Zdravopedia

Aké sú nevhodné potraviny pri pálení záhy?

Najvhodnejšie potraviny pri prekyslenom žalúdku sú tie zásadité. Naopak vyhýbať by ste sa mali tým potravinám, ktoré ochorenie zhoršujú. Sem patrí alkohol, káva i čaj, čokoláda, mastné a vyprážané jedlá.


čítaj tiež

Všetko o pálení záhy - príznaky, liečba, prevencia,...

Všetko o pálení záhy - príznaky, liečba, prevencia,...

Pálenie záhy (pyróza) je hlavným príznakom prekyslenia organizmu. Prejavuje sa nepríjemným, niekedy až bolestivým, pálením za hrudnou kosťou. Pyróza vzniká na základe refluxnej choroby žalúdka, čím sa žalúdočná kyselina navracia späť do pažeráka.

čítaj tiež

Všetko o refluxe u detí - príznaky, diagnostika, liečba,...

Všetko o refluxe u detí - príznaky, diagnostika, liečba,...

Gastroezofageálna refluxná choroba GERD je dlhodobá (chronická) tráviaca porucha. Vzniká, keď obsah žalúdka steká späť (reflux) do potravinového potrubia (pažeráka).


Podobné otázky

Aká je liečba refluxu?

Liečba je​ v prvom rade za​meraná na zmeny stravovania a životného štýlu. Konzumujte menšie porcie a častejšie, spite na ľavom boku, pri závažnom refluxe vám môže lekár predpísať medikamentóznu liečbu.

Aké sú príznaky pálenia záhy?

​Hlavným príznakom pálenia záhy je prekyslený organizmus, čo sa prejavuje nepríjemným, niekedy až bolestivým, pálením za hrudnou kosťou. U niekoho sa môže prejaviť grganím, slinením či chrapotom.