13 najlepších prírodných surovín pre starostlivosť o pleť

< Spať na články

Obsah článku

  13 najlepších prírodných surovín pre starostlivosť o pleť

  Aj keď si to väčšina ľudí neuvedomuje, ich obľúbené výrobky na ochranu pokožky môžu významne prispievať k tvorbe škodlivých prísad, toxínov a chemikálií. Hovorí sa tomu „cena za krásu“. Faktom je, že väčšina komerčne vyrábaných kozmetických výrobkov obsahuje umelé farbivá, vonné látky, konzervačné látky a stabilizátory, ktoré sa ľahko absorbujú cez póry pokožky, čo môže potenciálne spôsobiť množstvo negatívnych dlhodobých účinkov na zdravie.

  Chemikálie nachádzajúce sa v kozmetických výrobkoch môžu byť škodlivé počas celého ich životného cyklu, od spôsobu, akým sú vyrábané a používané spotrebiteľmi, až po metódy ich likvidácie a ich negatívny vplyv na životné prostredie.

  Čo to teda znamená pre váš kozmetický denný režim? Dobrou správou je, že stále existuje množstvo prirodzených spôsobov, ako zaistiť, aby pokožka - a dokonca aj vlasy, zuby alebo nechty - vyzerala čo najlepšie bez toho, aby ste museli kupovať drahé a škodlivé komerčné produkty. Ženy po celom svete používajú prírodné výrobky na ochranu pokožky už po stáročia a tak majú jednu z najpozoruhodnejších pletí!

  Skrytá toxicita väčšiny kozmetických výrobkov

  Skrytá toxicita väčšiny kozmetických výrobkov

  Skrytá toxicita väčšiny kozmetických výrobkov

  Dnes je bohužiaľ realitou, že väčšina sériovo vyrábaných výrobkov, ktoré používame každý deň - či už na osobnú starostlivosť o krásu, čistenie domácnosti alebo skladovanie potravín, ako sú plasty - je plná nekonečných syntetických prísad, ktoré môžu v konečnom dôsledku spôsobiť viac škody ako úžitku.

  Kúpa výrobkov na ochranu pokožky môže byť v dnešnej dobe náročná, pretože je k dispozícii toľko rôznych možností a nekonečné, ťažko vysloviteľné zoznamy prísad na každom balení na čistenie tváre, pleťové vody a pílingy. Keďže poznáte potenciál komerčne predávaných výrobkov, ktoré sa absorbujú priamo do pokožky a spôsobujú vážne problémy, sledujte, čo sa do produktov pridáva a ako reaguje vaša pokožka.

  Pri hľadaní produktov na ochranu pokožky sa riaďte rovnakými pravidlami, aké dodržiavate pre zdravú výživu: hľadajte nespracované prísady, bez nepríjemných chemikálií alebo čohokoľvek umelého! V zásade platí, že čím bližšie k prírode je pleťový produkt, tým viac bude pokožka vedieť, čo má robiť s jeho prospešnými zložkami, aby zlepšila svoje zdravie.

  V obchode kúpené výrobky na ochranu pokožky zvyčajne obsahujú toxické prísady a chemické vonné látky, ktoré sú spojené so všetkými druhmi problémov-od hormonálnych problémov, nepravidelných menštruácií a neplodnosti až po alergie a dokonca aj rakovinu.

  Jedným z najvýznamnejších dôsledkov zvýšenej expozície toxínom z umelých prípravkov na ochranu pokožky je nerovnováha hormónov, pretože mnohé výrobky obsahujú látky narušujúce hormóny. Tieto vonkajšie alebo exogénne hormóny nachádzajúce sa v komerčných produktoch sú látky produkované mimo tela, ktoré môžu pôsobiť ako hormóny v tele alebo na ne vplývať. Obsahujú syntetické, patentovateľné hormóny, ktoré negatívne ovplyvňujú endokrinný systém a môžu ovplyvniť menštruačný cyklus žien, plodnosť a dokonca aj hladiny hormónov u mužov.

  Často sa nazývajú endokrinné disruptory, niektoré z týchto molekulárnych štruktúr chemikálií pripomínajú prírodný estrogén tak blízko, že zapadajú do rovnakých receptorov v tele. Buď sa viažu na tieto receptory - takže vaše vlastné hormóny nefungujú tak, ako by mali - a zapínajú a vypínajú gény, zosilňujú negatívne aspekty estrogénu alebo cestujú do jadra buniek, kde pôsobia negatívne na chromozómoch alebo DNA.

  Ako je to prípustné?

  Aby sme to uviedli na správnu mieru, uvádzame niekoľko pozoruhodných faktov o komerčných kozmetických výrobkoch:

  • Regulácia kozmetických výrobkov a výrobkov osobnej starostlivosti je malá; existuje iba jednoduchý schvaľovací proces, aby bol výrobok schválený na komerčné použitie.
  • Väčšina etikiet prísad starostlivosti o pleť kúpených v obchode môže byť úplne strašidelných! Vo výrobkoch sú tisíce chemikálií - a nemýlite sa, zvyčajne sa vstrebávajú priamo do tela. Vládna kontrola alebo schválenie je málo, pretože priemysel starostlivosti o pleť je veľmi neregulovaný.
  • Väčšina výrobkov pre starostlivosť o pleť a krásu, vrátane čistiacich prostriedkov, používa ako základ anorganické zlúčeniny a gély na báze ropy. Minerálne oleje nie sú prirodzene zbierané z rastlín. Keď je prísada vyrobená z chemikálií, v skutočnosti upcháva póry. Pokožka stráca svoju prirodzenú schopnosť vylučovať toxíny, čo vedie k zvýšenému akné a známkam starnutia.
  • Niekoľko škodlivých chemikálií, ktoré sa používajú v čistiacich vodách, pílingoch a mliekach kúpených v obchode, obsahuje nebezpečné parabény (používané na konzerváciu), syntetické farbivá (získavané zo zdrojov ropy alebo uhoľného dechtu), vône (ktoré sú spojené s alergiami a respiračnými ťažkosťami), toluén (ktorý sa používa aj na rozpúšťanie farby), a laurylsulfát sodný alebo SLS (ktoré môžu spôsobiť poškodenie obličiek a dýchacích ciest). A to je len niekoľko tvrdých prísad! Preto vám zdanlivo jednoduchý šampón môže skutočne ublížiť. Ak je cieľom pri používaní týchto produktov vyzerať a cítiť sa krásne, potom je to očividne veľký problém.
  • Nanesenie chemikálií na telo obmedzí prirodzené hojivé procesy pokožky. Imunitný systém tela, zdravie očí a dýchací systém môžu byť poškodené nezdravými chemikáliami a prísadami. Mnoho z týchto chemikálií tiež dráždi, čo vedie k červenej, suchej a šupinatej pokožke.
  • Pre životné prostredie je tiež lepšie vyrábať si vlastné domáce pílingy a pleťové vody. Ropné oleje sú vyrobené z neudržateľného fosílneho paliva. Plastové obaly sú tiež obrovským odpadom; myslite na všetky tie plastové nádoby a fľaše, ktoré je potrebné neskôr zlikvidovať, pričom mnohé z nich zákazníci nerecyklujú.
  najlepšie prírodné suroviny pre starostlivosť o pleť

  najlepšie prírodné suroviny pre starostlivosť o pleť

  13 najlepších prírodných surovín pre starostlivosť o pleť

  Teraz je k dispozícii viac prírodných produktov starostlivosti o pleť než kedykoľvek predtým a ich dlhý zoznam výhod, ktoré presahujú dokonca aj skvelo vyzerajúcu pleť, môže byť pre vás prekvapením. Keď používate tieto prírodné produkty pravidelne, nielenže skrášľujete svoju pokožku, ale tiež absorbujete antioxidanty, zvyšujete odolnosť pokožky voči UV žiareniu a stimulujete aj svoj imunitný systém.

  Nanášanie nespracovaných, celozrnných prísad - mnoho z nich pravdepodobne už máte vo svojej kuchyni - bude vaša pokožka milovať, aj keď ste niekto, kto má citlivú pokožku alebo ste v minulosti zápasili s odstránením ťažkých problémov spojených s pokožkou.

  Začnite so svojím kozmetickým režimom tým, že vyskúšate týchto 13 prírodných produktov starostlivosti o pleť:

  Kokosový olej

  Kokosový olej je jednou z najuniverzálnejších zložiek a zahŕňa výhody ako: posilnenie základného epidermálneho tkaniva, odstránenie odumretých kožných buniek, ochranu pred spálením a obsahuje antibakteriálne, antivírusové, protiplesňové a antioxidačné vlastnosti. Výskum dokonca ukazuje, že kokosový olej je dostatočne silný na to, aby bojoval s chronickými kožnými ochoreniami charakterizovanými poruchami funkcie epidermálnej bariéry a kožnými zápalmi vrátane atopickej dermatitídy (AD).

  Používajte kokosový olej na pokožku aj vlasy, aby vám pomohol vyčistiť, zvlhčiť, odstrániť make-up, rýchlejšie liečiť rany alebo jazvy a zabrániť červenaniu po holení. Vnútorne používaný kokosový olej je tiež prospešný pre vzhľad pokožky. Obsahuje antibakteriálne a protizápalové vlastnosti a množstvo zdravých tukov, ktoré vyživujú črevo a posilňujú imunitné funkcie.

  Zdravá pokožka je ako každý iný orgán v tele: neprestajne potrebuje do buniek dodávať kyslík a živiny a toxíny je potrebné odplavovať. Preto je kokosový olej pomáhajúci s hormonálnymi a tráviacimi funkciami rozhodujúci pre optimálne zdravie pokožky.

  Olej z čajovníka (Tea Tree olej)

  Čajovník (Melaleuca alternifolia) sa v Austrálii používa už stovky rokov na boj proti lupienke, začervenaniu a zápalu na koži. Zatiaľ čo mnoho ľudí reaguje tvrdo na typické prísady na liečbu akné, ako je kyselina, olej z čajovníka je zvyčajne dobre znášaný a v kombinácii s nosným olejom a aplikáciou priamo na pokožku má len málo (ak vôbec) nepríjemných vedľajších účinkov. K použitiu oleja z čajovníka patrí prírodné protizápalové, antibakteriálne, antimikrobiálne a protiplesňové pôsobenie - vďaka svojim fytochemikáliám je jedným z najvšestrannejších a najpopulárnejších prírodných éterických olejov na starostlivosť o pokožku.

  Prchavé éterické oleje z čajovníka pochádzajú z približne 230 rôznych druhov rastlín, z ktorých takmer všetky pochádzajú z Austrálie. Medzi primárne účinné látky zodpovedné za schopnosť redukovať škodlivé baktérie patria terpénové uhľovodíky, monoterpény a seskviterpény. Výskumy pozorovali viac ako 100 rôznych chemických zložiek a prchavých uhľovodíkov, ktoré sú považované za aromatické a schopné cestovať vzduchom, pórmi pokožky a slizníc, aby poskytli liečebné výhody. Preto je olej z čajovníka kľúčovou súčasťou najlepších domácich liekov na akné.

  najlepšie prírodné suroviny pre starostlivosť o pleť

  najlepšie prírodné suroviny pre starostlivosť o pleť

  Jablčný ocot

  Jablčný ocot je extrémne všestranný a lacný prírodný prípravok na starostlivosť o pokožku. Medzi výhody jablčného octu patrí pomoc pri ničení patogénov (ako sú baktérie), odstraňovanie kožných problémov spôsobených črevnými problémami, čistenie pokožky a zastavenie akné a poskytnutie antifungálnych vlastností. Použitie JO na kožné problémy siaha až do obdobia Hippokrata (460-377 pred n. L.), považovaného za „otca modernej medicíny“ a vyznávača používania protiplesňového JO a medu na čistenie vredov a liečbu vredov na koži.

  Obsahuje tiež veľmi prospešnú kyselinu octovú a niektoré vitamíny, ako je draslík a horčík, ktoré z neho robia pri vnútornom požívaní detoxikačné činidlo, pretože posilňujú funkciu pečene a pomáhajú vyrovnávať baktérie v čreve.

  Med

  Surový med je jedným z najlepších prírodných zdrojov živín, enzýmov, vitamínov a kyselín podporujúcich pokožku. Medzi výhody medu patrí zníženie odlupovania, poskytnutie zvlhčujúcich vlastností, ktoré majú antiseptické vlastnosti, podpora hojenia rán, boj proti alergiám alebo vyrážkam a zníženie jaziev. Med je tepelne neupravený, nespracovaný a nepasterizovaný, preto je schopný udržať všetky svoje živiny neporušené, pretože nie sú zničené spracovaním.

  Antimikrobiálny účinok medu je obzvlášť vhodný ako obväz na rany a popáleniny. Môže sa tiež používať na liečenie bakteriálnych infekcií, lupín, plienkovej dermatitídy, psoriázy a iných kožných problémov.

  Med je tiež vynikajúcim domácim prírodným prostriedkom na ochranu pokožky ako liek na akné, pretože ho možno použiť na čistenie tváre aj na citlivé alebo zmiešané typy pleti. Vezmite polovicu čajovej lyžičky, zohrejte medzi rukami a jemne rozotrite na tvár, nechajte pôsobiť 10 minút, potom opláchnite teplou vodou a osušte. Ak ho chcete použiť ako exfoliátor na suchú pokožku, skúste do kúpeľa pridať dve šálky medu, namočte sa na 15 minút a potom na posledných 15 minút pridajte jeden pohár sódy bikarbóny.

  najlepšie prírodné suroviny pre starostlivosť o pleť

  najlepšie prírodné suroviny pre starostlivosť o pleť

  Morská soľ

  Morská soľ obsahuje množstvo minerálov a živín, ako je horčík, vápnik, sodík a draslík. Mnohé z týchto minerálov sú rovnaké ako tie, ktoré sa nachádzajú v kožných bunkách a v tele, a práve preto môže morská soľ pomôcť vyrovnať, chrániť a obnovovať pokožku.

  Použite himalájske alebo keltské morské soli do domácich tvárových masiek, tonikov a pílingov s inými zložkami posilňujúcimi pokožku, ako je kokosový olej, levanduľový esenciálny olej a med. Soľ obsahuje protizápalové vlastnosti, ktoré upokojujú pokožku a vyrážky, odstraňujú odumreté kožné bunky a podráždenie, vyrovnávajú produkciu oleja a pomáhajú pokožke udržať vlhkosť.

  Vytvorte si vlastný domáci píling zmiešaním dvoch čajových lyžičiek morskej soli so štyrmi lyžičkami medu, potom zmes rovnomerne naneste na čistú pokožku, jemne ju vmasírujte, nechajte 15 minút pôsobiť a opláchnite. Podobné sú cukrové pílingy a oba typy sú dostatočne jemné na používanie niekoľkokrát týždenne, aby sa zabránilo upchatým pórom a aby pomohli pri obmene a obnove buniek.

  Avokádo

  Avokádo je extrémne zvlhčujúce tučné ovocie, medzi ktorého výhody patrí vitamíny A, D a E, ktoré sú schopné preniknúť do pokožky. Pomáha upokojiť pokožku spálenú slnkom, môže zvýšiť produkciu kolagénu a liečiť pigmentové škvrny. Funguje tiež na zníženie zápalu pokožky, keď sa aplikuje lokálne, a to isté môže urobiť aj vnútorne, keď sa konzumuje. Vytvorte si domácu avokádovú pleťovú masku s čerstvým avokádom v kombinácii s éterickými olejmi, medom alebo nosným olejom, aby ste doplnili hydratáciu a zanechali pokožke pocit vlhkosti.

  najlepšie prírodné suroviny pre starostlivosť o pleť

  najlepšie prírodné suroviny pre starostlivosť o pleť

  Citrónový esenciálny olej

  Vďaka silným antibakteriálnym zložkám, ktoré sú schopné redukovať aj smrteľne nebezpečné kmene baktérií, je možné citrónový esenciálny olej použiť na zníženie výskytu akné spôsobeného vysokým obsahom baktérií uviaznutých v póroch. Je tiež užitočný na vyblednutie jaziev a stareckých škvŕn, môže odlupovať pokožku, rozjastniť a zosvetliť pokožku, tónovať mastnú pleť a bojovať proti vráskam.

  Citrónový olej je jedným z najuniverzálnejších esenciálnych olejov, ktoré máte poruke, pretože ho možno použiť ako bieliaci prostriedok na zuby, osviežovač bielizne, krém proti celulitíde, na umývanie tváre a na čistenie domácnosti! Zmiešajte ho s nosným olejom, akým je jojobový olej, a vmasírujte do problematických oblastí pokožky. Môžete ho použiť aj na vlasy, aby ste získali lesk a odstránili nečistoty.

  Arganový olej

  Arganový olej pochádza z Maroka, kde sa používa po mnohé generácie. Je liečivý, pretože je bohatý na vitamín A a vitamín E, rôzne antioxidanty, omega-6 mastné kyseliny a kyselinu linolovú. Argan je nielen skvelý na jemnú hydratáciu pokožky, ale tiež zvyšuje lesk a zdravie vlasov.

  Malé množstvo arganového oleja naneste dvakrát denne na normálnu alebo problémovú pokožku, aby ste pomohli liečiť podráždenia, ako je akné, uhryznutie hmyzom, ekzémy a psoriáza, zanecháva príjemný pocit na pokožke a mladistvý vzhľad.

  najlepšie prírodné suroviny pre starostlivosť o pleť

  najlepšie prírodné suroviny pre starostlivosť o pleť

  Aloe Vera

  Väčšina ľudí si spája výhody aloe vera s hojením spálenín od slnka, ale vedeli ste, že aloe obsahuje aj upokojujúce zložky bojujúce proti baktériám, zápalom, začervenaním a svrbením? Po stovky rokov sa aloe používa na liečbu kožných chorôb, infekcií a ako prírodná liečba hubových chorôb v tradičnej čínskej medicíne.

  Nedávne výsledky výskumu naznačujú, že aloe vera je účinná pri popáleninách a hojení rán, ale prekvapivo detoxikuje aj zvnútra. Až tak, že aloe môže pri perorálnom podávaní dokonca znížiť počet a veľkosť nádorov a parazitov v pečeni, slezine a kostnej dreni.

  Rastliny aloe vera produkujú dve látky používané v medicíne: gél nachádzajúci sa v bunkách v strede listu a latex, ktorý sa získava z buniek tesne pod kožou listov. Môžu byť použité ako prírodný prostriedok starostlivosti o pokožku pri popáleninách, omrzlinách, psoriáze a oparoch.

  Aloe vera je považovaná za biologicky najaktívnejšiu formu Aloe barbadensis a obsahuje viac ako 75 potenciálne účinných látok vrátane protizápalových látok, vitamínov, minerálov, sacharidov, aminokyselín, mastných kyselín, enzýmov, lignínu a salicylových kyselín. Látka, čo poskytuje aloe antimikrobiálne a antifungálne vlastnosti, z nej robí „fotodynamickú terapiu“ na hojenie pokožky.

  Jojobový olej

  Jeden z najpoužívanejších nosných olejov, jojobový olej, je extrémne zvlhčujúci a môže pomôcť liečiť popáleniny, vredy, jazvy, dermatitídu, psoriázu a vrásky. Používa sa tiež na zníženie plešatosti, pretože podporuje rast vlasov, upokojuje pokožku a uvoľňuje vlasové folikuly.

  Pokiaľ ide o chemickú štruktúru jojobového oleja, je jedinečný v tom, že je to polynenasýtený vosk. Ako vosk je jojobový olej obzvlášť účinný pri ochrane pokožky, zaisťovaní kontroly vlhkosti a upokojení pokožky a vlasov.

  najlepšie prírodné suroviny pre starostlivosť o pleť

  najlepšie prírodné suroviny pre starostlivosť o pleť

  Mandľový olej

  Pravdepodobne už viete o mnohých výživových výhodách mandlí, ale možno ste nováčik v používaní mandľového oleja na pokožku. Mandľový olej nielen krásne vonia, ale má aj protizápalové, antivírusové, antibakteriálne a antiseptické vlastnosti. Je skvelým nosným olejom pre éterické oleje na prirodzenú liečbu kožných vyrážok, akné alebo suchosti. Tiež sa ľahko mieša s mnohými rôznymi pachmi, takže ho vyskúšajte pridať do prania, masky alebo pleťovej vody.

  Bambucké maslo

  Bambucké maslo sa používa ako prírodný produkt starostlivosti o pokožku v Afrike už stovky rokov, kde sa stále vo veľkej miere pestuje a odosiela do celého sveta. Poskytuje vynikajúce možnosti zvlhčovania pre suché typy pokožky a je lacný, ale účinný pri znižovaní odlupovania a začervenania i ako píling.

  Vyskúšajte ho na ochranu pokožky zmiešaním s obľúbenými esenciálnymi olejmi, ako je kadidlový, eukalyptový alebo bergamotový olej alebo s levanduľovým olejom a mätou na prípravu domáceho balzamu na pery.

  Ricínový olej

  Ricínový olej, ktorý sa používa na čistenie pokožky, je v skutočnosti „sušiaci olej“, aj keď sa to môže zdať neintuitívne. Na čistenie tváre stačí použiť veľmi malé množstvo, asi čajovú lyžičku ricínového oleja, vmiešanú do 1/4 šálky iného oleja, ako je kokosový alebo mandľový. Votrite si ho do tváre a masírujte, potom opláchnite teplou vodou, aby ste odstránili nečistoty.

  Probiotiká

  Probiotiká

  Ďalšie tipy pre starostlivosť o pleť

  Aj keď používanie týchto prírodných zložiek môže byť veľmi účinné pri liečení pokožky alebo problémov, to, čo si dáte do tela, samozrejme tiež hrá obrovskú úlohu vo vonkajšom vzhľade. Pravdepodobne ste si na vlastnej koži všimli, ako zdravá strava, dobrý spánok, pravidelné cvičenie a pitie veľkého množstva vody môžu zlepšiť vzhľad pokožky. Okrem zabudovania týchto základných faktorov životného štýlu do kozmetického režimu môžu niektoré doplnky tiež pomôcť zlepšiť krásu.

  Odporúčame, aby ste sa aj naďalej zameriavali na pravidelné používanie vyššie uvedených prírodných produktov starostlivosti o pleť a zbavili sa drsných, umelo vytvorených verzií, ale môžete tiež vyskúšať niektoré z týchto ďalších užitočných stratégií, ktoré pomáhajú liečiť pokožku, vlasy alebo iné problémy krásy:

  Skúste probiotiká

  Probiotické výhody sa za posledných niekoľko rokov určite presťahovali do hlavného prúdu pozornosti, a to z dobrého dôvodu. Probiotiká, „dobré baktérie“, ktoré pomáhajú vyvážiť črevné prostredie, sú spojené so zlepšením imunity, hormonálnej kontroly, regulácie chuti do jedla a energetickej hladiny. Môžu pomôcť imunitnému a nervovému systému vysporiadať sa s toxínmi, ako sú zlé baktérie, kvasinky, vírusy, huby a parazity, ktoré sa môžu objaviť na koži.

  Užívajte kvalitný doplnok oleja z tresčej pečene

  Omega-3 mastné kyseliny sú nabité zdravými mastnými kyselinami, ktoré pomáhajú udržiavať pokožku hydratovanú a pružnú. Pomáhajú tiež regulovať funkciu hormónov, zdravie nervového systému a imunitné funkcie. Olej z tresčej pečene je tiež skvelým zdrojom vitamínov A, D a K, omega-3 a antioxidantov.

  Zvážte použitie kolagénového proteínu

  Kolagénový proteín získava na popularite ako jeden z najlepších prírodných doplnkov starostlivosti o pleť, ktoré sú dnes k dispozícii. Kolagén pomáha budovať zdravé kožné bunky a je čiastočne zodpovedný za mladistvú pružnosť, jemnosť a pevnosť pokožky.

  Aj keď mnoho lokálne aplikovaných produktov pridáva do svojho vzorca kolagén, aby sa zvýšila jeho príťažlivosť, v skutočnosti je oveľa účinnejší, ak sa užíva vnútorne. Kolagén je v skutočnosti príliš veľký na to, aby sa mohol absorbovať pokožkou, a aby sa dosiahli najlepšie výsledky, musí sa prijímať vnútorne.

  ​Pite veľa vody

  ​Pite veľa vody

  Pite veľa vody

  Existuje mnoho dôvodov, prečo by ste mali piť dostatok vody a je to jedna z najlepších vecí, ktorú môžete urobiť, keď sa staráte o pokožku. Väčšina odborníkov odporúča, aby ste si dopriali najmenej osem pohárov obyčajnej vody každý deň, a pravdepodobne ešte viac, ak trpíte suchou a problematickou pokožkou. Voda tvorí asi 70% tela a tiež veľkú časť pokožky!

  Voda pomáha odplavovať toxíny z krvného obehu a buniek, čo telu umožňuje „detoxikovať“ a odstrániť baktérie a odpad. Voda samozrejme zohráva veľkú úlohu v tom, aby bola pokožka hydratovaná a vyzerala mlado. Dehydratovaná pokožka pôsobí staro a mdlo a môže sa ľahko popraskať.

  Doprajte si pokojný spánok a znížte stres

  Zvážte, či nedostatok spánku a vysoká úroveň stresu môžu spôsobiť hormonálnu nerovnováhu, ktorá vedie k popraskanej pokožke. Nemôžete spať? Mali by ste vedieť, že „spánok pre krásu“ je viac než len príslovie - dobrý nočný spánok je skutočne kúzlom, pokiaľ ide o zdravú pokožku.

  Dostatok pokojného spánku je kľúčom k zdravej pokožke, pretože keď spíte, „hormóny šťastia“ sú na najvyššej úrovni a stresové hormóny na najnižšej úrovni. To znamená, že telo má energiu na to, aby sa venovalo veciam, ako je správne trávenie, rast svalov a oprava pokožky - takže sa prebúdzate a vyzeráte oddýchnutí.

  Nedostatok kvalitného spánku má na telo podobný účinok ako stres. Stres a nedostatok spánku nútia telo šetriť energiou, a preto je zdravie pokožky ohrozené. Zvážte preto implementáciu prirodzených stratégií spánku a spôsobov, ako odbúrať stres.

  Nakoniec, ak vás stále trápi akné a časté kožné problémy: jedzte veľa listovej zeleniny a zvážte odstránenie lepku, cukru a mliečnych výrobkov zo svojej stravy.

  zdroj: draxe.com