Chronický zápal - 7 príznakov, ktoré by ste nemali ignorovať

< Spať na články

Obsah článku

  Chronický zápal - 7 príznakov, ktoré by ste nemali ignorovať
  Zapal

  Príznaky chronického zápalu. zdroj: Dr.Axe

  Čo majú spoločné neustále bolesti hlavy, ochorenia ďasien, poruchy spánku, boľavé kĺby a iné vážne zdravotné problémy? Všetky majú ako hlavnú príčinu chronický zápal.

  Zápal nie je vždy zlá vec. V skutočnosti je akútny zápal pre telo normálny - napríklad keď utrpíte bolestivú ranu alebo modrinu telo bojuje, aby sa uzdravilo. Skutočné problémy začínajú, keď sa zápal stane chronickým. Keď k tomu dôjde, imunitný systém začne bojovať proti vlastným bunkám, čo vedie k škodlivým účinkom na zdravie.

  Ak práve trpíte jedným zo siedmich symptómov uvedených nižšie, neignorujte ich. Môžu to byť signály, ktoré naznačujú, že vaše telo trpí chronickým zápalom. Vyskúšajte spôsoby, ako pomôcť zmierniť zápal a začať liečiť telo zvnútra.

  Pamätajte si, že jednou z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť na zníženie celkového zápalu, je zmena spôsobu stravovania. Strava s protizápalovými potravinami - ktorá sa zameriava na čisté bielkoviny, zdravé tuky a nízkoglykemické uhľohydráty - je prirodzene protizápalová. Vyskúšajte ju, ak máte jeden z týchto siedmich symptómov.

  Bolesti hlavy a migrény

  Bolesti hlavy a migrény

  Chronický zápal - 7 príznakov, ktoré by ste nemali ignorovať

  Bolesti hlavy a migrény

  Ak vám hlava neustále pulzuje, príčinou môže byť zápal.  Migrény a časté bolesti hlavy sú nielen nepríjemné, ale môžu byť tiež predzvesťou vážnejších stavov.

  Pomáha prirodzene bojovať proti týmto bolestiam hlavy vyhľadávaním organických bielkovín, ako je hovädzie mäso od zvierat kŕmených trávou, a prijímaním väčšieho množstva potravín s vysokým obsahom vlákniny. Horčík hrá zásadnú úlohu v správnom fungovaní nášho tela a jeho nedostatok môže viesť k bolestiam hlavy, užívanie doplnku horčíka môže pomôcť predchádzať opakujúcim sa bolestiam a zmierňovať ich príznaky.

  Zápach z úst a zápal ďasien

  Neustále sa obávate zápachu z úst alebo vám diagnostikovali zápal ďasien? Na vine môže byť zápal vo vašom tele. Tieto ochorenia parodontu začínajú ako bakteriálne infekcie, ktoré prechádzajú do zápalu. Ochorenia sú nielen sociálne zahanbujúce, ale sú aj príznakmi zápalu, ktorý môže v tele viesť k rozšírenejším, systémovým ochoreniam.

  Vynechajte drahé ošetrenia a pomôžte prirodzene liečiť choroby ďasien. Začnite tým, že aspoň denne použijete niť, aby ste sa zbavili jedla spomedzi zubov, ktoré môže viesť k množeniu baktérií. Používajte domácu zubnú pastu, ktorá môže tiež pomôcť vyliečiť ochorenie ďasien a dokonca rozjasniť zuby; alebo vyskúšajte ťahanie kokosového oleja v boji proti ochoreniu ďasien a udržaniu zápalu ďasien na uzde.

  Črevné choroby, vrátane tráviacich ťažkostí, IBS a syndrómu deravého čreva

  Črevné choroby sú pravdepodobne najčastejším príznakom a VŠETKY majú príčinu v zápaloch. Žiaľ, aj tieto typy chorôb sú v spoločnosti stále bežnejšie. Na vine sú konzervačné látky v potravinách, preťaženie toxínmi a nerovnováha v baktériách.

  Osvedčená metóda na prekonanie chorôb čriev je popíjanie vývaru z kostí. Jeho liečivé vlastnosti upokojujú črevnú výstelku a chránia krvný obeh pred toxínmi. Probiotiká a enzýmy sú tiež užitočné pri prirodzenej liečbe zápalových ochorení čriev.

  Výkyvy nálady a úzkosť

  Výkyvy nálady a úzkosť

  Výkyvy nálady a úzkosť

  Cítili ste v poslednej dobe smutný alebo ste boli obzvlášť náladový alebo nervózny? Aj keď vás to môže prekvapiť, svoju rolu môže hrať zápal. Výskum ukazuje, že zápalové cytokíny alebo proteíny uvoľňované bunkami môžu podnecovať správanie podobné depresii.

  Znižovať úzkosť pomáha užívanie ašvagandy, adaptogénna byliny na zmiernenie stresu. Konzumácia viac tukov s vitamínom B-12 a omega-3 je tiež skvelý spôsob, ako bojovať proti depresii a úzkosti prostredníctvom výživy.

  Poruchy spánku a nespavosť

  Prevracanie sa v noci možno tiež pripísať zápalu. Pretrvávajúca nespavosť trápi asi tretinu našej populácie a má vážne dôsledky; súvisí s vyšším zápalom a vyššou úmrtnosťou.

  Našťastie existujú opatrenia, ktoré môžete urobiť, aby ste zaspali bez návykových liekov. Nastaviť správnu izbovú teplotu, používať éterické oleje a obmedziť kofeín, to všetko môže prispieť k pokojnému spánku.

  Únava

  Žiadna časť tela nie je v bezpečí pred účinkami zápalu. Zápal v iných častiach tela môže skutočne ovplyvniť to, ako sa cítite unavení. Jedna štúdia zistila, že u myší so zápalom v pečeni sa prejavovala zmena správania a únava. Zápal čriev je jedným zo symptómov, ktoré súvisia aj s chronickým únavovým syndrómom.

  Ak sa stále cítite vyčerpaní, vyskúšajte týchto 10 spôsobov, ako zvýšiť energetickú hladinu:

  • pite zeleninové šťavy
  • zlepšite kvalitu spánku
  • užívajte adaptogénne byliny
  • znížte spotrebu sacharidov
  • konzumujte chia semienka
  • hydratujte sa dostatočne vodou a elektrolytmi
  • užívajte dostatok vitamínu B12
  • pite bylinkové čaje
  • inhalujte mätový olej alebo ho použite v difúzery
  • denne cvičte

  Tí, ktorí majú syndróm chronickej únavy, môžu vynechať cukor, kofeín a zrná obsahujúce lepok a namiesto toho pridať do stravy superpotravinový prášok a ašvagandu.

  Artritída a stuhnuté kĺby

  Artritída a stuhnuté kĺby

  Artritída a stuhnuté kĺby

  Zápalovú artritídu (ako je reumatoidná a psoriatická) a základnú bolesť kĺbov možno pripísať zápalu kĺbov. Pomáhajte zmierňovať účinky týchto symptómov a prirodzene znižujte bolesť kĺbov užívaním doplnkov s proteolytickými enzýmami, konzumáciou väčšieho množstva esenciálnych mastných kyselín, ako sú tie, ktoré sa nachádzajú vo voľne žijúcom lososovi a hovädzom mäse od zvierat kŕmených trávou, a zvýšením príjmu draslíka a sodíka na revitalizáciu buniek tela a odstránenie toxínov.

  Pamätajte si, že telo s vami neustále komunikuje o tom, čo potrebuje a je len na vás, aby ste počúvali, čo hovorí. Ak máte niektorý z týchto príznakov, nie je dôvod trpieť. Začnite namiesto toho znižovať zápal a cítiť sa lepšie už dnes.

  zdroj: draxe.com