujú s ľudskými bunkami na mikroskopickej úrovni.

  Antioxidanty v reishi stimulujú v tele neuveriteľne zdravý a prirodzený proces nazývaný autofágia. Autofágia je proces detoxikácie, ktorý vaše telo podstúpi, aby vyčistilo poškodené bunky a regenerovalo nové. Je to podobné ako začatie prirodzeného samočistiaceho procesu tela.

  Vďaka autofágii reishi pomáha podporovať mitochondrie, chráni celulárnu integritu a zbavuje sa mŕtvych a škodlivých buniek, ktoré spôsobujú chronický zápal. Reishi stimuluje autofágiu do tej miery, že môže znížiť riziko rakoviny.

  Reishi pomáha chrániť pred zápalom

  Táto huba tradičnej čínskej medicíny sa používa na liečenie a ochranu pred zdravotnými problémami, ako je napríklad zápal. Pretože tento antioxidant má schopnosť zvyšovať imunitu, môže pomôcť pri určitých typoch zápalov a chorôb súvisiacich so zápalom. Pomáha pri problémoch so zápalovou bolesťou, zápalom kože a dokonca aj s alergiami a astmou. Aj keď to nie je náhrada za nesteroidné protizápalové lieky, ak sa používa ako dlhodobý doplnok, môže pomôcť zlepšiť vaše zdravie.

  Reishi3

  Reishi udržuje zdravý mozog

  Neurochrániace schopnosti reishi na posilnenie funkcie mozgu sú spojené s jej potenciálom znižovať riziko neurologických porúch. Stručne povedané, reishi pomáha chrániť mozog a nervový systém pred Alzheimerovou chorobou.

  Jedna štúdia ukázala, že reishi pomáha nielen pri znižovaní kognitívneho poklesu Alzheimerovej choroby, ale môže sa použiť aj na boj proti iným neurologickým poruchám, ako je ADHD alebo autizmus.

  Raishi pomáha zlepšiť duševné zdravie

  Pretože Reishi pomáha chrániť nervový systém, niet divu, že dokáže robiť aj skvelé veci pre duševné zdravie a poruchy nálady. To znamená, že pomáha zmierniť stres a depresiu, úzkosť a poruchy nálady. Je to preto, že antioxidačná ochrana pred zápalom v nervoch môže tiež zlepšiť náladu.

  Reishi4

  Reishi pomácha chrániť pečeň a obličky

  Reishi pomáha nielen chrániť váš mozog a nervy, ale má tiež ochranný účinok na pečeň a obličky.

  Reishi je dosť silná na to, aby bojovala proti stukovatenému ochoreniu pečene. Okrem toho môže tiež priniesť výhody také jednoduché, ako je zlepšenie zdravia pečene a pomoc pri prirodzených procesoch detoxikácie tela.

  V tradičnej čínskej medicíne sa reishi považuje za detoxikačnú bylinu najmä preto, že môže tiež prirodzene pomôcť chrániť obličky, ktoré sú po pečeni druhým najdôležitejším detoxikačným a čistiacim orgánom.

  Reishi udržuje zdravé trávenie

  V neposlednom rade reishi pomáha jednému z najdôležitejších systémov vôbec, tráviacemu systému. Reishi funguje ako prebiotikum pre črevá, čo pomáha pri kŕmení a udržiavaní prospešných črevných baktérií.

  Okrem toho, keď je črevná mikrobiota modulovaná, môže byť sľubným nástrojom na riešenie obezity. Výskumy ukazujú, že reishi pomáha zmeniť črevo takým spôsobom, že zlepšuje schopnosť chudnúť.

  Okrem antioxidačných výhod by to mohlo pomôcť ďalej upokojiť akýkoľvek chronický zápal v zažívacom systéme, a tým zlepšiť celkové zdravie čriev.

  A čím zdravšie je črevo, tým zdravšie bude celé telo.

  produkt

  Reishi

  Reishi

  Reishi (Ganoderma lucidum), v Číne nazývaná "huba nesmrteľnosti", prispieva k prirodzenej imunologickej ochrane a napomáha udržiavať zdravý obehový systém...

  Pozrieť v obchode

  Ako reishi nakupovať?

  Bohužiaľ reishi nenájdete v obchode s potravinami. U nás nájdete huby reishi v práškovej alebo tabletkovej forme.

  Upozornenie: ak užívate lieky alebo ste v súčasnosti tehotná, pred užívaním sa poraďte so svojím lekárom.

  Ako reishi spracovať?

  Reishi nie je najchutnejšia huba, je totižto neuveriteľne horká. Z tohto dôvodu sa veľmi málo využíva na varenie.

  V tradičnej čínskej medicíne sa huby reishi nakrájali a varili v horúcej vode na prípravu čaju alebo polievky.

  hackspirit.com, hybridherbs.com