Prírodné šampóny na seboreu

< Spať na články

Obsah článku

  Prírodné šampóny na seboreu

  Seboroická dermatitída je stav kože, ktorý spôsobuje, že pokožka je citlivá a agresívne reáguje na vonkajšie podnety.

  Potom sa prejavuje svrbením, začervenaním a šupinatou pokožkou hlavy. Mnoho ľudí ju mylne nazýva lupiny. Pri seboroickej dermatitíde môže zriedkavo dôjsť aj k dočasnému vypadávaniu vlasov.

  Prírodné šampóny síce neliečia seboroickú dermatitídu, môžu však pomôcť zmierniť niektoré z jej príznakov.

  Upozorňujeme, že trvá dva mesiace, než si vlasy navyknú na novú starostlivosť a zbavia sa chemických látok.


  Nimbatic

  zdroj: naturinka.cz

  Naturinka Nimbatic šampón

  Šampón je vhodný pre najcitlivejšiu pokožku hlavy.

  Ide o tradičnou metódou za studena ručne vyrábaný šampón. Obsahuje čisto prírodné produkty so zemitou vôňou s levanduľovým nádychom.

  Vďaka svojmu zloženiu šampón priaznivo pôsobí a skľudňuje svrbivú a šupinatú pokožku hlavy.

  Zloženie

  Olivový, kokosový, ricínový a nimbový olej, bambucké maslo, esenciálny olej z čajovníka austrálskeho (tea tree) a levandule lekárskej, výluh z dubovej kôry, prírodný rozmarýnový extrakt z listov (konzervant), linalool*

  *súčasť esenciálnych olejov


  Cannaderm

  zdroj: cannadermsk.sk

  Cannaderm Capillus konopný seborea šampón

  Ošetrujúci šampón je vhodný pre pokožku hlavy s prejavmy problémov ako je seborea, podráždenie či svrbenie vlasovej pokožky.

  Zloženie tohto šampónu rýchlo pôsobí proti príčinám vzniku seboroickej dermatitídy, obmedzuje tvorbu kvasiniek a upravuje výtok mazu, zmierňuje tvorbu lupín, svrbenie i podráždenie skalpu.

  Šampón jemne a šetrne umýva pokožku hlavy aj vlasy bez podráždenia, vlasy sú po umytí čisté, lesklé a dobre ošetrené. 

  Zloženie

  Voda, kokosový glutamát dvojsodný, olej zo semien kanabisu siateho, proteín zo semien kanabisu siateho, kyselina mliečna, výťažok z citrusu Grandis, kyselina xantánová, extrakt z yzopu, kyselina askorbová, kyselina aliantoínová, soľ z mŕtveho mora.


  Hillvital

  zdroj: eshop.hillvital.eu

  HillVital Šampón na seboreu

  Šampón je vyborený z bylinných extraktov a olejov čo najšetrnejším spôsobom, aby poskytoval pomoc krehkej seboroickej pokožke hlavy. 

  Tradičné byliny z okolia Karpát poskytujú úľavu a výživu pre pokožku v jednom. Nechtík, žihľava a lopúch podporujú hojenie, znižujú premasťovanie a dezinfikujú pokožku hlavy. Dezinfekcia je ideálna na zbavenie sa baktérií a húb a tak vedie k zdravej pokožke bez seborey.

  Levanduľa zas prinesie upokojenie a regeneráciu poškodenej pokožke.

  Jeho receptúra zaručuje redukovanie seboroických šupín, upokojenie a zlepšenie celkového stavu pokožky, zníženie svrbenia a ochranu pred rozšírením seborey.

  Zloženie

  Voda, lauryl glucoside, cocoamidopropyl betain, PEG-120 trioleát metylglukózy, benzylalkohol a kyselina dehydrooctová, stearyl dimethicone, olej z mandarinkového oplodia, levanduľový olej, alkohol, izopropylalkohol, extrakt z listov pŕhľavy, olej z kvetov nechtíka, extrakt z listov brezy, lopúch väčší, menthol.


  Skin

  zdroj: skincap.eu

  SKIN-CAP Šampón

  Šampón je určený pre pravidelnú starostlivosť o pokožku hlavy, pri tvorbe lupín a ložísk šupiniek, ktoré sú prejavmi seborei. Je vhodný aj pre deti už od 3 mesiacov.

  Zinok a mentol, ktorý šampón obsahuje, znižuje svrbenie a chráni pred vznikom baktérií a plesní, ktoré sa podieľaju na tvorbe seboroickej pokožky hlavy.

  Zloženie

  Pyrithion zinku, mentol, sodiumlaurylsulfát, voda, kokamidopropylbetain, propylénglykol, glykolstearát, alkohol, propylénglykololeát, parfém.


  Havlikov

  zdroj: havlikovaapoteka.cz

  Havlik Apoteka Havlíkov šampón 13 rastlín

  Tento šampón nie je vyslovene zameraný na seboroickú pokožku hlavy, ale vďaka svojmu prírodnému zloženiu pomáha pri liečbe a zmierňovaní kožných ochorení, preto sme sa rozhodli spomenúť ho.

  Šampón obsahuje 13 účinných rastlín, ktoré regenerujú vlasy, posilňujú a podporujú ich rast.

  Seborea patrí medzi kožné ochorenia a slez, ktorý šampón obsahuje, pomáha pri ich liečbe. Orech zmierňuje prejavy lupienky, rozmarín zas zlepšuje prekrvenie vlasového skalpu. Eukalyptus prekrvuje kožu a podporuje proces hojenia a pohánka má antioxidačné a detoxikačné účinky.

  Zloženie

  Voda, sodium cocoamphoacetate (jemná umývacia zložka), sodium lauryl glucose carboxylate (jemná umývacia zložka), lauryl glucoside (jemná umývacia zložka), sodium cocoyl glutamate (jemná umývacia zložka), glycerin (humektant), extrakt z pohánky siatej, extrakt z orecha kráľovského, extrakt z lopúcha väčšeho, extrakt z ovosa siateho, sodium benzoate (prírodný konzervant obsiahnutý v ovocí), potassium sorbate (prírodný konzervant obsiahnutý v ovocí), levanduľová silicia, extrakt žihľavy dvojdomej, Humulus Lupulus Cone extrakt z chmeľa otáčavého, extrakt zo slezu maurského, extrakt z roiboosa, extrakt z očianky lekárskej, Coco-Glucoside (jemná umývacia zložka), vosk z rastlinných olejov, olej levandule lekárskej, rozmarínová silicia, eukalyptový olej, camphor*, citrónová silicia, limonén*, linalol*.

  *z prírodných éterických olejov


  čítaj tiež

  Prírodné šampóny proti lupinám

  Prírodné šampóny proti lupinám

  Prinášame Vám zoznam prírodných šampónov určených proti lupinám. Tieto šampóny obsahujú iba prírodné zložky, éterické oleje a bylinky.

  zdroj: naturinka.cz, produktyzkonope.sk, eshop.hillvital.eu, skincap.eu, havlikovaapoteka.cz

  zdroj obrázok: naturinka.cz, cannadermsk.sk, eshop.hillvital.eu, skincap.eu, havlikovaapoteka.cz, theapricots.com