Skip to main content

Aké sú typy cukrovky?

Odpoveď

U cukrovky rozlišujeme dva typy. Cukrovka 1. typu sa vyznačuje absolútnym nedostatkom inzulínu v tele a začína obvykle v detstve či dospievaní. Druhou je cukrovka 2. typu, ktorá sa vyvýja z rezistencie na inzulín - pankreas inzulín vylučuje, ale telesné bunky naň dostatočne neodpovedajú.

čítaj tiež

Cukrovka u detí

Cukrovka u detí

Cukrovka 1. typu u detí je porucha funkcie pankreasu, ktorý stráca schopnosť produkovať dôležitý hormón inzulín a preto je potrebné ho v tele nahradiť.

čítaj tiež

Cukrovka

Cukrovka

Cukrovka je ochorenie, ktoré sa vyskytuje, keď je hladina cukru v krvi príliš vysoká. Časom môže príliš veľa glukózy v krvi spôsobiť zdravotné problémy, ako sú srdcové ochorenia, poškodenie nervov, problémy s očami a ochorenie obličiek.


Podobné otázky

Ako liečiť cukrovku?

Liečba cukrovky je celoživotná a je potrebné udržať hladiny krvného cukru na normálnej hranici. Aby ste to zabezpečili je potrebné denne podávať inzulín, prispôsobiť stravu potrebám pacienta a pravidelne cvičiť.

Aké sú príznaky cukrovky?

Cukrovka je ochorenie, pri ktorom vaše telo alebo telo vášho dieťaťa už neprodukuje dôležitý hormón (inzulín). Prejavuje sa to smädom a následne častým močením, extrémnym hladom a aj napriek veľkému množstvu jedla chudnutím.

Zostaňme v spojení.

Pridajte sa k nám na sociálnych sieťach, aby Vám neunikli nové články!