Vianutra FLEX CARE - komplexný doplnok na kĺby

< Spať na články

Obsah článku

  Vianutra FLEX CARE - komplexný doplnok na kĺby

  Aj keď máte častokrát pocit, že príčinou bolestí je priamo kĺb, niekedy táto bolesť pochádzať z častí mimo kĺbov, ako sú väzivá, šľachy či svaly. Aj keď najčastejším príznakom artritídy, čiže zápalu kĺbov je práve spomínaná bolesť, nie vždy musí byť jej príčinou.

  Okrem bolesti pri artritíde, môže byť sprievodným znakom zapálených kĺbov aj vyššia teplota a opuch kĺbu, zriedkavo môže byť pokožka kĺbu červená. Artritída sa môže týkať nielen kĺbov končatín, ale aj kĺbov strednej časti kostry, ako je napríklad chrbtica alebo panva. Bolesť nemusí byť stála, môže sa objaviť iba pri pohybe alebo pri pokojnom stave.

  FLEX CARE ako výživový doplnok vám pomôže s problematikou v oblasti výživy na podporu pohybového aparátu. Vďaka vyváženému pomeru vitamínov a živín prinesie vášmu telu všetko potrebné. Tento výrobok oceňujú predovšetkým ľudia po operáciách alebo tí, ktorí majú problémy s bolesťou kĺbov, šliach a kostí. FLEX CARE napomáha správnej funkčnosti všetkých svalových vlákien, väzov a keďže obsahuje aj kyselinu hyalúronovú a kolagén, má tiež priaznivý vplyv na pokožku, vlasy a nechty, čo ocenia hlavne dámy.


  VIANUTRA Flex Care

  Výživový doplnok - komplex účinných látok na všestrannú podporu pohybového systému. Posilňuje kĺby, chrupavky, kosti, podporuje pružnosť šliach a svalov pohybového systému, zmierňuje fyzickú, psychickú únavu a vyčerpanie.

  Pre koho je Flex Care určený

  Štatistika vychádzajúca z prieskumu, ktorý realizovala Nemocnica Malacky na vzorke 872 respondentov vo veku viac ako 45 rokov hovorí, že takmer polovica ľudí nad 45 rokov, ktorá má problémy s kĺbmi, pociťuje bolesť každý deň a skoro štvrtina sa kvôli nim musela úplne vzdať svojich záľub.

  Flex care je určený pre široké spektrum ľudí rôzneho veku buď ako podporná liečba, alebo ako prevencia.

  Kto by ho mal užívať:

  • športovci, ktorí majú vysoké nároky na silu a obratnosť kĺbov a pohybového aparátu
  • ľudia, ktorí žijú v rýchlom životnom tempe a nemajú čas na plnohodnotnú stravu a pohyb
  • starší ľudia, ktorých organizmus už nevytvára dostatočné množstvo kolagénu
  • ľudia po operáciách kĺbov, väzív a šliach
  • ľudia trpiaci osteoartrózov, atritídou
  Flex Care1

  Účinky prípravku FLEX CARE

  FLEX CARE pomáha znižovať a odstraňovať riziko vzniku degeneračných ochorení:

  • chrbtice (artrózy, artritídy, poruchy platničiek)
  • tzv. telesnú váhu nosiacich kĺbov (bedrové, kolenné, členky)
  • lakťov, ramien a ich súčastí (chrupavky, väzy, šľachy, puzdrá)
  • pokožky (strie, celulitída, vrásky, pigmentové škvrny)
  • zraku (ostrosť videnia)
  • posilňuje zloženie a funkciu kĺbov, chrupaviek, kostí 
  • podporuje pružnosť šliach a svalov pohybového systému
  • zmierňuje problémy pohybového systému
  • zmierňuje fyzickú, psychickú únavu a vyčerpanie
  • jeho účinok pretrváva šesť až osem týždňov po ukončení kúry

  Zloženie prípravku FLEX CARE

  Kolagén

  FLEX CARE obsahuje až 5000 mg kolagénu v jednej dávke. Kolagén pomáha zmierňovať bolesť kĺbov, udržuje integritu chrupavky a pomáha zlepšiť príznaky osteoartritídy.

  Čím ste starší, tým vaše telo produkuje čoraz menej kolagénu a vo veku 60 rokov ho už produkuje minimum. Zvyšuje sa tak riziko vzniku degeneratívnych porúch kĺbov. Preto je FLEX CARE ideálny na doplnenie chýbajúceho kolagénu.

  Glukosamín

  Glukosamín hrá dôležitú úlohu pri budovaní chrupavky a je ideálne ho užívať ako doplnok pri liečbe artritídy a osteoartritídy, pretože znižuje bolesť, stuhnutosť a opuchy kĺbov ako aj zlepšuje funkcie u ľudí s osteoartrózou kolena alebo bedra.

  Ako starneme, chrupavka sa môže stať menej flexibilnou a môže sa stabilne rozkladať. Glukosamín pomáha tento proces spomaliť.

  Chondroitín

  Pri osteoartritíde sa chrupavka v kĺboch rozpadá a práve užívanie chondroitín sulfátu, jedného zo stavebných blokov chrupavky, pomáha toto rozdelenie spomaliť a zároveň zlepšuje vlastnosti chrupavky absorbujúce otrasy a blokuje enzýmy, ktoré štiepia chrupavku.

  MSM 

  Osteoartritída je poškodenie chrupavky v jednom alebo viacerých kĺboch. Bežne ovplyvňuje kolená, boky, dolnú časť chrbta, ruky a prsty. Môže spôsobiť bolesť, stuhnutosť a opuch. Užívanie doplnkov MSM pomáha s príznakmi artritídy a zmierňuje bolesť kĺbov.

  Flex Care2

  Kyselina hyalurónová

  Kyselina hyalurónová sa nachádza aj v kĺboch, kde udržuje priestor medzi kosťami dobre namazaný. Keď sú kĺby namazané, je menej pravdepodobné, že sa kosti navzájom drvia a spôsobujú nepríjemnú bolesť. Doplnky kyseliny hyalurónovej sú veľmi užitočné pre ľudí trpiacich osteoartrózou, čo je typ degeneratívnej choroby kĺbov spôsobenej opotrebovaním kĺbov v priebehu času.

  L-karnitín

  Hlavná úloha L-karnitínu vo vašom tele spočíva v mitochondriálnej funkcii a produkcii energie. V bunkách pomáha transportovať mastné kyseliny do mitochondrií, kde sa môžu premieňať na energiu.

  Vitamín C

  Vitamín C je nevyhnutný pre tvorbu kolagénu nachádzajúceho sa predovšetkým v koži, šľachách a vo väzive, ktorým pomáha udržiavať štruktúru a pevnosť. Vitamín C je tak prostredníctvom kolagénu zodpovedný za zdravie kostí, zubov, ďasien, väziva a ciev. Navyše vitamín C uľahčuje prestup kolagénu a ostatných účinných látok do kĺbového priestoru.

  Vitamín D3

  Vitamín D hrá dôležitú úlohu pri regulácii vápnika a udržiavaní hladín fosforu v krvi. Tieto faktory sú nevyhnutné na udržanie zdravých kostí. U dospelých sa prejavuje nedostatok vitamínu D ako osteomalácia alebo zjemnenie kostí. Osteomalacia vedie k zlej hustote kostí a svalovej slabosti.

  Vitamín B12

  Metabolizmus každej bunky v tele závisí od vitamínu B12, pretože hrá úlohu v syntéze mastných kyselín a produkcii energie. Vitamín B12 umožňuje uvoľňovanie energie tým, že ľudskému telu pomáha absorbovať kyselinu listovú.

  Ľudské telo produkuje milióny červených krviniek každú minútu. Tieto bunky sa nemôžu dobre množiť bez vitamínu B12. Produkcia červených krviniek sa znižuje, ak sú hladiny vitamínu B12 príliš nízke. Ak sa počet červených krviniek zníži, môže sa vyskytnúť anémia.

  Meď

  Závažný nedostatok medi je spojený s nižšou hustotou minerálov v kostiach a vyšším rizikom osteoporózy. Meď zároveň hrá dôležitú úlohu pri udržiavaní kolagénu a elastínu, hlavných štruktúrnych zložiek nášho tela. Má antioxidačné vlastnosti a spolu s ďalšími antioxidantmi môže zdravý príjem pomôcť zabrániť starnutiu pokožky. Bez dostatočného množstva medi nemôže telo nahradiť poškodené spojivové tkanivo alebo kolagén, ktorý tvorí kostné lešenie. To môže viesť k množstvu problémov vrátane dysfunkcie kĺbov, keď sa telesné tkanivá začínajú rozkladať.

  Obsah zložiek vo Flex Care (1 dávka/15 ml)

  zložky množstvo ODD
  vitamín C 250 mg 150%
  vitamín B12 5 mcg 200%
  vitamín D3 15 mcg 300%
  meď 300 mcg 30%
  kyselina hyalurónová 5 mg 30%
  kurkuma 1 mg -
  zelený čaj 1 mg -
  kolagén 5000 mg -
  MSM 250 mg -
  glukosamín 250 mg -
  chondroitín 250 mg -
  L-karnitín 250 mg -

  *ODD - odporúčaná denná dávka

  Flex Care3

  Spôsob užívania a skladovanie FLEX CARE

  FLEX CARE si môžete kúpiť v 500 ml tekutej forme, ktorá vám zaručuje lepšie vstrebávanie, pričom toto balenie by vám malo vydržať približne 33 dní.

  Odporúča sa užívať FLAX CARE 15 ml jedenkrát denne po jedle a môžete ho užívať samostatne alebo zriediť s vodou. V prípade potreby je možné užívať prípravok aj dvakrát denne po 15 ml.

  Prípravok je určený výhradne pre dospelých a v prípade že ste tehotná, alebo dojčíte konzultujte radšej jeho užívanie so svojim lekárom.

  Skladovať by ste ho mali na suchom mieste pri teplote do 25 stupňov, v dobre uzatvorenom obale, mimo dosahu malých detí a spotrebujte ho do dátumu uvedeného na obale. Po otvorení je potrebné produkt spotrebovať do 2 mesiacov.

  Výhody a nevýhody produktu FLEX CARE

  Výhody produktu

  • v jednom balení obsahuje všetky zložky potrebné pre výživu kĺbov
  • je v tekutej forme, čo umožňuje už spomínané lepšie vstrebávanie a ľahšie prehĺtanie v porovnaní s produktami v tabletkovej forme
  • jeho účinok pretrváva 6 až 8 týždňov po skončení užívania
  • nemá žiadne vedľajšie účinky

  Nevýhody produktu

  • trošku vyššia cena

  verywellhealth.com, healthline.com