Porovnanie 9 produktov kĺbovej výživy

< Spať na články

Obsah článku

  Porovnanie 9 produktov kĺbovej výživy

  Čím ste mladší, tým je vaše telo flexibilnejšie, ste odolnejší, vaše kĺby sú dobre odpružené a vaša mobilita je optimálna. Toto všetko je vyhovujúce pokiaľ sa venujete športu, ktorý vás baví a napĺňa.

  Lenže čím ste starší prirodzené mazanie kĺbov sa začne strácať. Kĺby začnú strácať flexibilitu a čoraz viac pociťujete bolesť po cvičení.

  Preto je dôležité vybrať si správnu kĺbovú výživu a tak bojovať proti vplyvom starnutia a opotrebovania. Nikdy nie je príliš neskoro: niektoré doplnky na podporu kĺbov pomáhajú predchádzať zhoršovaniu pohyblivosti, zatiaľ čo iné môžu zlepšiť príznaky starnutia vrátane zápalu či bolesti.

  Vyznáte sa v spleti produktov kĺbovej výživy? Viete, ktoré účinné látky sú dôležité a ktoré sú skôr marketingový ťah? Ktorá kĺbová výživa je najlepšia na trhu? Pripravili sme pre Vás porovnanie kĺbových výživ.

  Porovnanie

  produkt

  Vianutra Flex Care

  Vianutra Flex Care

  Bolieva vás chrbát, ste po operácii či úraze pohybového aparátu? Vyskúšajte FLEX CARE, ktorý pomáha znižovať a odstraňovať riziko vzniku degeneračných ochorení chrbtice (artrózy, artritídy, poruchy platničiek), tzv...

  Pozrieť v obchode

  Do porovnania sme vyberali produkty s obsahom viacerých účinných látok, ktoré účinkujú v symbióze, to znamená, že ich efekt na Vaše kĺby je silnejší v porovnaní s výrobkami, ktoré obsahujú len jednu účinnú látku.

  Pri vyhodnocovaní sme sa zamerali hlavne na obsah hlavných zložiek, ktorých účinok na kĺby bol vyhodnotený a potvrdený rôznymi štúdiami - kolagén, chondroitín sulfát, glukosamín sulfát a metylsulfonylmetán (MSM). Vitamíny, minerály a iné účinné zložky mali taktiež vplyv na výsledky hodnotenia, avšak nie taký výrazný, ako hlavné zložky.

  Kolagén - pomáha udržiavať integritu chrupavky, ktorá chráni vaše kĺby. Pomáha zlepšiť príznaky osteoartritídy a celkovo zmierniť bolesť kĺbov. Viac o kolagéne a jeho vplyve na zdravie.

  Glukosamín sulfát – stimuluje bunky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykánov (základných stavebných zložiek chrupavky) a je hlavným substrátom pre ich vznik. Európska liga proti reumatizmu (EULAR) stanovila ako vhodnú odporúčanú dávku pre človeka 1250 - 1500 mg (1). Pri porovnaní sme brali stred - 1375 mg, ako referenčnú hodnotu. Viac o glukosamíne a jeho vplyve na zdravie.

  Chondroitín sulfát – tvorí extracelulárnu matrix chrupavky, viaže vodu, udržuje elasticitu chrupavky a inhibuje zápal v kĺboch. Európska liga proti reumatizmu (EULAR) stanovila ako vhodnú odporúčanú dávku pre človeka 800 - 1200 mg (1). Pri porovnaní sme brali stred - 1000 mg, ako referenčnú hodnotu.

  MSM – obsahuje organicky viazanú síru, ktorá pôsobí na spevnenie väzov a šliach, podieľa sa na tvorbe kolagénu, potláča zápal a bolesť a priaznivo pôsobí na regeneráciu. Viac o MSM a jeho vplyve na zdravie.

  Vitamín C - veľmi dôležitý vitamín pri kĺbovej výžive, ktorý zabezpečuje aby sa látky mohli dobre dostať do kĺbovej tekutiny. Bez prítomnosti vitamínu C je prestup len minimálny. Odporúčaná denná dávka je 75 mg. Viac o vitamíne C a jeho vplyve na zdravie.

  Výsledky porovnania

  NO DOL Complex 6 Aktiv Universal Animal Flex Achillex Barnys Triple blend Proenzi Rapid + GELACTIV Proteo-Enzyme Q GS Condro DIAMANT Inovo 5 Forte
  NO DOL Complex 6 Activ Universal Animal Felx Achilles Barnys Triple Blend Proenzi Rapid + Gelactiv Proteo-Enzyme Q GS Condro DIAMANT Inovo 5 forte
  Balenie 60 kapsúl 180 tabliet 44 sáčkov 60 kapsúl 700g prášok 180 tabliet 120 tabliet 120 tabliet 90 tabliet
  Hodnotenie
  Kolagén Kolagén II:
  10,2mg
  Kolagén I:
  80mg
  Kolagén I:
  7,5mg
  Kolagén II:
  11,25mg
  Kolagén II: 0,02mg Kolagén II:
  120mg
  Glukosamín
  sulfát
  500mg 1500mg 782,5mg 1600mg 1600mg 1600mg 1000mg
  Chondroitín
  sulfát
  200mg 900mg 326mg 600mg 400mg
  MSM 200mg 600mg 979mg 400mg
  Komplex 900mg 3000mg 3000mg 440mg 2087mg 2200mg 1600mg 1600mg 1800mg
  Kyselina hyalurónová 60mg 36mg
  Vitamíny
  a Minerály
  Mangán Vitamín C Vitamín C, E, Selén, Zinok, Mangán Mangán, Vitamín C Vitamín C Vitamín C Vitamín C Vitamín C Vitamín C
  Iné účinné látky Harpagofyt Zázvor, kurkumový extrakt, boswelín, bromelaín, ľanový olej boswelín enzým proteáza aescín
  Cena/balenie 25€ 29,99€ 28,29€ 17,99€ 44,5€ 19,49€ 21,99€ 28,99€ 21,69€
  Denná dávka 2 kapsule 3 tablety 1 balíček 2 kapsule 2,25g 3 tablety 2 tablety 2 tablety 2 tablety
  Počet dávok v balení 30 60 44 30 311 60 60 120 45
  Cena za dávku 0,83€ 0,5€ 0,64€ 0,6€ 0,14€ 0,32€ 0,37€ 0,48€ 0,50€

  Za najlepšiu, alebo najsilnejšiu kĺbovú výživu z porovnávaných produktov sme vybrali Universal Animal Flex, na pomyselnom druhom mieste sa umiestnili Inovo 5 forte od Barny's a Complex 6 aktiv od Dr. Maxa. Náš tip, alebo tiež veľmi kvalitná kĺbová výživa za výbornú cenu je Barny's Triple Blend extra silný. Poďme sa pozriet na jednotlivé produkty.


  čítaj tiež

  Je kĺbová výživa pre kone vhodná pre ľudí?

  Je kĺbová výživa pre kone vhodná pre ľudí?

  V poslednej dobe sa rozšíril nový trend užívania kĺbovej výživy pre kone a to najmä medzi fanúšikmi fitness a posilňovania. Je kĺbová výživa pre kone vhodná pre ľudí?

  Vitaz

  Universal Animal Flex

  Animal Flex je určený pre výživu kĺbov, väzov, šliach a spojivových tkanív. Tento výživový doplnok je naprojektovaný tak, aby chránil väzy pred deformáciami a opotrebením, ktoré môžu spôsobiť intenzívne tréningy.

  Zloženie

  • kĺbový stavebný komplex - glukosamín, MSM, chondroitín A aj B
  • kĺbový podporný komplex - výťažok zo zázvoru, kurkumový extrakt, Boswellia, kvercetín, bromelain
  • kĺbový mazací komplex - hydrolyzovaný kolagén, kyselina hyalurónová, ľanový olej
  • vitamín C je nevyhnutný pre tvorbu kolagénu, čo je jednoduchá bielkovina potrebná pre naše kosti a chrupavky. Navyše vitamín C uľahčuje prestup kolagénu a ostatných účinných látok do kĺbového priestoru.
  • vitamín E je esenciálny vitamín potrebný pre udržanie zdravých kĺbov
  • zinok, selén, mangán - minerály potrebné pre udržanie zdravých kĺbov

  účinná látka množstvo v dennej dávke (1 sáčok - 8 tabliet) ODD
  kĺbový stavebný komplex 3000 mg
  kĺbový podporný komplex 1000 mg
  kĺbový mazací komplex 1000 mg
  vitamín C 100 mg 133%
  vitamín E 100 IU
  selén 70 mg 100%
  zinok 15 mg 100%
  mangán 1 mg 50%

  Dávkovanie

  Odporúčaná denná dávka Animal Flexu je 1 balíček. Obsah balíčka sa najlepšie vstrebe do tela, keď ho skonzumujete s jedlom kedykoľvek počas dňa.

  Počet dávok v balení

  V balení sa nachádza 44 dávok, takže jedno balenie vám vystačí na 44 dní.

  Cena

  44 sáčkov po 8 tabliet si môžete kúpiť za 28,29 eur, pričom cena za jednu dennú dávku predstavuje 0,64 eur.

  Recenzie

  Nevýhodou Animal Flexu môže byť veľké množstvo tabletiek (8ks), ktoré sa nachádzajú v každej dávke. Niektorí užívatelia sa sťažovali na pálenie záhy pri konzumácii nalačno.

  Hodnotenie

  Animal Flex - najlepšia a najsilnejšia komplexná kĺbová výživa, ktorá obsahuje dostatočne vysoké hodnoty hlavných zložiek, ako je chondroitín, glukosamín, MSM a kolagén. Taktiež obsahuje kyselinu hyalurónovú a množstvo pomocných zložiek, ktoré majú priaznivý vplyv na kĺby - zázvor, kurkumový extrakt, boswelín, bromelaín, ľanový olej. Jediná, ale skôr "kozmetická" nevýhoda je veľké množstvo tabletiek v jednej dávke.

  Výhody Nevýhody

  Vysoké hodnoty troch základných protizápalových zložiek - chondroitín sulfát, glukosamín sulfát a MSM

  Obsahuje kolagén

  Obsahuje kyselinu hyalurónovú

  Obsahuje komplex vitamínov a minerálov

  Obsahuje vitamín C

  Obsahuje viaceré účinné látky, ktoré majú pozitívny účinok na pohyblivosť kĺbov - zázvor, kurkumový extrakt, boswelín, bromelaín, ľanový olej.

  V jednej dávke je až 8 tabletiek.


  Inovo Kvalita

  Inovo 5 forte

  Výživový doplnok Inovo 5 forte sa stará o zdravie Vašich kĺbov, chrupaviek, šliach a väzov, vďaka optimálnemu množstvu rastlinných a živočíšnych zložiek.

  Zloženie

  • glukosamín a chondroitín pôsobia protizápalovo a regenerujú poškodené spojivové tkanivá
  • MSM tlmí zápal a regeneruje tkanivá
  • kolagén II zaisťuje výbornú vstrebateľnosť a vysokú využiteľnosť kolagénu organizmom
  • kyselina hyalurónová tlmí bolesť a zmierňuje opuch
  • vitamín C je nevyhnutný pre tvorbu kolagénu, čo je jednoduchá bielkovina potrebná pre naše kosti a chrupavky. Navyše vitamín C uľahčuje prestup kolagénu a ostatných účinných látok do kĺbového priestoru.

  účinná látka množstvo v dennej dávke (2 tablety) ODD
  glukosamín sulfát 1000 mg 72 %
  chondroitín sulfát 400 mg 40 %
  MSM 400 mg
  kolagén II 120 mg
  vitamín C 40 mg 54 %
  kyselina hyalurónová 36 mg

  * ODD pre glukosamín sulfát a chondroitín sulfát je vypočítaná z referenčných hodnôt stanovených Európskou ligou proti reumatizmu. Pre glukosamín sulfát je odporučená denná dávka 1375 mg a pre chondroitín sulfát 1000mg.

  Dávkovanie

  Odporúčaná denná dávka Inovo 5 forte je 1 tableta 2x denne, najlepšie po jedle. Pri problémoch s prehĺtaním je možné tablety poliť alebo drviť.

  Počet dávok v balení

  V balení sa nachádza 45 dávok, takže jedno balenie vám vystačí na 45 dní.

  Cena

  90 kusov tabliet si môžete kúpiť za 21,69 eur, pričom cena za jednu dennú dávku predstavuje 0,50 eur.

  Recenzie

  Niektorým užívateľom nevyhovuje veľkosť tabliet, ktoré majú problém prehĺtať.

  Hodnotenie

  Inovo 5 forte je komplexná kĺbová výživa, ktorá obsahuje vysoké množstvo kolagénu (najviac z testovaných produktov) a všetky základné zložky - glukosamín, chondroitín aj MSM. Obsahuje taktiež kyselinu hyalurónovú a vitamín C. Jedinou nevýhodou je, že obsahuje málo chondroitínu.

  Výhody Nevýhody

  Obsahuje vysokú dávku kolagénu - najviac spomedzi porovnávaných produktov

  Obsahuje kyselinu hyalurónovú

  Obsahuje MSM

  Obsahuje vitamín C

  Nízky obsah chondroitínu

  Complex 6 Kvalita

  ​Complex 6 Aktiv

  Complex 6 Aktiv je určený na podporu kĺbov a obsahuje účinné látky glukosamín a chondroitín, MSM, hyaluronát sodný, kolagén typu II a vitamín C.

  Zloženie

  • glukosamín a chondroitín sa prirodzene vyskytujú v ľudskom tele a slúžia ako základná stavebná zložka kĺbovej chrupavky
  • MSM má účinok na zníženie bolesti kĺbov a opuchov, zvyšuje flexibilitu a pohyblivosť kĺbov
  • kolagén je hlavnou zložkou spojivových tkanív, ktoré tvoria niekoľko častí tela vrátane šliach, väzov, kože a svalov
  • vitamín C je nevyhnutný pre tvorbu kolagénu, čo je jednoduchá bielkovina potrebná pre naše kosti a chrupavky. Navyše vitamín C uľahčuje prestup kolagénu a ostatných účinných látok do kĺbového priestoru.
  účinná látka množstvo v dennej dávke (3 tablety) ODD
  glukosamín sulfát 1500 mg 108 %
  chondroitín sulfát 900 mg 90 %
  MSM 600 mg
  hyaluronát sodný 60 mg
  vitamín C 36 mg 48 %
  kolagén 10,2 mg

  * ODD pre glukosamín sulfát a chondroitín sulfát je vypočítaná z referenčných hodnôt stanovených Európskou ligou proti reumatizmu. Pre glukosamín sulfát je odporučená denná dávka 1375 mg a pre chondroitín sulfát 1000mg.

  Dávkovanie

  Odporúčaná denná dávka Complex 6 Aktiv pre dospelých je 3 tablety. Môžete si dávku rozdeliť na 1 tableta ráno, 1 na obed a 1 večer alebo môžete užiť všetky tri tablety naraz.

  Odporúčaná denná dávka pre deti od 12 rokov je 1 tableta.

  Prípravok sa užíva optimálne 2–3 mesiace a po prestávke je kúru možné opakovať dokonca i viackrát.

  Počet dávok v balení

  V balení sa nachádza 60 dávok, takže jedno balenie vám vystačí na 60 dní.

  Cena

  180 tabliet si môžete kúpiť za 29,99 eur, pričom cena za jednu dennú dávku predstavuje 0,50 eur.

  Hodnotenie

  Complex 6 aktiv obsahuje vysoké hodnoty troch základných zložiek - glukosamín, chondroitín aj MSM. Taktiež obsahuje hyaluronát sodný a vitamín C a jeho jedinou nevýhodou je, že obsahuje malé množstvo kolagénu.

  Výhody Nevýhody

  Obsahuje tri základné protizápalové zložky - chondroitín sulfát, glukosamín sulfát a MSM

  Obsahuje kyselinu hyalurónovú

  Obsahuje vitamín C

  Obsahuje malé množstvo kolagénu


  Cena Kvalita

  Barnys Triple blend EXTRA SILNÝ

  Barnys Triple blend EXTRA SILNÝ je vhodný pri začínajúcich až stredne ťažkých problémoch, pre športovcov, ťažko fyzicky pracujúcich a pre osoby s nadmerne zaťažovanými kĺbmi (nadváhou a pod).

  Zloženie

  • MSM je dôležitá výživová látka pri stavbe spojivových tkanív a kĺbových chrupaviek
  • glukosamín sulfát je prirodzenou súčasťou kĺbovej chrupavky a synoviálnej tekutiny
  • chondroitin sulfát je prirodzenou a nevyhnutnou súčasťou kĺbovej chrupavky
  • kolagén typu I sa získava z chrupaviek morských rýb v najvyššej kvalite zn. COLLYSS (šľachy, väzy, kosti)
  • kolagén typu II sa získava z chrupaviek rají v najvyššej kvalite zn. CARTIDYSS (kĺbovej chrupavky)
  • vitamín C je nevyhnutný pre tvorbu kolagénu, čo je jednoduchá bielkovina potrebná pre naše kosti a chrupavky. Navyše vitamín C uľahčuje prestup kolagénu a ostatných účinných látok do kĺbového priestoru.
  • regulátor kyslosti - kyselina citrónová
  • aróma (maltodextrín, stabilizátor - arabská guma, zvýrazňovač vône a chuti - cukor)
  • sladidlo - glykozidy steviolu
  účinná látka množstvo v dennej dávke (1/2 odmerky) ODD
  glukosamín sulfát 782,5 mg 57 %
  chondroitín sulfát 326 mg 33 %
  MSM 979 mg
  CARTIDYSS 11,25 mg
  COLLYS 7,5 mg
  vitamín C 9,65 mg 13 %

  * ODD pre glukosamín sulfát a chondroitín sulfát je vypočítaná z referenčných hodnôt stanovených Európskou ligou proti reumatizmu. Pre glukosamín sulfát je odporučená denná dávka 1375 mg a pre chondroitín sulfát 1000mg.

  Dávkovanie

  Odporúčaná denná dávka Barnys Triple blend je 1/2 odmerky (2,25 g), ktorú rozmiešajte v 100 ml vody, najlepšie ráno alebo kedykoľvek počas dňa, nalačno alebo po jedle. Možno ochutiť napr. citrónovou šťavou alebo džúsom. Ďalšou možnosťou je rozmiešanie odporúčanej dennej porcie v ochutenom jogurte.

  Počet dávok v balení

  V balení sa nachádza 311 dávok, takže jedno balenie vám vystačí na 311 dní.

  Cena

  700 g balenie prášku si môžete kúpiť za 44,50 eur, pričom cena za jednu dennú dávku predstavuje 0,14 eur.

  Recenzie

  Viacerí zákazníci sa sťažujú na nie veľmi vábivú chuť prípravku. Odporúčame ho preto zmiešať s ovocnou alebo zeleninovou šťavou či džúsom. Nevýhodou prípravku je jeho slabá rozpustnosť vo vode.

  Hodnotenie

  Barnys Triple blend obsahuje chondroitín, glukosamín aj MSM. Obsahuje tiež kolagén I, kolagén II a vitamín C, ktorý podporuje vstrebávanie kolagénu. Výhodou tohto produktu je, že sa dá jednoducho zvýšiť dávka z 1/2 odmerky na 1 odmerku a tým dosiahneme dvojnásobné hodnoty všetkých účinných látok a cena za dávku ostane aj tak najnižšia z porovnávaných produktov. Jediná nevýhoda je, že neobsahuje kyselinu hyalurónovú.

  Výhody Nevýhody

  Obsahuje glukosamín, chondroitín a MSM

  Obsahuje kolagén I aj kolagén II - ako jediný z testovaných produktov

  Obsahuje vitamín C

  Jednoznačne najlepšia cena za dennú dávku zo všetkých porovnávaných produktov

  Neobsahuje kyselinu hyalurónovú

  Proenzi

  Proenzi Rapid +

  Proenzi je výživový doplnok určený na podporu všetkých kĺbov - kolenných, bedrových, kĺbov rúk a chrbtice.

  Zloženie

  • Boswellin je patentovaný bylinný výťažok z Boswellia serrata, ktorý pomáha udržiavať zdravé a pružné kĺby
  • chondroitín sulfát a glukosamín sulfát sú základné stavebné zložky kĺbovej chrupavky a spojivových tkanív - kostí, väzív a šliach
  • kolagén typu II je základná stavebná zložka kĺbovej chrupavky
  • vitamín C je nevyhnutný pre tvorbu kolagénu, čo je jednoduchá bielkovina potrebná pre naše kosti a chrupavky. Navyše vitamín C uľahčuje prestup kolagénu a ostatných účinných látok do kĺbového priestoru.
  účinná látka množstvo v dennej dávke (3 tablety) ODD
  glukosamín sulfát 1 600 mg 116 %
  chondroitín sulfát 600 mg 60 %
  Boswellin 150 mg
  kolagén II 20,0 µg
  vitamín C 12 mg 16%

  * ODD pre glukosamín sulfát a chondroitín sulfát je vypočítaná z referenčných hodnôt stanovených Európskou ligou proti reumatizmu. Pre glukosamín sulfát je odporučená denná dávka 1375 mg a pre chondroitín sulfát 1000mg.

  Dávkovanie

  Odporúčaná denná dávka Proenzi je 3x1 tableta po jedle. Pre optimálnu účinnosť sa odporúča dodržiavať denné dávkovanie a užívať najlepšie počas 2-3 mesiacov.

  Počet dávok v balení

  V balení sa nachádza 60 dávok, takže jedno balenie vám vystačí na 60 dní.

  Cena

  180 kusov tabliet si môžete kúpiť za 19,49 eur, pričom cena za dennú dávku predstavuje 0,32 eur.

  Recenzie

  Niektorým zákazníkom nevyhovuje užívanie až troch dávok denne a uprednostnili by jednu dávku.

  Hodnotenie

  Výhody Nevýhody

  Vysoký obsah glukosamínu a chondroitínu

  Obsahuje boswelín - bylinný výťažok z Boswellia serrata, ktorý pomáha udržiavať zdravé a pružné kĺby

  Obsahuje vitamín C

  Minimálny obsah kolagénu

  Neobsahuje MSM

  Neobsahuje kyselinu hyalurónovú


  NO DOL

  No Dol

  NO DOL je výživový doplnok určený na výživu kĺbov, ktorý obsahuje účinné látky glukosamín a chondroitín, MSM, mangán a harpagofyt (čertov pazúr).

  Kombinácia glukosamín/chondroitín/MSM funguje trojmo a poskytuje telu tri výživné látky, ktoré sú nevyhnutné pre zdravé kĺby, štruktúru kĺbov, spojivové tkanivá a celkový komfort.

  Zloženie

  • glukosamín a chondroitín pomáha zabezpečiť mazanie kĺbov
  • MSM má účinok na zníženie bolesti kĺbov a opuchov, zvyšuje flexibilitu a pohyblivosť kĺbov
  • mangán sa podieľa na tvorbe spojivového tkaniva, správnom vývoji chrupaviek a kostí
  • harpagofyt má analgetické a protizápalové vlastnosti
  účinná látka množstvo v dennej dávke (2 tablety) ODD*
  glukosamín sulfát 500 mg 36 %
  chondroitín sulfát 200 mg 20 %
  MSM 200 mg -
  harpagofyt 200 mg -
  mangán 10 mg 500 %

  * ODD pre glukosamín sulfát a chondroitín sulfát je vypočítaná z referenčných hodnôt stanovených Európskou ligou proti reumatizmu. Pre glukosamín sulfát je odporučená denná dávka 1375 mg a pre chondroitín sulfát 1000mg.

  V tabuľke je uvádzané množstvo účinných látok nachádzajúcich sa v kapsuliach, ale zakúpiť si môžete NO DOL aj vo forme prášku.

  Dávkovanie

  Odporúčanná denná dávka NO DOLu je 2 kapsuly (jedna ráno a jedna večer) alebo 1 drink.

  Počet dávok v balení

  V balení sa nachádza 30 dávok, takže jedno balenie vám vystačí na 30 dní.

  Cena

  60 kusov kapsúl (750 mg) si môžete kúpiť za 25 eur, pričom cena za jednu dennú dávku predstavuje 0,83 eur.

  Recenzie

  Niektorí zákazníci sa sťažujú na laxatívny (preháňajúci) účinok výrobku. V tom prípade sa odporúča v jeho užívaní nepokračovať.

  Hodnotenie

  Výhody Nevýhody

  Obsahuje tri základné protizápalové zložky - chondroitín sulfát, glukosamín sulfát a MSM

  Obsahuje Harpagofyt, ktorý má protizápalové a analgetické vlastnosti. Znižuje bolesť a zápal a tým zlepšuje pohyblivosť kĺbov.

   Koncentrácia chondroitínu, glukosamínu v jednej dávke je nízka. Európska liga proti reumatizmu stanovila ako vhodnú odporúčanú dávku pre človeka 1 500 mg glukosamínu a 800 mg chondroitínu, NO DOL obsahuje 500 mg glukosamínu a 200 mg chondroitínu.

   Neobsahuje kolagén

   Neobsahuje kyselinu hyalurónovú

   Neobsahuje vitamín C

   Cena za jednu dávku je najvyššia spomedzi testovaných produktov


  Gs Condro Diamant

  GS Condro DIAMANT

  GS Condro DIAMANT novej generácie podporuje správnu funkciu kĺbového aj spojivového aparátu. Pre silne namáhané kĺby sa odporúča dlhodobé užívanie prípravku.

  Zloženie

  • glukosamín sulfát zaisťuje výživu a pružnosť kĺbnej chrupavky a je súčasťou kĺbového maziva
  • aescín pomáha udržiavať pohyblivosť a pružnosť kĺbov
  • vitamín C je nevyhnutný pre tvorbu kolagénu, čo je jednoduchá bielkovina potrebná pre naše kosti a chrupavky. Navyše vitamín C uľahčuje prestup kolagénu a ostatných účinných látok do kĺbového priestoru.
  účinná látka množstvo v dennej dávke (2 tablety) ODD
  glukosamín sulfát 1600 mg 116 %
  aescín 40 mg
  vitamín C 12 mg 16 %

  * ODD pre glukosamín sulfát a chondroitín sulfát je vypočítaná z referenčných hodnôt stanovených Európskou ligou proti reumatizmu. Pre glukosamín sulfát je odporučená denná dávka 1375 mg a pre chondroitín sulfát 1000mg.

  Dávkovanie

  Odporúčaná denná dávka GS Condro DIAMANT sú 2 tablety. Tablety je možné užiť kedykoľvek v priebehu dňa, najlepšie s jedlom alebo po jedle a zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Priaznivé pôsobenie sa prejaví pri pravidelnom dlhodobom užívaní najmenej počas 2 mesiacov. Túto dvojmesačnú kúru opakujte 3x ročne.

  Počet dávok v balení

  V balení sa nachádza 120 dávok, takže jedno balenie vám vystačí na 60 dní.

  Cena

  120 kusov tabliet si môžete kúpiť za 28,99 eur, pričom cena za jednu dennú dávku predstavuje 0,48 eur.

  Hodnotenie


  Výhody Nevýhody

  Vysoké množstvo glukosamínu

  Obsahuje Aescín - liek proti zápalom a opuchom

  Obsahuje vitamín C

  Neobsahuje kolagén

  Neobsahuje chondroitín

  Neobsahuje MSM

  Neobsahuje kyselinu hyalurónovú


  Achilles

  Achillex

  Achillex je doplnok stravy s unikátnym zložením Tendofit, špeciálne zameraný na starostlivosť o väzy a šľachy. Dobrý stav väzov a šliach je podmienkou pre hladký priebeh akejkoľvek aktivity, najmä športovej. Achillex je vhodný pre každého, kto svoje väzy a šľachy vystavuje nadmernej či jednostrannej záťaži.

  Zloženie

  • mukopolysacharidy - medzi ktoré patrí chondroitín, glukosamín a kyselina hyalurónová, tvoria veľkú časť medzibunkovej hmoty v spojivovom tkanive, predovšetkým v chrupavke, väzoch a šľachách
  • kolagén je prirodzenou súčasťou štruktúry väzov a šliach
  • mangán prispieva k normálnej tvorbe spojivových tkanív, medzi ktoré väzy a šľachy patria
  • vitamín C je nevyhnutný pre tvorbu kolagénu, čo je jednoduchá bielkovina potrebná pre naše kosti a chrupavky. Navyše vitamín C uľahčuje prestup kolagénu a ostatných účinných látok do kĺbového priestoru.
  účinná látka množstvo v dennej dávke (2 kapsuly) ODD
  mukopolysacharidy (glukosamín, chondroitín, kyselina hyalurónová) 440 mg
  kolagén I 80 mg
  vitamín C 60 mg 80%
  mangán 0,60 mg 33%

  Dávkovanie

  Odporúčaná denná dávka je 2 kapsuly, dávku si môžete rozdeliť na 1 kapsulu ránu a 1 večer, ale môžete ich užiť aj naraz. Prípravok sa užíva minimálne 2 mesiace. Kúru je dobré zopakovať 2-3krát ročne, ale optimálne je dlhodobé užívanie prípravku.

  Počet dávok v balení

  V balení sa nachádza 30 dávok, takže jedno balenie vám vystačí na 30 dní.

  Cena

  60 kusov kapsúl si môžete kúpiť za 17,99 eur, pričom cena za jednu dennú dávku predstavuje 0,60 eur.

  Hodnotenie

  Výhody Nevýhody

  Veľké množstvo kolagénu v dávke

  Obsahuje kyselinu hyalurónovú

  Obsahuje vitamín C

  Neobsahuje MSM

  Hodnoty chondroitínu a glukosamínu sú príliš nízke - najnižšie z testovaných produktov


  Gelactive

  GELACTIV Proteo-Enzyme Q

  GelActiv Proteo-Enzyme Q je vhodný pre ľudí nadmerne zaťažujúcich svoje kĺby a tiež pre starých ľudí s už opotrebovanými kĺbmi.

  Inovatívny prípravok novej generácie GelActiv Proteo-Enzyme Q ako prvý kombinuje overený glukosamín zo skupiny látok SYSADOA s vysoko aktívnymi enzýmami - proteázami.

  Zloženie

  • glukosamín sulfát je obsiahnutý v unikátnej forme Slow release, ktorá umožňuje postupné uvoľňovanie glukosamínu v ľudskom organizme, čo je pre výživu potrebných miest veľmi dôležité
  • vitamín C je nevyhnutný pre tvorbu kolagénu, čo je jednoduchá bielkovina potrebná pre naše kosti a chrupavky. Navyše vitamín C uľahčuje prestup kolagénu a ostatných účinných látok do kĺbového priestoru.
  účinná látka množstvo v dennej dávke (2 tablety) ODD
  glukosamín sulfát 1600 mg 116 %
  enzým proteáza 37 500 IU
  vitamín C 80 mg 106 %

  * ODD pre glukosamín sulfát a chondroitín sulfát je vypočítaná z referenčných hodnôt stanovených Európskou ligou proti reumatizmu. Pre glukosamín sulfát je odporučená denná dávka 1375 mg a pre chondroitín sulfát 1000mg.

  Dávkovanie

  Odporúčaná denná dávka je 2 tablety. Môžete užiť 1 tabletu ráno a 1 tabletu večer pred jedlom, alebo 2 tablety ráno pred jedlom. Pri závažnejších problémoch odporúčame užívať 2x2 tablety denne po dobu 1 týždňa, následne 2 tablety denne. Odporúčaná doba užívania je 1-2 mesiace. Potom si dajte na 1 mesiac prestávku a môžete celú kúru zopakovať.

  Počet dávok v balení

  V balení sa nachádza 60 dávok, takže jedno balenie vám vystačí na 60 dní.

  Cena

  120 kusov tabliet si môžete kúpiť za 21,99 eur, pričom cena za jednu dennú dávku predstavuje 0,37 eur.

  Hodnotenie


  Výhody Nevýhody

  Vysoký obsah glukosamínu

  Obsahuje vitamín C

  Neobsahuje kolagén

  Neobsahuje chondroitín

  Neobsahuje MSM

  Neobsahuje kyselinu hyalurónovú