13 spôsobov ako sa zbaviť vačkov pod očami

< Spať na články

Obsah článku

  13 spôsobov ako sa zbaviť vačkov pod očami

  Či už máte 20 rokov alebo ste dospelý, posledná vec, ktorú by ste chceli, sú vačky pod očami. Aj keď zvyčajne nič neznamenajú, tmavé kruhy okolo očí jednoducho spôsobujú, že vyzeráte staršie.

  S pribúdajúcim vekom sa opuchy pod očami - označované aj ako vačky pod očami, opuchnuté oči a tmavé kruhy pod očami - vyskytujú častejšie. Obvykle nepredstavujú žiadny problém, ktorý by vyžadoval lekársku pomoc, ale otázkou je, ako sa ich zbaviť?

  Vačky pod očami - príčina vzniku

  Na zodpovedanie tejto otázky sa musíte najskôr opýtať, ako tieto nevzhľadné vačky vôbec vznikajú? Existuje mnoho príčin, ale vo všeobecnosti sa kožné tkanivá okolo očí a očných viečok oslabujú a ochabujú, čo spôsobuje hromadenie tekutiny pod očami a to spôsobuje opuch pod očami.

  Aj keď sa vám nemusí páčiť, ako tieto vačky vyzerajú, sú zvyčajne neškodné a nevyžadujú lekársku pomoc. Ak však máte silné a trvalé vačky sprevádzané sčervenaním, svrbením alebo bolesťou, možno budete potrebovať lekárske ošetrenie. Ak spozorujete začervenanie, svrbenie alebo bolesť na iných častiach tela, napríklad na nohách, môžete mať alergickú reakciu a potrebujete lekársku pomoc. Váš lekár bude musieť vylúčiť ďalšie možné príčiny, ktoré môžu prispieť k opuchu, napríklad ochorenie štítnej žľazy alebo infekciu.

  Ako starneme, tkanivové štruktúry a svaly podporujúce viečka sa oslabujú stratou kolagénu. Toto oslabenie tkaniva môže spôsobiť ochabnutie pokožky. Tuk, ktorý sa bežne nachádza v oblasti okolo očí, sa môže presunúť do oblasti pod očami, nahromadiť tekutinu a oblasť pod očami bude pôsobiť opuchnuto. Niektoré faktory, ktoré to môžu spôsobiť, sú zadržiavanie tekutín v dôsledku zmien počasia, hladiny hormónov, konzumácia slaných jedál, nedostatok spánku, alergie, dermatitída - najmä ak je opuch sprevádzaný sčervenaním a svrbením - a dedičnosťou.

  Našťastie zmenou určitých návykov a zmenou životného štýlu a stravovania sa týchto vakov pod očami môžete nadobro zbaviť.

  Liečte svoje alergie

  Liečte svoje alergie

  13 spôsobov ako sa zbaviť vačkov pod očami

  Ako sa zbaviť vačkov pod očami? Existuje mnoho prírodných vecí, ktoré môžete urobiť, od odstránenia niektorých zlých návykov až po domáce recepty, ktoré môžu prispieť k odstráneniu nevzhľadých vačkov pod očami.

  Liečte svoje alergie

  Pravdepodobne si dobre uvedomujete, kedy sa vaše alergie šíria, pretože v sezóne alergií sú vodnaté, opuchnuté oči typycké. Vyskúšajte prírodné prostriedky, ako sú esenciálne oleje na alergie, ktoré vám pomôžu zvládnuť ich a zachytiť ich skôr, ako začnú. Majte poruke aj malú fľaštičku esenciálnych zmesí proti alergii, pretože pri niektorých alergiách sa môže preplížiť, keď to najmenej čakáte.

  Menej soľte

  Soľ je najčastejšie spojená s vysokým krvným tlakom, ale vedeli ste, že všetok sodík môže spôsobiť zadržiavanie tekutín a viesť k opuchom pod očami? Ak používate soľ, používajte čistú himalájsku morskú soľ, ale iba trochu. Vyhnite sa slaným jedlám, ako je pizza a niektoré polievky. Vyberte si čerstvú zeleninu, najmä zeler, ktorý vám môže pomôcť obmedziť túžbu po soli!

  Cvičte tvárovú jogu

  Cvičenie je prirodzeným spôsobom, ako zmierniť prejavy starnutia a môže mladistvému žiareniu dodať mladosť, ale oblasti okolo očí prospejú špeciálne tvárové cvičenia. Tvárová joga zahŕňa pomalé cvičenia tvárových svalov, ktoré ich pomôžu spevniť a napnúť. Cvičenie zahŕňa ľahký tlak prstov ako odpor a zahŕňa rôzne výrazy tváre a tlak.

  Nezabudnite, že pravidelné cvičenie tvárovej jogy môže byť prospešné. Obrátené pózy, ako sú ohyby chrbta a cviky hlavou dolu, môžu pomôcť zvýšiť cirkuláciu v tvári, ktorá odvádza prebytočnú tekutinu a zmierňuje opuchy.

  Poloha v spánku

  Poloha v spánku

  Poloha v spánku

  Spánok na chrbte môže zabrániť tomu, aby gravitácia spôsobovala hromadenie tekutín okolo očí. Zvážte aj pridanie ďalšieho vankúša pod hlavu, ale uistite sa, že je to vankúš účinný pre dobrý spánok - pretože ak nemôžete spať, môže to prispieť k problému tmavých kruhov pod očami.

  Skúste konvičku

  Počuli ste už o neti hrnci? Toto je starodávny liek, ktorý môžete urobiť ako súčasť svojej každodennej rutiny a pomôcť tak bojovať s týmito opuchnutými očami. Hrniec neti, ktorý pochádza z Indie v ajurvédskej medicíne, vyzerá ako malá čajová kanvica a nájdete ho vo väčšine obchodov so zdravou výživou alebo online. Môže pomôcť vypláchnuť všetku extra vlhkosť vo vašich dutinách zo sezónnych alergií, nachladnutia alebo infekcií.

  Jednoducho nalejte slanú vodu do jednej nosnej dierky a nechajte ju odtiecť druhou. Obvykle to robím cez umývadlo. Na začiatku to vyzerá zvláštne, ale v skutočnosti je to veľmi očistné a osviežujúce.

  Pred spaním sa odlíčte

  Ponechanie očného make -upu môže podráždiť vaše oči, spôsobiť im slzenie a opuch. Pred úderom do sena sa musíte jemne zbaviť očného make -upu, aby ste odstránili ďalšie podráždenie očí.

  Obmedzte alebo úplne prestaňte užívať alkohol

  Alkohol dehydruje vaše telo a pokožku. Táto dehydratácia môže spôsobiť, že jemná oblasť okolo očí bude vyzerať zapustená a tmavá. Alkohol môže tiež spôsobiť podliatie krvi, unavené oči. Vychutnajte si alkohol tak, že si dáte maximálne jeden pohár denne. Odporúčam namiesto toho piť veľa vody. Budete sa cítiť sviežejšie, oči budete mať dokorán otvorené a pokožka okolo očí bude žiariť, pretože je hydratovanejšia.

  Prestaňte fajčiť

  Vedeli ste, že fajčenie cigariet vysušuje a oslabuje pokožku tváre, ako aj celého tela? Tiež spôsobuje predovšetkým predčasné starnutie okolo očí. Chemikálie nachádzajúce sa v cigaretách sú toxické a môžu spôsobiť podráždenie očí, čo môže mať okrem vráskavého a ovisnutého vzhľadu za následok aj tmavé kruhy alebo vačky pod očami. Ak vás závislosť dostala do svojich konárov, možno budete chcieť vyskúšať niektoré prírodné prístupy k tomu, ako s fajčením prestať.

  Skúste studený obklad ... a uhorky

  Skúste studený obklad ... a uhorky

  Skúste studený obklad ... a uhorky

  Ak sú vaše oči opuchnuté vyskúšajte studený obklad. Nielenže to môže pomôcť zmierniť opuchnuté oči, môže to byť veľmi relaxačné, čo poskytuje mladistvý vzhľad. Môžete to dosiahnuť použitím chladených lyžíc priložením na oči, plátkov uhoriek alebo dokonca chladených, navlhčených čajových vrecúšok s kvapkou levanduľového esenciálneho oleja. Práve chladná teplota robí tento domáci liek účinným.

  Pozor na prílišné slnenie

  Prehnané slnenie sa môže spôsobiť, že pokožka okolo očí bude ochabnutá a vráskavá, a tiež spôsobí dehydratáciu pokožky. Domáci krém na opaľovanie na báze minerálov, dobré slnečné okuliare chrániace proti UV žiareniu a klobúk dokážu zázraky, ktoré pomôžu chrániť tvár pred týmito škodlivými lúčmi, a v konečnom dôsledku zabránia vráskam a stmavnutiu pokožky okolo očí v dôsledku účinkov slnka.

  Použite korektor

  Aj keď tmavé kruhy nemôžete nevyhnutne odstrániť, často ich môžete skryť zosvetlením oblasti korektorom. K dispozícii je niekoľko možností na báze minerálov, ale môžete si ich vytvoriť aj sami doma. Môžete si vybrať možnosti, ktoré zodpovedajú vášmu tónu pleti, a potom ho jednoducho aplikovať ľahkým poklepaním na pokožku okolo očí. Netrite ho do pokožky, pretože to môže spôsobiť ďalšie podráždenie. Tiež ho nepoužívajte príliš veľa. Chcete, aby pokožka vyzerala prirodzene. Príliš veľa korektoru môže zvýrazniť tmavé kruhy, vrásky a krepovú pokožku.

  Používajte prírodný očný krém

  Pretože starnutie zvyčajne spôsobuje dehydratáciu pokožky kvôli nedostatku kolagénu, zvlhčenie je nevyhnutné. K dispozícii je veľa krémov, ale odporúčame domáci očný krém. Môžete ho používať raz denne večer, ráno alebo dvakrát denne.

  Môžete tiež vyskúšať vreckovú očnú zmes večer tesne pred spaním. Obsahuje šípkový olej, levanduľový a citrónový esenciálny olej a aloe vera, ktoré pomôže zmierniť zápaly a regenerovať pokožku.

  Prijímajte viac kolagénu

  Kolagén je najrozšírenejším proteínom v našom tele. Nachádza sa v svaloch, kostiach, koži a šľachách. Dodáva koži pevnosť a pružnosť a pomáha nahradiť odumreté kožné bunky. Produkcia kolagénu v tele sa s pribúdajúcim vekom prirodzene spomaľuje. Tomuto procesu môžete poďakovať za vačky pod očami.

  Zvýšenie hladiny kolagénu môže pomôcť pokožke vyzerať pevnejšie, zvýšiť hladkosť a pomôcť kožným bunkám udržať si normálnu obnovu. Skúste vývar z kuracích kostí alebo doplnky kolagénu, ako napríklad prášok kolagénových bielkovín, na zvýšenie príjmu kolagénu.

  Vačky pod očami

  Vačky pod očami.

  Epidermálny rastový faktor (ERF)

  Množenie buniek je nevyhnutné vo všetkých aspektoch života, aby sa obmedzil rast na tých miestach, kde je to potrebné, ako sú rany, podliatiny alebo akýkoľvek zápal, ktorý je potrebné vyliečiť. Zahŕňa to tiež vačky pod očami.

  Epidermálny rastový faktor je súčasťou komplexnej siete rastových faktorov a receptorov, ktoré spoločne pomáhajú modulovať rast buniek. ERF je uvoľňovaný bunkami a potom je zachytávaný buď bunkou samotnou, stimulujúcou jej vlastný rast, alebo susednými bunkami, stimulujúc ich schopnosť rozdeľovať sa. Vo väčšine prípadov je ERF veľmi prospešný.

  Jedna štúdia zdieľala informácie o použití topického (lokálne aplikovateľného) séra obsahujúceho epidermálny rastový faktor (ERF) a jeho schopnosti minimalizovať výskyt vačkov pod očami. Testovalo sa šestnásť subjektov a všetky subjekty okrem dvoch hlásili pri svojej poslednej návšteve zlepšenie. Zlepšenie bolo kvantifikované ako 76–100% u dvoch subjektov, 50–75% u troch subjektov a 25–49% u deviatich subjektov. Jedenásť subjektov tvrdilo, že vačky pod očami boli na konci pokusu v porovnaní s prvou návštevou určite miernejšie. Sedem subjektov uviedlo väčšiu spokojnosť so svojim celkovým vzhľadom tváre.

  Štúdia nakoniec dospela k záveru, že výsledky ponúkajú dôkaz, že topický ERF môže znížiť výskyt vakov pod očami. Môže tiež pomôcť odstrániť jemné linky. ERF sa nachádza v niektorých voľne predajných produktoch, ako je napríklad sérum ERF. Dermatológ by to mohol odporučiť ako konvenčnú liečbu.

  Riziká prírodných a konvenčných spôsobov, ako „vyliečiť“ vačky pod očami

  Koža okolo očí je veľmi jemná. Pri aplikácii čohokoľvek okolo očí alebo v ich blízkosti buďte zvlášť opatrní. Väčšina prirodzených metód, ako je popísané vyššie, by nemala spôsobovať žiadne problémy. Ak sa ale opuch zhorší alebo spozorujete akékoľvek podráždenie, navštívte lekára.

  V závislosti od príčiny vačkov pod očami môžu „neprirodzené“ alebo konvenčné liečebné metódy zahŕňať krémy alebo voľne predajné krémy alebo procedúry, ako sú injekcie botoxu. Môžu sa vyskytnúť alergické reakcie, preto v prípade ďalšieho zafarbenia alebo podráždenia kontaktujte svojho lekára.

  Procedúra plastickej chirurgie známa ako blefaroplastika je ďalšou konvenčnou možnosťou liečby, ktorú by mohol navrhnúť dermatológ, ak sa zdá, že iné metódy nepomáhajú. Majte však na pamäti, že každá operácia môže byť riskantná a kozmetická chirurgia nemusí byť krytá zdravotným poistením. Diskutujte o rizikách a výhodách a akýchkoľvek obavách, ktoré by ste mohli mať, so svojim dermatológom alebo plastickým chirurgom.

  zdroj: draxe.com