Prírodné zubné pasty

< Spať na články

Obsah článku

  Prírodné zubné pasty

  Mnohí z vás sa snažia vymeniť potraviny za biopotraviny a kozmetiku za tú 100% prírodnú. Tak prečo tak neurobiť aj so zubnou pastou?

  Prechod na organické a prírodné zubné pasty znamená menej chemikálií a prísad a viac prírodných bieliacich prostriedkov a éterických olejov pre mätovo čerstvý dych.

  Spolu s etickými a trvalo udržateľnými problémami môžu existovať aj niektoré zdravotné dôvody, prečo je potrebné vyhnúť sa chemickým zložkám v zubných pastách ako je napríklad SLS, u ktorého bolo dokázané, že spôsobuje podráždenie ďasien a zvýšený výskyt aftóznych vredov u pacientov, ktorí sú na ne náchylní.


  Kvitok Zubný prášok - Žiarivý úsmev

  Kvitok Zubný prášok - Žiarivý úsmev

  Kvitok Zubný prášok - Žiarivý úsmev

  Zubný prášok je vyvinutý ako alternatíva ku klasickým zubným pastám pre efektívne čistenie zubov, normalizuje pH v ústnej dutine, čím prispieva k zníženiu tvorby zubného kazu a zápalov (ktoré môžu byť príčinou nepríjemného zápachu z úst).

  Nie je ale určený na bielenie zubov, nakoľko farba zubov je geneticky daná. Životný štýl (káva, červené víno, cigarety či džúsy a jedlo) môžu farbu zubov negatívne ovplyvniť. Preto správne a dôkladné čistenie je nevyhnutnosťou pre zachovanie prirodzeného žiarivého úsmevu.

  Kalciový prášok zabezpečuje odstránenie usadenín z povrchu zubnej skloviny.

  Bentonitový íl a aktívne čierne uhlie vďaka svojim adsorpčným vlastnostiam na seba veľmi účinne naväzujú nečistoty. Spolu s kalciovým práškom tak preventívne pôsobia proti vzniku zubného kameňa a napomáhajú odstraňovať škvrny a nečistoty. Čierne uhlie navyše zabezpečuje žiarivý chrup.

  Kurkumový prášok podporuje čistenie a bielenie zubov, má antibakteriálne, antiseptické a protizápalové účinky, čím zabraňuje rozvoju zápalov.

  Mäta, šalvia a škorica pôsobia antibakteriálne a protizápalovo, čím sa znižuje riziko tvorby zápalov. Tieto esenciálne oleje (najmä šalviový) zároveň zmierňujú už prebiehajúce zápalové procesy.

  Zloženie

  Kalciový prášok, bentonitový íl, aktívne čierne uhlie, kurkumový prášok, jemný tenzid z kokosového oleja, esenciálny olej šalvie lekárskej, mätový esenciálny olej, škoricový esenciálny olej, limonén*, geraniol*, linalol*, eugenol*.

  *prirodzene vyskytujúce sa v siliciach


  Bilka Prírodná zubná pasta

  Bilka Prírodná zubná pasta

  Bilka Prírodná zubná pasta

  Prírodná zubná pasta Bilka je vytvorená pre každého, kto preferuje ekologicky šetrný životný štýl a pre osoby používajúce homeopatickú liečbu.

  100% prírodný zázvorový olej, ktorý táto zubná pasta obsahuje, je silné prírodné antiseptikum a imunostimulátor chrániaci zubnú sklovinu a ďasná, zároveň zlepšuje krvný obeh a znižuje nepríjemný pocit citlivých zubov.

  Prirodzená belosť zubov je zabezpečená pridaním jedlej sódy, ktorá navyše znižuje kyslosť v dutine ústnej, odstraňuje a čistí zubný plak.

  Prírodné sladidlo stévia chráni zuby pred zubným kazom a zubným plakom.

  Zloženie

  Uhličitan vápenatý, voda, sorbitol, glycerín, oxid kremičitý, metyl-kokosový taurát sodný, aróma, xantánová guma, limetkový extrakt, zázvorový olej, stéviový extrakt, bikarbonát sodný, benzoan sodný, citral, limonén.


  Logodent Zubná pasta Sensitive

  Logodent Zubná pasta Sensitive

  Logodent Zubná pasta Sensitive

  Harmančeková pasta ponúka mimoriadne šetrné čistenie a starostlivosť o zuby a ďasná citlivé na bolesť.

  Odkryté zubné krčky sú častou príčinou precitlivených zubov. Výsledkom je, že dentínové tubuly sú otvorené a vonkajšie podnety sa dostávajú priamo do nervu zuba. Cez tieto kanáliky sa studené, horúce alebo sladké privádza priamo do nervov zuba a spôsobuje bolesť.

  Minerálna účinná látka chlorid draselný je známy svojim upokojujúcim účinkom na odhalené zubné nervy a môže znížiť citlivosť na bolesť. Aktívny komplex harmančeka, šalvie a vilínu zabraňuje zápalom a posilňuje ďasná. Svieža vôňa mäty piepornej zaisťuje trvalú sviežosť. Jemné čistiace prostriedky na silikagél odstraňujú usadeniny bez toho, aby napadli sklovinu.

  Zloženie

  Glycerín, voda, oxid kremičitý, chlorid draselný, xylitol, xantánová guma, kokosový glutamát disodný, kokosový glutamát sodný, algín, vilínový extrakt*, extrakt z listov šalvie*, harmančekový extrakt*, aróma, limonén, CI 77891.

  *suroviny z kontrolovaného biologického pestovania


  Urtekram Bieliaca zubná pasta

  Urtekram Bieliaca zubná pasta

  Urtekram Bieliaca zubná pasta

  Zubná pasta je určená pre všetkých, ktorý hľadajú v zubnej paste bieliaci účinok.

  Obnovuje správnu mikrobiologickú rovnováhu, predchádza vzniku zubného kazu, plaku i kameňu a spevňuje sklovinu.

  Zubná pasta neobsahuje florid sodný a má nízky koeficient abrazivity RDA, čo znamená, že neobrusuje a nepoškodzuje zubnú sklovinu. Je teda veľmi šetrná ako k zubom, tak i k ďasnám.

  Zloženie

  Uhličitan vápenatý, voda, glycerín**, výťažok z listov aloe vera*, oxid kremičitý, xantánová guma, zinok citrát, olej z listov mäty roľnej*, mätový olej*, mentol*, extrakt z kôry magnólie*, myrhový olej, limonén.

  *z ekologického poľnohospodárstva

  **z bio surovín


  Sante Mätová zubná pasta

  Sante Mätová zubná pasta

  Sante Mätová zubná pasta

  Zubná pasta sa stará a chráni zuby a ďasná pomocou klinicky testovaného komplexu účinných látok. Prírodné čistiace zložky zabezpečujú šetrné čistenie zubov a medzizubných priestorov.

  Organický šalviový extrakt má antibakteriálne a antivírusové vlastnosti. Preto je šalvia ideálna pre zubnú pastu, pretože pôsobí proti zápalom v ústach a krku.

  Mätový olej zabezpečuje príjemnú chuť a svieži dych.

  Zloženie

  Voda, uhličitan vápenatý, xylitol, glycerín, oxid kremičitý, extrakt z listov šalvie triloba*, extrakt z listov šalvie officinalis*, extrakt z myrhovej živice, kokosový glutamát sodný, kokosový glutamát disodný, mätový olej, xantálová guma, algín, hectorit, morská soľ, bisabolol, alkohol denat.*, aróma**, limonén**, CI 77891 (oxid titaničitý).

  * z kontrolovaného organického pestovania

  ** prírodné éterické oleje


  Theraneem Nimbová zubná pasta

  Theraneem Nimbová zubná pasta

  Theraneem Nimbová zubná pasta

  Nimbový strom je známy aj ako „zubná kefka“ a ajurvédski lekári uznávajú Nimb za účinnú podporu ústnej hygieny, zubov a ďasien.

  Po stáročia používaná, nimbová zubná pasta zabezpečuje odstránenie krvácania a zápalu ďasien, paradentózy a nepríjemného zápachu z úst.

  Tento intenzívny produkt je ideálnym zložením pre tých, ktorí uprednostňujú prírodné prísady a prísady neobsahujúce fluoridy, zároveň je vhodný pre diabetikov i deti.

  Zloženie

  Uhličitan vápenatý, sorbitol, voda, glycerín, oxid kremičitý, lauroylglutamát sodný, xylitol, xantánová guma, guarová guma, extrakt z hroznových jadierok*, sladké drievko, fenikel*, klinčeky*, nimbové listy*, mätový olej, sorbát draselný, kyselina askorbová.

  *vyrobené z certifikovaných organických extraktov


  zdroj: kvitok.sk, zdravieprevsetkych.sk, logona.de, urtekram.cz, sante.de, theneemteam.co.uk, naturshop.sk

  zdroj obrázok: kvitok.sk, zdravieprevsetkych.sk, logona.de, urtekram.cz, sante.de, vitacost.com, draxe.com