Sérum s vitamínom C - 3 účinky na tvár

< Spať na články

Obsah článku

  Sérum s vitamínom C - 3 účinky na tvár

  Starostlivosť o pleť je dôležitá, a tak niet divu, že si môžete vyberať z takého množstva produktov. Výsledkom je, že všetky tie možnosti na trhu sú veľmi mätúce. Ak ste však neskúsili produkty s obsahom vitamínu C, napríklad sérum na tvár, možno vám budú chýbať niektoré veľké výhody pre pokožku.

  Aj keď vieme, že konzumácia potravín bohatých na vitamín C, ako sú citrusové plody, bobule a tmavá listová zelenina (ako napríklad kel), môže telo uzdraviť zvnútra, ale ako súčasť každodenného režimu ošetrovania pokožky môže liečiť aj zvonku! Vitamín C zaisťuje obnovu a rast kožného tkaniva. Obsahuje tiež úžasné a silné antioxidanty, ktoré môžu chrániť pokožku pred poškodením voľnými radikálmi.

  Ako vitamín C funguje

  Vitamín C je jedným z úžasných v prírode sa vyskytujúcich antioxidantov. Zatiaľ čo rastliny môžu syntetizovať vitamín C do užitočnej formy, naše telo nemôže, pretože nám chýba enzým L-glukono-gama-laktón oxidáza, ktorý je potrebný práve na syntézu vitamínu C.

  Preto musíme vitamín C získavať z citrusových plodov, jahôd, malín, papáje a zeleniny, ako sú listová zelenina a brokolica. Námorníci to vedeli, pretože počas svojich ciest nosili potraviny bohaté na vitamín C, aby im pomohli vyhnúť sa skorbutu a iným chorobám. Konzumácia rôznych foriem vitamínu C je pre zdravie rozhodne kľúčová, ale jeho absorpcia je obmedzená.

  Aplikácia lokálneho séra s vitamínom C môže byť pre pokožku veľkým prínosom a môže sa stať súčasťou vašej prirodzenej starostlivosti o pleť.

  Sérum s vitamínom C na tvár - 3 účinky

  Sérum s vitamínom C na tvár - 3 účinky

  Sérum s vitamínom C - 3 účinky na tvár

  Sérum zabraňuje zmenám spôsobeným fotostarnutím

  Pretože je vitamín C silným antioxidantom, je to skvelá voľba na liečbu a predchádzanie účinkom starnutia svetlom. Bola hodnotená štúdia s 19 pacientmi vo veku od 36 do 72 rokov, ktorí mali Fitzpatrickov typ pleti I, II a III a miernu až stredne fotopoškodenú pokožku tváre.

  Štúdia ukázala významné zlepšenia pokožky o asi 68 - 74% po troch mesiacoch používania kyseliny askorbovej. Recenzia ukázala výrazné zlepšenie jemných vrások, textúry a tónu pokožky fotopoškodenej pokožky.

  Sérum znižuje hyperpigmentáciu

  Napriek tomu, že hyperpigmentácia je relatívne neškodná, môže spôsobiť nevzhľadné tmavé škvrny na koži, najmä na tvári a rukách. V zásade sú škvrny na koži tmavšie. Stáva sa to vtedy, keď máte nadbytok malanínu, ktorý vytvára usadeniny v koži.

  Možno ste už počuli o vekových alebo „pečeňových“ škvrnách. Toto sú viditeľné príznaky hyperpigmentácie a zvyčajne sú spôsobené škodlivým pobytom na slnku. Vitamín C je antioxidant, ktorý rozjasňuje pokožku prostredníctvom inhibítorov tyrozinázy. Tieto malé inhibítory pomáhajú predchádzať tvorbe nadmerného množstva melanínu.

  Sérum poskytuje základnú podporu kolagénu

  Vitamín C pomáha vyvíjať zdravý kolagén tým, že sa spája s určitými enzýmami, ktoré sú zodpovedné za účinnosť molekúl kolagénu. Ako taký pomáha poskytovať podporu spojivovému tkanivu a tiež hojenie rán a škvŕn na koži. Vitamín C navyše hrá úlohu v syntéze kolagénu tým, že zvyšuje „génovú expresiu“ kolagénu a celkovú reguláciu syntézy kolagénu. 

  Ako si vyrobiť sérum s vitamínom C na tvár

  Ako si vyrobiť sérum s vitamínom C na tvár

  Ako si vyrobiť sérum s vitamínom C?

  Zložky

  • 1 čajová lyžička prášku C bez GMO
  • 1 čajová lyžička filtrovanej alebo čistenej vody
  • 1 ½ lyžice aloe vera gélu
  • ⅛ čajovej lyžičky vitamínu E oleja
  • 5 kvapiek kadidlového esenciálneho oleja

  Postup prípravy

  Pomocou malej misky a šľahača zmiešajte prášok vitamínu C a filtrovanú vodu. Dobre premiešajte. Ako už bolo spomenuté, vitamín C môže pomôcť rozjasniť pokožku a poskytnúť mladistvejší vzhľad. Pomáha pri blednutí stareckých škvŕn a zlepšuje pružnosť!

  Teraz pridajte aloe a znova premiešajte. Aloe vera je už dlho známa svojimi úžasnými prínosmi pre pokožku. Starovekí Egypťania ju nazývali „rastlinou nesmrteľnosti“. Dnes sa stále používa na liečbu rôznych kožných ochorení, rán a popálenín a dokonca aj ekzémov a psoriázy.

  Akonáhle pridáte aloe, pridajte vitamín E olej a kadidlový olej, kým sa všetko úplne nezmieša. Rovnako ako vitamín C, aj vitamín E je úžasný antioxidant. V kombinácii s vitamínom C a zvyškom týchto zložiek je ešte silnejší! Úrad pre výživové doplnky (ODS) Národného inštitútu zdravia popísal proces neutralizácie voľných radikálov pomocou vitamínu E. Tieto voľné radikály môžu spôsobiť poškodenie buniek a dokonca môžu zvýšiť riziko kardiovaskulárnych chorôb a rakoviny. ODS ďalej vysvetľuje, že protizápalové účinky, ktoré má, môžu inhibovať agregáciu krvných doštičiek a posilniť imunitný systém.

  Kadidlo je jedným z najobľúbenejších éterických olejov používaných na pokožku. Vďaka svojim nestarnúcim vlastnostiam táto prísada završuje úžasné sérum na tvár s vitamínom C. Môže pomôcť redukovať akné, eliminovať a dokonca predchádzať vráskam a pomôcť napnúť pokožku, najmä na tých ovisnutých miestach, ako je tesne nad líniou čeľustí a pod očami!

  Teraz, keď sú všetky ingrediencie zmiešané, pomocou lievika preneste sérum do tmavej fľaše. Najlepšie je skladovať sérum mimo jasného svetla a slnka. Pomôcť môže použitie tmavej jantárovej fľaše, ktorú môžete v chladničke uchovávať až dva týždne.

  Najlepším spôsobom, ako použiť toto domácky vyrobené sérum s vitamínom C na tvár, je tesne pred spaním. Umyte si tvár domácim čistiacim prostriedkom, nechajte tvár vyschnúť a potom tesne pred použitím jemne zatraste fľašou a naneste malé množstvo séra. Opäť nechajte uschnúť a nakoniec použite hydratačný krém alebo kokosový olej.

  Poznámka: Sérum s vitamínom C by sa malo používať iba v noci, aby sa zabránilo pôsobeniu slnečného žiarenia na pokožku. Nasledujúce ráno pred nanesením krému a make-upu si pokožku vyčistite.

  zdroj: draxe.com