Úľava od alergie

< Spať na články

Obsah článku

  Úľava od alergie

  "Alergia je prehnaná, neprimeraná reakcia imunitného systému organizmu na látky, s ktorými sa bežne stretávame v našom prostredí. Je spôsobená nesprávnou aktiváciou protilátok zo skupiny imunoglobulínu E (IgE) vplyvom daného alergénu." - takto alergiu definuje wikipédia. 

  Alternatívna medicína hovorí skôr o porušení rovnováhy vnútorného prostredia alebo o prítomnosti cudzorodých (toxických) látok v organizme. Vplyv na vznik alergie má vývoj v detstve, kde hlavne u kojených detí pravdepodobnosť klesá alebo sa výrazne znižuje. 

  Precitlivenosť sa prejavuje hlavne na kravské mlieko alebo pšeničnú múku. Ďalším faktorom je čistota prostredia, kde dieťa vyrastá. Zlé životné prostredie (znečistený vzduch, vysoká koncentrácia alergénov, vysoká prašnosť) alebo extrémna čistota, môžu byť príčinou prehnaných reakcií organizmu.

  Alergia3

  Najjednoduchšou prevenciou proti alergii akéhokoľvek druhu je pobyt na horách alebo pri mori, kde predovšetkým klíma a celkovo prírodné podmienky zlepšujú zdravotný stav. Pri existujúcej alergii pomôže eliminovať jej prejavy obmedzením kontaktu chorého s alergénmi.

  Prostredie, v ktorom sa chorý pohybuje, by malo byť zbavené hlavne prachu t.j. byt bez kobercov, záclon a závesov, používať napr. anti-alergické paplóny (nad ránom neotvárať okná, najviac alergénov je v ovzduší ráno, najmä pri veternom počasí).

  Na prečistenie vzduchu, prípadne na zmiernenie prebiehajúcich alergických reakcií je vhodná aromaterapia, predovšetkým produkty s obsahom čajovníka a levandule. Aplikácia je možná priamo do vzduchu prostredníctvom vonnej lampy alebo do kúpeľa. Na priebeh ochorenia majú výrazný vplyv i psychické faktory, genetické danosti, ale aj životospráva.

  Prírodná liečba

  Do pozornosti vám dávame produkt z rady Now Foods Beta karotén, ktorý harmonizuje imunitný systém a súčasne znižuje riziko alergie. Triton – cordyceps, shitake, reishi, kombinácia čínskych húb vám poskytuje podporu imunity spojenej tiež s alergiami.

  produkt

  Triton - čínske huby cordyceps, reishi, shiitake

  Triton - čínske huby cordyceps, reishi, shiitake

  Nová kombinácia troch čínskych húb (v rovnakom pomere: Cordyceps (Cordyceps sinensis), Reishi (Ganoderma lucidum) a Shiitake (Lentinula edodes), ktoré majú blízke účinky, ale každá má v danom prípravku špecifické pôsobenie...

  Pozrieť v obchode

  Výživa

  Výživa predstavuje jeden z najdôležitejších aspekov kvality našej existencie. Pokiaľ neúmerne konzumujeme nezdravé veci, ktoré telo zaťažujú, problémy sú iba otázkou času. Alergia je typická civilizačná choroba, ktorú spôsobuje zlé životné prostredie, minimálny kontakt s prírodou a zlá výživa.

  Zmenou životosprávy je možné urobiť v boji proti alergii veľké pokroky, dokonca je možné úplné uzdravenie. Najlepšie výsledky sú s výživovými doplnkami založenými na prírodnej báze bez obsahu kravského mlieka a lepku. Výborné sú ovsené, špaldové, pohánkové alebo kukuričné nápoje, ktoré zasýtia a sú ľahko stráviteľné. Plnohodnotnou náhradou kravského mlieka sú výrobky zo sóje, ktorá môže byť spracovaná do formy mlieka alebo rôznych ochutených nápojov.

  Z kategórie komplexných výživových doplnkov vyberáme produkty spoločnosti P. Jentchura, ktorá ponúka raňajkové i desiatové menu na rôzny spôsob. Zaujímavá alternatíva prichádza z Ruska. Cédrový olej predstavuje širokospektrálny výživový doplnok, ktorý harmonizuje telo a pomáha pri poruchách imunity. Podľa tradičnej Ruskej medicíny je céder zásobárňou kozmickej energie, preto konzumácia tohoto oleja môže alergiu nielen zmierniť, ale ju celkom odstrániť.

  produkt

  Cédrový olej 100%

  Cédrový olej 100%

  Cedrový olej je ozajstným pokladom v ríši rastlinných olejov či už svojimi účinkami alebo zložením...

  Pozrieť v obchode
  Alergia1

  Aromaterapia

  Pri akejkoľvek alergii môžu byť reakcie organizmu nevyspytateľné, preto pri používaní liečivých látok musíme byť nanajvýš opatrní. Najcitlivejšie sú dýchacie cesty a koža, preto pri inhalácii alebo napríklad pri vonnom kúpeli je potrebné pridávať esenciálne oleje v minimálnych množstvách. Odporúčané množstvo je doporučené dosiahnuť až postupným pridávaním účinnej látky.

  Vo všeobecnosti platí, že alergia je neprimeraná reakcia organizmu na vonkajšie podnety, preto v tomto prípade uprednostníme vône, ktoré ukľudňujú a harmonizujú. Vyhýbame sa prenikavým zmesiam, ktoré energizujú alebo pôsobia na výkonnosť. Ideálnym prostriedkom prvej pomoci napríklad pri astme alebo sennej nádche je levanduľa v akejkoľvek podobe alebo aplikácii (esenciálny olej pre masáž spánkových kostí alebo sprej na rozprášenie do ovzdušia), ďalšie účinné látky sú napríklad bergamot alebo myrha.

  Pri sennej nádche pomôže aj eukalyptus, ktorý má najlepšie účinky pri aplikácii s vodnou parou. Pri alergických ochoreniach dýchacieho traktu sa neodporúča naparovanie alebo pobyt napríklad v parnej saune, kde vysoká teplota vdychovaných pár môže spôsobiť komplikácie. Pri kožnej alergii je postup podobný. Cieľom je snaha upokojiť organizmus a vyvolať pocit harmónie. V prípade ak sa vyskytnú sekundárne problémy ako napríklad zápal postihnutého tkaniva alebo zlé hojenie rán, ideálnou pomocou je Dračia krv od Good Nature, ktorá pôsobí proti zápalu a urýchľuje regeneráciu poškodených tkanív. 

  produkt

  Dračia krv Sangre de Drago

  Dračia krv Sangre de Drago

  Účinky podporuje imunitný systém v boji proti vírusom, baktériám a plesniam pôsobí proti zápalu najmä pri zápaloch slizníc tráviaceho traktu, čriev, ústnej dutiny, tkanív, kĺbov, kože a pri aftoch má silné protivírusové účinky a obmedzuje množenie DNA a RNA vírusov, respiračných a chrípkových vírusov obmedzuje množenie herpetických vírusov a vírusov hepatitídy A a B pôsobí proti množeniu baktérií Helikobactera, zlatého stafylokoka a rôznych iných druhov baktérií a kožných plesní pomáha znižovať horúčky, urýchľuje regeneráciu poškodených tkanív obmedzuje riziko vzniku nádorových ochorení zastavuje povrchové i vnútorné krvácanie má silný analgetický účinok, pomáha eliminovať najmä neurologické bolesti hlavy, zubov, menštruačné kŕče, bolesti pri zápaloch a pod...

  Pozrieť v obchode

  Bylinné čaje

  Nástup účinkov bylinných čajov nie je taký rýchly ako napríklad pri aromaterapii. Na druhej strane ich pôsobenie je dlhotrvajúce s možnosťou úplného vyliečenia. Účinné látky v čajoch pôsobia proti alergii rôznorodo.

  Jedna skupina ukľudňuje organizmus, čím znižuje riziko akútnych prejavov alergie ako napríklad záchvaty kašľa alebo opuch dýchacích ciest. Typickými zástupcami sú čaje z levandule a medovky, ktoré upokojujú, harmonizujú organizmus a celkovo ukľudňujú centrálny nervový systém.

  Druhou skupinou sú čaje, ktoré pôsobia na možné dôvody vzniku alergií. Účinné látky v použitých bylinách sa snažia telo detoxikovať a vyčistiť napríklad od ťažkých kovov uložených v pečeni a hrubom čreve. Výsledkom môže byť zníženie precitlivenosti organizmu na alergény alebo úplná eliminácia alergických reakcií. 

  Výbornou voľbou je Praslička roľná od Agrokarpaty, ktorej hlavnou účinnou zložkou je kyselina kremičitá a ktorá ľahko preniká do kože a slizníc. 

  Pri čajoch, rovnako ako pri aromaterapii, platí, že prvý odvar by mal byť slabý, podávaný v malom množstve. Koncentráciu treba zvyšovať postupne, až k odporúčanej dávke výrobcu.

  produkt

  Praslička roľná

  Praslička roľná

  Použitie Hlavnou účinnou zložkou prasličky je kyselina kremičitá, ktorá ľahko preniká do moču, kože a slizníc...

  Pozrieť v obchode
  Alergia2

  Kozmetika

  Hlavným parametrom kozmetiky, ktorú odporúčame používať pri akejkoľvek alergii, je neutrálnosť. Ideálne sú prípravky, ktoré obsahujú výlučne prírodné látky. Spôsob výroby je rovnako dôležitý. Napríklad pri olejoch je dobré uprednostniť prípravky lisované za studena s minimom konzervačných látok. Z veľkého množstva dostupných látok vyberáme bio slnečnicové oleje s prímesou vitamínov A, E a Lecitínu. Je dostupný v rôznych úpravách - ako odličovací, masážny, regeneračný aj kúpeľový. 

  Pre kožu postihnutú ekzémom alebo inou alergickou reakciou je účinnejšia kombinácia viacerých látok. Ideálna je zmes bio-olejov lisovaných za studena. Výsledkom je rad produktov Agrokarpaty, ktorý obsahuje výťažky z bylín ako napr. rumanček, rebríček, skorocel, šalvia či yzop. Tieto oleje vám pomôžu pri liečení ochorení kože, pôsobia protizápalovo a majú priaznivý účinok na regeneráciu kožných buniek.

  Špeciálnou kategóriou je staroslivosť o dieťa. Vyžaduje veľmi jemné prípravky aj bez akýchkoľvek náznakov alergie. Ak sa potiaže objavia, potom je výber vhodnej kozmetiky a prípravkov na ošetrovanie bábätka ešte dôležitejší. Utierky, plienky, krémy alebo akékoľvek iné veci, ktoré sa dotknú pokožky by nemali byť parfumované, farbené umelými farbivami alebo inak chemicky upravované. Ideálna je jemná impregnácia bylinnými výťažkami napríklad z nechtíka alebo olív, ktoré upokojujú a zároveň liečia poškodenú pokožku. Takýmto produktom je napríklad Detský gél od Anthyllis špeciálne vyvinutý na čistenie citlivej pokožky detí a dojčiat.

  produkt

  Detský gél na umývanie

  Detský gél na umývanie

  Gél na umývanie BABY ANTHYLLIS bol špeciálne vyvinutý na čistenie citlivej pokožky detí a dojčiat...

  Pozrieť v obchode

  Technické pomôcky

  Väčšina technických pomôcok pri liečbe alergie alebo jej prejavov je zameraná na aromaterapiu a prípravu liečivých olejov. Vyberáme viacero produktov, ktoré pomôžu pripraviť tú správnu vôňu alebo namiešať masážny olej presne podľa Vašich predstáv.

  Praktickým pomocníkom je Zvlhčovač vzduchu a difúzor v jednom, ktorý zabezpečí šírenie príjemných vôní. Alergia môže mať rôzne príčiny, jednou z nich sú aj psychické bloky alebo stresové situácie, ktoré sme prežili a nespracovali. Výsledkom môžu byť reakcie tela, ktoré sú veľmi podobné alergii, ako napríklad precitlivenosť na kvitnúce kvety, ekzémy alebo vyrážky. Riešením môže byť návšteva psychológa alebo samoliečenie.

  Účinnou pomôckou pri riešení problémov s alergiou je aj konvička Rhino Horn na vyplachovanie nosa, ktorá odstraňuje z nosa prach a peľ a tak zmierňuje príznaky pri alergii.