< Spať na články
Chrbat a klby1

Existujú rôzne druhy ochorení chrbtice, ktoré postihujú väčšinu obyvateľov vyspelého sveta a bohužiaľ veková hranica pacientov sa každoročne znižuje.

Samotná bolesť chrbta nie je choroba, ale príznak, ktorý môže mať mnoho príčin. Najčastejšie bolesť zasahuje bedrá ("kríže"), krk a nakoniec hrudník. Postihnutí sú ľudia s extrémnym zaťažením chrbtice alebo naopak so sedavým zamestnaním s nedostatkom pohybu.


Chrbat a klby

Osteo proti bolesti chrbtice

Ťažkosti vznikajú narušením rovnováhy medzi svalovým, väzivovým a kostným aparátom. Osteo proti bolesti chrbtice od Webber naturals vám poskytuje úľavu od bolesti dolnej časti chrbtice a rastlinné zložky, ktoré obsahuje, majú protizápalové a analgetické účinky.


Bolesti v chrbte sa môžu prejaviť aj pri ochoreniach, ktoré nie sú spôsobené chrbticou alebo kĺbmi, ako napríklad obličková kolika, infarkt myokardu, urologické problémy, predmenštruačný syndróm atď. Za väčšinu problémov sú však zodpovedné civilizačné "nedostatky": chybné držanie tela, nesprávne zaťažovanie chrbtice, nedostatok pohybu, spanie na nevhodnom matraci, monotónne nosenie ťažkých bremien alebo prehnané športovanie.

Na prevenciu akýchkoľvek bolestí alebo poškodení chrbta je dôležité udržiavanie jeho sily a pružnosti. V tomto prípade vám Flex Care od Vianutra pomôže, pretože posilňuje zloženie a funkciu kĺbov, chrupaviek a kostí a podporuje pružnosť šliach a svalov.

Správne zaťaženie chrbtice, celého pohybového aparátu a pravidelné cvičenie sú najlepšou metódou ako sa týmto problémom vyhnúť.

Efektívnym nástrojom pre prevenciu alebo zabráneniu vznikajúcich bolestí chrbta sú masáže.
Efektívnym nástrojom pre prevenciu alebo zabráneniu vznikajúcich bolestí chrbta sú masáže.

Pár jednoduchých rád:

  • ťažkú tašku nenoste len v jednej ruke alebo prehodenú cez rameno
  • pri dvíhaní ťažkého predmetu sa nezohýbajte, ale čupnite si, čím rozložíte váhu bremena
  • pri sede sa snažte udržať rovný chrbát, v ideálnom prípade s podopretými krížami
  • pri dlhšom sedení dodržujte pravidelné prestávky
  • noste pohodlné topánky s primeraným podpätkom
  • sedenie na fit lopte alebo nestabilnej plošine pomáha precvičiť svaly chrbtice
  • obmedzte stres a snažte sa o jeho aktívne odbúravanie

Efektívnym nástrojom pre prevenciu alebo zabráneniu vznikajúcich bolestí chrbta sú masáže, vonné kúpele alebo inhalovanie prírodných silíc, ktoré bolesť eliminujú úplne (pokiaľ sa nejedná o fyzické poškodenie) alebo ju zmiernia.