Skip to main content

Ako liečiť menopauzu?

Odpoveď

Príznaky menopauzy možno mierniť rôznymi potravinovými doplnkami, ktoré sa voľne predávajú v lekárňach. Dôležité sú aj rôzne podporné opatrenia, medzi ktoré patrí pravidelná fyzická aktivita a správna životospráva, ktorá zahŕňa dodržiavanie pitného režimu a vyhýbanie sa tučným a ostrým jedlám. V jedálničku by nemal chýbať dostatok zeleniny a ovocia. Alkohol, fajčenie a kávu by ste mali obmedziť.

Čítaj viac o menopauze >

čítaj tiež

Menopauza

Menopauza

Menopauza (klimaktérium) je prirodzený proces, ktorý sa vyskytuje vo vaječníkoch a produkuje menej reprodukčných hormónov. Vyskytuje sa vtedy, keď žena nemá menštruáciu počas 12 po sebe nasledujúcich mesiacov a už nemôže otehotnieť prirodzene.


Podobné otázky

Aké sú príčiny menopauzy?

Menopauza sa v určitom veku dostaví u každej ženy, pretože telo prechádza určitými zmenami. K menopauze ale môže dôjsť aj vyvolanou príčinou ako je napríklad chirurgické odstránenie vaječníkov, panvové žiarenie či zranenie.

Čo je klimaktérium?

Menopauza, klimaktérium či prechod sú výrazy pre prirodzený stav ženy okolo päťdesiatky, kedy ustáva menštruačný cyklus. Telo produkuje menej estrogénu a progesterónu a žena už nie je schopná otehotnieť.

Zostaňme v spojení.

Pridajte sa k nám na sociálnych sieťach, aby Vám neunikli nové články!