< Spať na články

Obsah článku

  Je kĺbová výživa pre kone vhodná pre ľudí?

  Trend konských kĺbových výživ

  V poslednej dobe sa rozšíril nový trend užívania kĺbovej výživy pre kone a to najmä medzi fanúšikmi fitness a posilňovania. Aj keď sú v kĺbovej výžive pre kone hodnoty jednotlivých účinných látok v jednej dávke oveľa vyššie, ich čistota a kvalita nemusí byť (často ani nie je) taká, ako je čistota a kvalita látok v kĺbovej výžive pre ľudí. V kĺbovej výžive pre kone sa často nachádzajú aj látky, ktoré môžu mať nepriaznivý vplyv na naše zdravie - zle spracované živočíšne bielkoviny, ktoré v ľudskom tele vyvolávajú nepriaznivú imunologickú reakciu (hnačky, zvracanie).

  Vysoká dávka kolagénu v konskej kĺbovej výžive môže síce znieť lákavo, avšak jeho kvalita (v konskej výžive sa používa najlacnejší a najmenej vstrebateľný bravčový kolagén) a teda aj vstrebateľnosť nie je taká vysoká ako pri kolagéne v kĺbovej výžive pre ľudí. Vstrebateľnosť kolagénu závisí aj od prijímaného množstva vitamínu C, a keďže kĺbová výživa pre kone tento vitamín väčšinou neobsahuje, alebo ho obsahuje len minimum, jeho vstrebateľnosť sa tým ešte viac znižuje.

  Ďalší dôvod, prečo nie je konská výživa vhodná pre ľudí je, že vysoké denné dávky MSM vám môžu natoľko tlmiť bolesť, že v domnení, že Vás kĺby nebolia, ich budete dalej namáhať a tým si ich ešte viac poškodíte. Taktiež prehnane vysoké denné dávky chondroitínu a glukosamínu nemajú na vaše telo žiaden vplyv. Európska liga proti reumatizmu stanovila ako vhodnú odporúčanú dávku pre človeka 1 500 mg glukosamínu a 800 mg chondroitínu. V konskej kĺbovej výžive sa nachádzajú častokrát až 4-8x vyššie dávky.

  Ak aj napriek tomu, máte chuť na konskú kĺbovú výživu, prinášame Vám porovnanie dvoch produktov.


  Alavis

  Alavis Triple blend Extra silný

  Alavis Triple Blend Extra Silný je výživový doplnok určený pre zvieratá. Je vhodný pre regeneráciu pohybového aparátu, najmä pre preventívne podávanie u žriebät a koní v pracovnej a športovej záťaži.

  Aj napriek tomu, že výrobok je určený pre zvieratá, mnoho športovcov ho užíva ako doplnok výživy. Preto sme sa rozhodli zaradiť ho do nášho porovnania produktov.

  Zloženie

  • glukosamín sulfát a chondroitín sulfát tvoria prirodzenú súčasť kĺbovej chrupavky a synoviálnej tekutiny
  • MSM je zapojený do procesu tvorby kolagénu, spevňuje väzy a šľachy, pôsobí relaxačne a regeneračne na svaly
  • Collyss kolagén typu I v najvyššej kvalite – sa vyskytuje v silno zaťažovaných štruktúrach, ako sú šľachy a väzivové chrupavky
  • Cartidyss kolagén typu II v najvyššej kvalite – udržiava tvar chrupavky a bráni jej deformácii
  • vitamín C prispieva k tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu chrupaviek a kostí
  účinná látka množstvo v 1 kg
  MSM 435 g
  glukosamín 348 g
  chondroitín 130 g
  jablčný pektín 79 g
  CARTIDYSS 5 g
  COLLYS 3,4 g
  vitamín C 3 g

  Dávkovanie

  Všetky informácie ohľadom dávkovania sa týkajú zvierat. Ľudia si musia dávku prispôsobiť svojej váhe, aby nedošlo k predávkovaniu!

  Odporúčaná denná dávka je 1 odmerka (4,6 g). Prípravok sa odporúča užívať tri mesiace, potom odporúčame 1-3 mesiace prestávku a opäť začať produkt užívať.

  Počet dávok v balení

  V balení sa nachádza 152 dávok, takže jedno balenie vám vystačí na 152 dní.

  hmotnosť koňa prvých 14 dní užívania denne udržiavacia dávka na deň
  100 kg 4,6 g - 1 odmerka 2,3 g - 1/2 odmerky
  200 kg 9,2 g - 2 odmerky 4,6 g - 1 odmerka

  Cena

  700 g balenie si môžete kúpiť za 41,89 eur, pričom cena za jednu dennú dávku predstavuje 0,28 eur.


  Vitalmax animal

  Vitalmax Animal Triple Flex - C

  Vitalmax Animal Triple Flex - C je výživový doplnok určený pre zvieratá, najmä kone a žriebätá. Je vhodný ako prevencia v pracovnej aj športovej záťaži, pre regeneráciu pohybového aparátu.

  Aj napriek tomu, že výrobok je určený pre zvieratá, mnoho športovcov ho užíva ako doplnok výživy. Preto sme sa rozhodli zaradiť ho do nášho porovnania produktov.

  Zloženie

  • glukosamín sulfát a chondroitín sulfát sú základné stavebné zložky kĺbovej chrupavky a spojivových tkanív - kostí, väzív a šliach
  • MSM je dôležitá výživová látka pri stavbe spojivových tkanív a kĺbových chrupaviek
  • vitamín C je dôležitý na správnu tvorbu kolagénu v kĺbových chrupavkách
  účinná látka množstvo v 100 g
  MSM 45 g
  glukosamín sulfát 37 g
  chondroitín sulfát 13 g
  vitamín C 1

  Dávkovanie

  Všetky informácie ohľadom dávkovania sa týkajú zvierat. Ľudia si musia dávku prispôsobiť svojej váhe, aby nedošlo k predávkovaniu!

  Odporúčaná denná dávka je 1 odmerka (4,5 g). Prípravok sa odporúča užívať tri mesiace, potom odporúčame 1-2 mesiace prestávku a opäť začať produkt užívať.

  Počet dávok v balení

  V balení sa nachádza 166 dávok, takže jedno balenie vám vystačí na 166 dní.

  hmotnosť koňa prvých 14 dní užívania na deň udržiavacia dávka na deň
  do 100 kg 4,5 g 2,25 g
  do 200 kg 9 g 4,5 g

  Cena

  750 g balenie si môžete kúpiť za 35 eur, pričom cena za jednu dennú dávku predstavuje 0,21 eur.