< Spať na liečivé recepty Recept na ľubovníkový olej

Ľubovníkový olej stimuluje regeneráciu buniek, a preto sa používa na upokojenie suchej pokožky, psoriázy, na boj proti starnutiu pleti, akné a na boj proti preležaninám. Vyvoláva tiež analgetický účinok na bolesť kĺbov.

Ľubovníkový olej si môžete ľahko vyrobiť doma, ale pokiaľ ste človek, ktorý uprednostňuje už hotové produkty, môžete si Ľubovníkový masážny olej aj kúpiť.

Olej bude mať rovnakú trvanlivosť ako olej, ktorý ste použili na jeho výrobu. Množstvo antokyánov v ľubovníku bodkovanom prispieva k dlhovekosti oleja. Ak používate nosný olej s dlhou trvanlivosťou, napríklad jojobový alebo extra panenský olivový olej, vylúhovaný olej vydrží dlhšie ako v prípade, ak používate nosný olej s krátkou dobou použiteľnosti. Preto to majte na pamäti pri výbere nosného oleja.

Na liečbu chorôb: Suchá pokožka Psoriáza Akné Artróza a artritída

Bylinka: Ľubovník bodkovaný

Ingrediencie

Čerstvé kvety ľubovníka bodkovaného2hrnček
Olivový alebo iný nosný olej2hrnček
sklenená nádoba s uzáverom1

Postup

1

Kvety po nazbieraní nechajte chvíľu odležať, aby z nich povychádzal všetok hmyz.

2

Potom ich preložte do pohára s väčším otvorom až po okraj.

3

Na kvety v pohári nalejte olivový olej alebo iný nosný olej.

4

Odstráňte vzduchové bubliny použitím noža.

5

V prípade potreby prilejte ďalší olivový olej.

6

Pevne uzavrite viečko a pretrepte nádobu, aby sa olej s kvetmi rovnomerne rozložil. Ak je to potrebné, doplňte viac oleja, aby kvety zostali úplne prekryté olejom.

7

Pohár umiestnite na slnečné miesto. Po 2 alebo 3 dňoch olej zmení farbu na rubínovú.

8

Olej nechajte 4 až 6 týždňov lúhovať. Pretrepte nádobu jedenkrát denne alebo tak často, ako si myslíte, aby sa olej prerozdelil medzi kvety. Vďaka tomu bude olej účinnejší.

9

Po 30 dňoch preceďte cez čistú gázu kvety, olej bude mať červenú farbu. Olej prelejte do sterilizovaných fľašiek z tmavého skla a pevne uzavrite. Skladujte na chladnom a tmavom mieste chránenom pred teplom a svetlom.