Môžete nafúkať z Croissantu 7days ??

< Spať na články

Minulý týždeň som sa po dvoch mesiacoch denno-dennej rannej drezúry v studenej sprche prvýkrát odhodlal ísť si zaplávať v ľadovej vode. Kedže som ako správny zástanca modernej doby čo-to na internete počítal, nechcel som nič nechať na náhodu. Pripravil som si skoro všetko, čo som na tento odvážny počin potreboval - teplý čaj, oblečenie, uterák, ale zabudol som na to, že idem nalačno a po plávaní by sa hodilo niečo na zahryznutie. Kúpil som si teda po ceste čokoládový Croissant 7days.

Croissant

Croissant 7 Days

Plávanie neprebehlo úplne podľa očakávaní. Moja predstava o čľapkaní sa vo vode s úsmevom na tvári ako ľadový medvedík v televíznych novinách sa po vstupe do ľadovej vody razom zmenila na ručanie raneného jeleňa tesne pred odpadnutím. Výsledok bol 1.5 minúty vo vode o teplote max. 5cm. Dal som to a prežil, pôjdem znovu.

No ale poďme k veci. Aby som trošku utíšil hlad, cestou späť som si otvoril Croissant. Dal som jeden hryz, keď tu na mňa máva pán policajt.

Policajt: Dobrý deň pán vodič, poprosím doklady.....ste ochotný fúkať?
Ja: Jasné, žiadny problém
Policajt: 0.07mg/l
Ja: Nie je možné, nemá byť z čoho
Policajt s potmehútskym úsmevom: Žeby zostatkový? (Bola nedeľa ráno, takže asi nič neobvyklé :) )
Ja: Určite nie, nemá byť z čoho, ale jedol som Croissant.

Tak som kukol do zloženia a čuduj sa svete jedna zo zložiek ETYL ALKOHOL!

Chvalabohu sme si to s pánmi policajtami všetko vysvetlili, ale otázka znie načo pchajú do croissantu alkohol? Asi si ho už nekúpim...kedže som si podrobne prečítal zloženie.

Zloženie croissant 7Days

Pšeničná múka, Kakaová náplň 25% (cukor, čiastočne stužené rastlinné oleje, voda, nízkotučné kakao 7%, odtučnené sušené mlieko, alkohol, emulgátor (ester kyseliny mliečnej s mono- a diglyceridmi mastných kyselín), príchute, želírujúce činidlo (alginát sodný), konzervačná látka: (sorban draselný 0.1%)), Margarín (čiastočne stužené rastlinné tuky, voda, jedlá soľ, emulgátor (mono- a diglyceridy mastných kyselín), kyselina citrónová, príchuť konzervačná látka (sorban draselný 0.1%)), Cukor, Stabilizátor (mono- a diglyceridy mastných kyselín), Droždie, Glukózo-fruktózový sirup, Odtučnené sušené mlieko, Jedlá soľ, Príchute, Sójová múka, Konzervačná látka (propionát vápenatý 0.1%). Môže obsahovať stopy vajec, arašidov a orechov.