Aká je inkubačná doba angíny?
Štandardná inkubačná doba pri angíne je 2-5 dní, ale v ojedinelých prípadoch sa môžu príznaky dostaviť skôr.
Celá odpoveď >Aká je inkubačná doba chrípky?
Inkubačná doba chrípky zvyčajne trvá 1-4 dni. Väčšina dospelých ľudí, ktorí netrpia inou chorobou ...
Celá odpoveď >Aká je inkubačná doba kiahní?
Ovčie kiahne sa väčšinou prejavia za 2 až 3 týždne od kontaktu s nakazeným pacientom.
Celá odpoveď >Aká je inkubačná doba mononukleózy?
Inkubačná doba mononukleózy sa líši v závislosti od veku pacienta. U detí je to približne týždeň až jeden mesiac a u mladistvých sú to štyri až sedem týždňov.
Celá odpoveď >Aká je liečba horúčky?
Horúčka je príznak ochorenia, ktorý zvládnete ľahko liečiť pomocou antipyretík, čo sú lieky na zníženie teploty či dostatočným pitným režimom. Ak je horúčka spôsobená bakteriálnou infekciou budete potrebovať antibiotiká.
Celá odpoveď >Aká je liečba inkontinencie?
Inkontinencia sa lieči na základe typu, závažnosti a aj príčiny. V niektorých prípadoch stačia behaviorálne techniky, pod ktoré patrí tréning močového mechúra či svalové cvičenia panvového dna. U niekoho bude potrebné vykonať chirurgický zákrok.
Celá odpoveď >Aká je liečba jačmeňa?
Ak vám na jačmeň nezaberá domáca liečba vyhľadajte lekára, ktorý vám môže predpísať očnú mastičku, tinktúru či kvapky s antibakteriálnym alebo pri silnom zápale antibiotickým účinkom.
Celá odpoveď >Aká je liečba menštruačných ťažkostí?
Liečba menštruačných ťažkostí spočíva v tom, čo spôsobuje vaše problémy. Ak máte problém s predmenštruačným syndrómom gynekológ vám môže predpísať antikoncepčné tabletky, ak váš problém spočíva v bolesti môžete užívať ibuprofén.
Celá odpoveď >Aká je liečba mononukleózy?
Na mononukleózu neexistuje špeciálna liečba. Tá spočíva hlavne v odpočinku, tlmení horúčky antipyretikami. Keďže ide o vírusovú infekciu antibiotiká v tomto prípade nezaberajú.
Celá odpoveď >Aká je liečba pásového oparu?
Okamžité nasadenie antivirotík pomáha znížiť závažnosť a dĺžku ochorenia. Od bolesti si môžete dať analgetiká, ale vyskúšať môžete aj domáce možnosti liečby. Medovka lekárska pôsobí proti herpetickým vírusom, ľad a kapsicín pomáhajú od bolesti.
Celá odpoveď >Aká je liečba refluxu?
Liečba je v prvom rade zameraná na zmeny stravovania a životného štýlu. Konzumujte menšie porcie a častejšie, spite na ľavom boku, pri závažnom refluxe vám môže lekár predpísať medikamentóznu liečbu.
Celá odpoveď >Aká je prevencia kŕčových žíl?
Kŕčové žily majú častejšie ženy ako muži, pretože ženské hormóny ovplyvňujú žily. Preto, aby ste zabránili ich vzniku denne sa hýbte, nestojte a neseďte dlhý čas a ak je to čo i len kus možné pri sedení dvíhajte nohy do výšky.
Celá odpoveď >Aká je prevencia migrény?
Najľahší spôsob, ako zabrániť vzniku migrén, je naučiť sa rozpoznávať príčiny záchvatov. Najbežnejšou príčinou vzniku migrény je stres, preto by sta sa mali naučiť vyrovnať sa s ním.
Celá odpoveď >Aká je prvá pomoc pri popáleninách?
Pri popáleninách pamätajte na to, že popálené miesto treba čo najskôr ochladiť a odstrániť z neho odev a šperky, ktoré prekážajú pri puchnutí rany.
Celá odpoveď >Aké sú druhy lupín?
Väčšina z nás jasne hovorí iba o tom, že má lupiny a nepátra po tom, o aký typ konkrétne ide. Lupiny môžeme rozdeliť do dvoch hlavných kategórií. Bežnejším druhom sú suché lupiny, ale horší priebeh mávajú mastné lupiny.
Celá odpoveď >Aké sú druhy neuróz?
Neuróza sa rozdeľuje na niekoľko porúch. Fóbické, ku ktorým patrí agorafóbia i sociálna fóbia, úzkostné, ku ktorým patrí akútna reakcia na stres či panická porucha, somatoformné, ku ktorým patrí dysmorfofóbia či somatizačná porucha.
Celá odpoveď >Aké sú nevhodné potraviny pri pálení záhy?
Najvhodnejšie potraviny pri prekyslenom žalúdku sú tie zásadité. Naopak vyhýbať by ste sa mali tým potravinám, ktoré ochorenie zhoršujú. Sem patrí alkohol, káva i čaj, čokoláda, mastné a vyprážané jedlá.
Celá odpoveď >Aké sú prejavy neurózy?
Najbežnejším prejavom neurózy sú poruchy emócií, medzi ktoré patrí hlavne úzkosť i strach, poruchy myslenia či pozornosti. Zo somatických príznakov sem patrí tras i bolesť hlavy.
Celá odpoveď >Aké sú príčiny bolesti hlavy?
Existuje neskutočne veľa príčin, ktoré spôsobujú bolesť hlavy. Medzi tie základné patria choroby, ako napríklad chrípka či nádcha s upchatými dutinami, ďalej je to stres, dehydratácia, hormonálne zmeny či nadmerné pitie alkoholu.
Celá odpoveď >Aké sú príčiny bolesti hrdla?
Bolesť hrdla môžu spôsobiť vírusové infekcie, medzi ktoré patrí chrípka, prechladnutie či osýpky, bakteriálne infekcie, medzi ktoré patrí streptokok alebo angína.
Celá odpoveď >