Ako si vybrať správny šampón - Prírodné šampóny

< Spať na články

Obsah článku

  Ako si vybrať správny šampón - Prírodné šampóny

  V predchádzajúcom článku Ako si vybrať správny šampón sme si povedali, že zásadným kritériom pri výbere šampónu je jeho zloženie. To by malo byť, pokiaľ možno, čo najviac prírodné, úplne vylúčené by mali byť štyri látky - parabény, sulfáty, silikóny a ftaláty.

  Sme radi, že na trhu sú aj šampóny, ktoré sú na čisto prírodnej báze, čiže neobsahujú žiadne škodlivé látky. Obsahujú prírodné látky prirodzene podporujúce dlhodobý lesk a kvalitu vlasov. Medzi ne patrí napríklad keratín, ceramidy, vitamíny a prírodné oleje.

  čítaj tiež

  Ako si vybrať správny šampón - parabény, sulfáty, silikóny a ftaláty

  Ako si vybrať správny šampón - parabény, sulfáty, silikóny a ftaláty

  Zásadným kritériom pri výbere šampónu je jeho zloženie. To by malo byť, pokiaľ možno, čo najviac prírodné, úplne vylúčené by mali byť štyri látky - parabény, sulfáty, silikóny a ftaláty.

  Prírodné šampóny

  Prírodné a bio šampóny sú jednoznačne najlepšou voľbou pre starostlivosť o vaše vlasy.

  Prírodné šampóny prinášajú pohodlné používanie porovnateľné s klasickými šampónmi z drogérie a parfumérií, ale s prírodným zložením. Prírodné šampóny neobsahujú silikóny, sulfáty, parabény, ani umelé farbivá alebo parfumácie. Namiesto toho sú plné prírodných látok, bylinných výťažkov, kvetinových extraktov, rastlinných olejov alebo prírodných masiel. To všetko pre krásne, zdravé a lesklé vlasy. Stačí si len vybrať podľa vášho typu vlasov.

  Ťuli a Ťuli šampóny

  Jedny z prírodných šampónov, ktoré spĺňajú prísne kritéria zloženia a neobsahujú žiadne pre vlasy škodlivé prísady sú aj prírodné šampóny od slovenskej rodinnej firmy Ťuli a Ťuli. Tieto šampóny sú vhodné na všetky typy vlasov, každý ale svojí zložením na niečo iné. Obsahujú cez 80% certifikovaných organických zložiek rastlinného pôvodu, ktoré pomáhajú vyživovať a posilňovať vlasy, zlepšujú ich pružnosť a lesk.


  Levandula

  Ťuli a Ťuli Prírodný šampón Levanduľa

  Šampón je určený pre suché a poškodené vlasy.

  Levanduľa v šampóne zabezpečuje upokojenie pokožky hlavy a pomáha liečiť suchú pokožku i vlasy. Vďaka antimikrobiálnym vlastnostiam bojuje proti svrbivému skalpu, infekciám, vyrážkam a iným kožným ochoreniam pokožky hlavy. Svojimi účinkami je vhodný v boji proti lupinám a zároveň vyrovnáva produkciu kožného mazu, pomáha tiež upokojiť "divoké" vlasy a navrátiť im lesk.

  Levanduľa svojimi účinkami prehlbuje vlasové folikuly a zahusťuje termálnu vrstvu vlasov, čím je ideálna pri problémoch s plešatosťou alebo alopéciou.

  Zloženie

  Voda, Decylglukozid, Panthenol, Organický glycerín rastlinného pôvodu, Phytokeratin (Hydrolyzovaný kukuričný proteín, Hydrolyzovaný pšeničný proteín, Hydrolyzovaný sójový proteín), Laurylbetaín, Prírodný emulgátor xantánová guma (získaná kvasením cukru), Chlorid sodný, Fenoxyetanol, 100% prírodný esenciálny olej levanduľa, Aloe Vera, Kyselina citrónová, Kyselina benzoová, Kyselina dehydrooctová.


  Citron

  Ťuli a Ťuli Prírodný šampón Citrón-limetka

  Šampón je určený pre mastné a poškodené vlasy.

  Cirónový esenciálny olej, ktorý šampón obsahuje, pomáha čistiť pokožku hlavy a vyrovnáva jej pH, pomáha liečiť chronicky mastné vlasy a taktiež je veľmi účinný pri liečbe lupín. Vďaka antiseptickým a mikrobiálnym vlastnostiam zlepšuje cirkuláciu krvného obehu pokožky hlavy a tak teda podporuje aj rast vlasov.

  Limetkový esenciálny olej v šampóne je skvelým pomocníkom pri liečbe suchej a podráždenej pokožky hlavy. Vďaka chemickým zlúčeninám, ktoré obsahuje, pomáha prekonávať a nakoniec aj odstraňovať prebytočný maz z pokožky hlavy a tak sa vaše vlasy menej mastia a sú vyváženejšie.

  Zloženie

  Voda, Decylglukozid, Panthenol, Organický glycerín rastlinného pôvodu, Phytokeratin (Hydrolyzovaný kukuričný proteín, Hydrolyzovaný pšeničný proteín, Hydrolyzovaný sójový proteín), Laurylbetaín, Prírodný emulgátor xantánová guma (získaná kvasením cukru), Chlorid sodný, Fenoxyetanol, 100% prírodná silica citrón, 100% prírodná silica limetka, Aloe Vera, Kyselina citrónová, Kyselina benzoová, Kyselina dehydrooctová.


  Jahoda

  Ťuli a Ťuli Prírodný šampón Lesná jahoda

  Ťuli a Ťuli Prírodný šampón Lesná jahoda

  Šampón je určený pre suché a poškodené vlasy. Je vhodný aj pre malé deti, pretože neobsahuje silicu.

  Zloženie

  Voda, Decylglukozid, Panthenol, Organický glycerín rastlinného pôvodu, Phytokeratin (Hydrolyzovaný kukuričný proteín, Hydrolyzovaný pšeničný proteín, Hydrolyzovaný sójový proteín), Laurylbetaín, Prírodný emulgátor xantánová guma (získaná kvasením cukru), Chlorid sodný, Fenoxyetanol, Prírodný extrakt z lesnej jahody, Aloe Vera, Kyselina citrónová, Kyselina benzoová, Kyselina dehydrooctová.


  Medovka

  Ťuli a Ťuli Prírodný šampón Medovka

  Šampón je určený pre mastné vlasy a zabraňuje ich vypadávaniu.

  Medovkový esenciálny olej je vhodný pre kučeravé dámy, ktoré trpia nadbytkom kožného mazu a tým teda mastením vlasov. Medovka obsahuje protizápalové tamíny, ktoré pomáhaú upokojovať a zmierňovať zápal a podráždenie pokožky hlavy. Kyselina kávová a ferulová pomáhajú podporovať rast vlasových buniek, vysoký obsah flavonoidov má zas antioxidačný účinok. Antiseptické a analgetické vlastnosti poskytuje medovke prírodný fenylpropén eugenol, ktorý výborne upokojuje napätie pokožky hlavy a zároveň bráni vypadávaniu vlasov.

  Zloženie

  Voda, Decylglukozid, Panthenol, Organický glycerín rastlinného pôvodu, Phytokeratin (Hydrolyzovaný kukuričný proteín, Hydrolyzovaný pšeničný proteín, Hydrolyzovaný sójový proteín), Laurylbetaín, Prírodný emulgátor xantánová guma (získaná kvasením cukru), Chlorid sodný, Fenoxyetanol, 100% prírodná silica medovka melisa, Aloe Vera, Kyselina citrónová, Kyselina benzoová, Kyselina dehydrooctová.


  Gafor

  Ťuli a Ťuli Prírodný šampón Gáfor

  Šampón je určený pre suché a poškodené vlasy, zabraňuje vypadávaniu a podporuje ich rast.

  Gáfor má vďaka svojmu unikátnemu chemickému zloženiu antibakteriálne a protizápalové vlastnosti a je skvelým bojovníkom proti infekciám a všiam. Zároveň tiež podporuje krvnú cirkuláciu na pokožke hlavy a tým stimuluje rast vlasov a bráni ich vypadávaniu. Ak máte problém s lupinami, tento šampón vám s nimi určite pomôže a navyše zlepší textúru vlasov, takže budú mäkké a leské.

  Zloženie

  Voda, Decylglukozid, Panthenol, Organický glycerín rastlinného pôvodu, Phytokeratin (Hydrolyzovaný kukuričný proteín, Hydrolyzovaný pšeničný proteín, Hydrolyzovaný sójový proteín), Laurylbetaín, Prírodný emulgátor xantánová guma (získaná kvasením cukru), Chlorid sodný, Fenoxyetanol, 100% prírodná silica gáfor, Aloe Vera, Kyselina citrónová, Kyselina benzoová, Kyselina dehydrooctová.


  Kvitok šampóny

  Z produkcie slovenských výrobcov môžme ďalej spomenúť kozmetickú značku pod názvom Kvitok (bývala Navia). Ide o prvú slovenskú ručne vyrábanú kozmetiku, ktorá pre svoje tvorenie využíva čisto prírodné suroviny. Okrem včelieho vosku a kozieho mlieka sú to suroviny rastlinného pôvodu. 

  Ich šampóny neobsahujú sulfáty, silikóny, syntetické vône, farbivá ani vodu. Naopak obsahujú iba prírodné zložky, ako je napríklad harmančekový hydrolát, bambucké maslo, esenciálne oleje či bylinkové výťažky.

  Šampóny sú navyše obohatené o prírodnú kondicionačnú zložku - inulín, ktorý vyhladzuje a udržiava hydratáciu vlasov a pokožky hlavy.


  Cajovnik

  Kvitok Tuhý Šampón s Kondicionérom - Čajovník

  Šampón je určený pre mastné vlasy.

  Čajovníkový esenciálny olej v šampóne má antibakteriálne, antimikrobiálne a antiseptické účinky, čím chráni pokožku hlavy pred infekciami. Zároveň tiež prečisťuje mastnejšiu pokožku a uvoľňuje upchaté vlasové folikuly, čím zas zlepšuje mikrocirkuláciu krvi a tak sú vlasy oveľa lepšie vyživované.

  Chlorela a ajurvédsky NEEM (nimbový) prášok účinne bojujú proti mastnote pokožky hlavy a následne aj vlasov.

  Zloženie

  Sodium Cocoyl Isethionate (jemný tenzid z kokosového oleja), Chamaemelum Nobilis Distillate (harmančekový hydrolát), Sodium Lauryl Sulfoacetate (jemný tenzid z kokosového oleja), Butyrospermum Parkii Butter (bambucké maslo), Melaleuca Alternifolia Leaf Oil (čajovníkový esenciálny olej), Inulin, Panthenol (pantenol), Glycerin, Hydrolyzed Rice Protein (hydrolyzovaný ryžový proteín), Azadirachta Indica Leaf powder (Ajurvédsky Neem – nimbový Bio prášok), Chlorella Vulgaris Powder (prášok z chlorely BIO), Limonene.


  Maca

  Kvitok Tuhý Šampón s Kondicionérom - Maca

  Šampón je určený proti vypadávaniu vlasov.

  Koreň maca, ktorú šampón obsahuje, vďaka svojím rekondičným a regeneračným účinkom stimuluje rast vlasov, posilňuje vlasy a zabezpečuje ich odolnosť voči stresovým faktorom prostredia.

  Rozmarínový esenciálny olej znižuje hladinu dihydrotestosterónu vo vlasových folikuloch, čím pomáha predchádzať vypadávaniu vlasov.

  Obe zložky stimuláciou mikrocirkulácie krvi pokožky hlavy zlepšujú výživu vlasov.

  Extrakt z koreňov pivoňky upokojuje podráždenie a zmierňuje svrbenie.

  Zloženie

  Sodium Cocoyl Isethionate (jemný tenzid z kokosového oleja), Urtica Dioica Leaf Water (žihľavový hydrolát), Sodium Lauryl Sulfoacetate (jemný tenzid z kokosového oleja), Maca Extract (Glycerin, Aqua, Lepidium Meyenii Root Extract), Hydrogenated Persea Gratissima Oil (avokádové maslo), Inulin, Panthenol, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil (esenciálny olej Rozmarín), Paeonia Officinalis Root Powder (pivoňkový prášok), Limonene, Linalool.


  Moringa

  Kvitok Tuhý Šampón s Kondicionérom - Moringa

  Šampón je určený proti lupinám.

  Moringový prášok, ktorý šampón obsahuje, podporuje prekrvenie vlasovej pokožky, čím sa účinné zložky dostávajú na potrebné miesta. Zároveň pôsobí antibakteriálne a protizápalovo, napomáha regulácii tvorby kožného mazu a podporuje rast vlasov.

  Aktívna látka na báze zinku v komplexe s extraktom z morských rias má čistiace a upokojujúce účinky, reguluje tvorbu kožného mazu a pôsobí proti vzniku lupín, najmä čo sa týka premnoženia kvasinky.

  Lemongrassový a cédrový esenciálny olej napomáhajú prečisťovať pokožku a predchádzať vzniku lupín.

  Zloženie

  Sodium Cocoyl Isethionate (jemný tenzid z kokosového oleja), Chamaemelum Nobilis Distillate (harmančekový hydrolát), Sodium Lauryl Sulfoacetate (jemný tenzid z kokosového oleja), Butyrospermum Parkii Butter (bambucké maslo), Inulin, Moringa Oleifera Leaf Extract (moringový prášok), Panthenol, Glycerin, Hydrolyzed Rice Protein (hydrolyzovaný ryžový proteín), Cymbopogon Schoenanthus Oil (esenciálny olej Lemongrass), Cedrus Atlantica Bark Oil (esenciálny olej Cédrové drevo), Hydrolyzed Algin (extrakt z morských rias), Zinc Sulfate, Linalool.


  Yves Rocher šampóny

  Za spomenutie tiež stoja šampóny od Yves Rocher, ktorý sa špecializujú na čisto prírodnú kozmetiku.

  Yves Rocher je rastlinná kozmetika, ktorej výrobca je zároveň botanikom, pestovateľom i distribútorom. Vytvára jedinečnú kozmetiku, ktorá prináša to najlepšie z rastlín pre krásu všetkých žien. Vďaka prepojeniu znalosti prírody s vedeckým výskumom odhaľuje najúčinnejšie rastlinné výťažky a zahŕňa ich do zloženia svojich výrobkov. Zároveň má pri vývoji stále na pamäti vplyv na životné prostredie.


  Mastne

  Yves Rocher Svieži šampón pre mastné vlasy

  Tento čistiaci šampón so žihľavou umýva a čistí pokožku hlavy. Pretože sa zameriava na nadmerné množstvo mazu a pomáha čistiť vlasovú pokožku, budete mať po jeho použití krásne a čisté vlasy.

  A keďže krásne vlasy začínajú zdravou pokožkou hlavy, začleni výrobcovia Agave do každej receptúry. Táto bezprecedentná aktívna zložka v kozmetike zdvojnásobuje mikrocirkuláciu pokožky hlavy, aby vlasy zostali silnejšie a krajšie.

  Šampón neobsahuje parabény, sulfáty, silikóny, alkohol ani žiadne alergény.


  Objem

  Yves Rocher Šampón pre väčší objem vlasov

  Tento šampón s textúrou Quinoa umýva a zvyšuje objem vlasov vďaka dvojitému pôsobeniu:

  • Dodáva vlasovým vláknam živiny, aby znovu získali svoju hrúbku.
  • Zväčšuje objem vlasov a vyživuje ich od korienkov.

  Šampón má ľahkú gélovú textúru neobsahujúcu silikón, ktorá umýva vlasy bez toho, aby ich zaťažovala a ktorá uľahčuje použitie produktu až do poslednej kvapky.

  Šampón neobsahuje parabény, sulfáty, silikóny, alkohol ani žiadne alergény.


  Regeneracny

  Yves Rocher Regeneračný šampón na poškodené vlasy

  Nový kozmetický extrakt v kombinácii s masážou hlavy aktivuje mikrocirkuláciu pokožky hlavy. Tento šampón s jojobovým olejom, ktorý obnovuje štruktúru vlasového vlákna, aby ho reštrukturalizoval, umýva a odstraňuje poškodenie vlasov. Po oprave sú vlasy odolnejšie a bojujú proti budúcim agresiám.

  Výťažok zo zŕn moringy odstraňuje z vlasov nečistoty, ktoré dusia štruktúru vlasov.

  Šampón má vzorec neobsahujúci silikóny, parabény a sulfáty, ktorý umýva vlasy čo najjemnejšie a ošetruje poškodené vlasy, ktoré sú oslabé.


  Lupiny

  Yves Rocher Šampón proti lupinám

  Tento šampón s obsahom granátového jablka sa zameriava na mikroorganizmy, ktoré spôsobujú tvorbu lupín, čím poskytuje dvojaký účinok:

  • Odstraňuje lupiny od prvého umytia.
  • Udržuje to po dobu dvoch týždňov.

  A keďže krásne vlasy začínajú zdravou pokožkou hlavy, do srdca každej receptúry sme zahrnuli aj agáve fruktany. Táto nová aktívna kozmetická zložka zdvojnásobuje mikrocirkuláciu pokožky hlavy, takže vlasy môžu rásť, byť silnejšie a krajšie.

  Šampón má príjemnú textúru bez silikónov a parabenóv, ale žiaľ s obsahom sulfátov.


  chytryvyber.cz, biorythme.cz, tipy.biooo.cz, tuliatuli.sk, skincarisma.com, cnfstore.com