Úľava od bolesti hlavy

< Spať na články
Bolest Hlavy1

Účinným prostriedkom pri bolestiach hlavy sú vonné kúpele, inhalácia vonných esencií alebo masáž s esenciálnym olejom. Najúčinnejšie sú vône s ukľudňujúcim a relaxačným účinkom ako levanduľa, mäta alebo eukalyptus.

Bolesti hlavy sú pravdepodobne najčastejším civilizačným problémom - postihnutých je viac ako 20% populácie v rozvinutej časti sveta. Ak sa migréna nelieči, výrazne znižuje kvalitu života a výkonnosť v práci.

Najčastejšie ju vyvoláva stres, silné prežívanie emócií, nadmerná fyzická námaha, prudká zmena počasia – tlaku vzduchu, jedlo s glutamátom sodným alebo tyramínom, vyčerpanosť, zmeny spánkového rytmu, blikajúce svetlo, menštruácia a mnohé iné.

Prostredníctvom nervových zakončení sú v hlave "ukončené" všetky orgány v tele, preto môže mať migréna aj iné dôvody, ktoré nesúvisia priamo so životným štýlom alebo životným prostredím. V takomto prípade je dobré vyskúšať širokospektrálne prírodné prostriedky, ktoré harmonizujú energetické dráhy, čím sa nerieši následok, ale príčina. 

Ďalším účinným prostriedkom pri bolestiach hlavy sú vonné kúpele, inhalácia vonných esencií alebo masáž s esenciálnym olejom. Najúčinnejšie sú vône s ukľudňujúcim a relaxačným účinkom ako levanduľa, mäta alebo eukalyptus. Prevenciou proti bolestiam hlavy je dostatok pohybu na čerstvom vzduchu, pitný režim, kvalitný spánok a samozrejme dobrá nálada. 

Ak sa už bolesť dostaví alebo máte pocit, že sa k tomu schyľuje, pomôže pár jednoduchých rád:

  • vrecko s ľadom na čele utlmí alebo úplne rozptýli začínajúcu bolesť hlavy
  • horúca sprcha alebo kúpeľ zohreje telo, uvoľní svaly a prekrví organizmus
  • masáž hlavy končekmi prstov, podobne ako pri umývaní vlasov
  • nepríjemný vnútrolebečný tlak uvoľní pomalé hlboké dýchanie 
  • pobyt na pokojnom mieste určite pomôže (prudké svetlo a hluk migrénu zhoršujú)
  • nebráňte sa sexu: láska a sex neraz spôsobí, že človek na bolesť hlavy „zabudne“
  • správne držanie tela zlepšuje krvný obeh, čo zmierňuje migrénu alebo ju úplne odstráni
  • mimické cvičenia ("grimasy") uvoľňujú napätie, čo prispieva k uvoľneniu bolesti hlavy 
Dr Nona

soľ s levanduľou Dr. Nona

Aromaterapia

Po tridsiatke má prakticky každý človek nejakú skúsenosť s bolesťou hlavy. Problém spočíva v tom, že hlava ako taká "nebolí", ale väčšinou signalizuje iné problémy. Aromaterapia pomôže hlavne pri strese alebo strnulosti tela, keď je bolesť hlavy spôsobená zlým prekrvením. Riešením sú buď upokojujúce vône (znižujú tlak pri vysokom mentálnom vypätí), ako napríklad levanduľa alebo naopak osviežujúce vône ako eukalyptus, mäta pieporná alebo citrón (zvyšujú tlak a zlepšujú cirkuláciu krvi).

Proti bolesti hlavy je účinný aj kúpeľ. Ideálnym pomocníkom je Soľ s levanduľou od Dr. Nona, ktorá sa používa ako ukľudňujúci prostriedok pri neurózach, nespavosti i stresových stavoch, ale prispeje aj k lepšiemu uvoľneniu tela.

Výbornou voľbou je Gaba od Now Foods, ktorá predstavuje výživový doplnok pôsobiaci ako neurotransmiter v mozgu s upokojujúcimi vlastnosťami na nervovú aktivitu a navyše podnecuje prirodzenú relaxáciu.

Pitný režim

Prvou pomocou pri bolestiach hlavy je pitný režim. Niekedy aj dva poháre čistej vody môžu bolesť utlmiť alebo úplne eliminovať. Bylinný čaj poskytne okrem úpravy objemu vody v tele aj iné liečebné účinky. Medzi krátkodobé patrí zlepšenie prietoku krvi v cievach (predovšetkým zelený čaj) a úprava krvného tlaku. Pri dlhodobejšej konzumácii prichádza k vyplavovaniu škodlivých látok z organizmu, čo bolesti hlavy zmierni alebo úplne eliminuje.

produkt

Gaba 500 mg

Gaba 500 mg

Gaba - amino kyselina maslová predstavuje výživový vegánsky doplnok pôsobiaci ako neurotransmiter v mozgu s upokojujúcimi vlastnosťami na nervovú aktivitu...

Pozrieť v obchode

Klasická liečba

Pokiaľ sa chceme v klasickej medicíne vyhnúť zástupu "ružových tabletiek", ktoré spoľahlivo eliminujú bolesť hlavy, je dôležité aby naše telo malo dostatok všetkých potrebných látok. V prvom rade je nevyhnutný dostatok vitamínov, ktoré je ideálne získať zo stravy (surová zelenina a ovocie). V prípade potreby môžeme nedostatok týchto potravín riešiť širokospektrálnym multivitamínom alebo prípravkom s obsahom minerálov.

Pri veľkom nervovom vypätí môže bolesť hlavy spôsobovať nedostatok vitamínov typu B, ktoré sa podieľajú na výžive nervov a prispievajú k látkovej výmene. B komplex od Webber naturals podporuje aj správnu látkovú premenu dôležitú pre tvorbu energie.

Špecifickou kategóriou sú látky, ktoré pochádzajú z prírodných plodín. Ich vysokou koncentráciou sa dosahujú podobné výsledky ako pri syntetických liekoch. Najlepšími príkladmi sú Acai Berry (jahoda z brazilského pralesa), Maca a Ženšen od Webber naturals. Obidva prípravky majú silné antioxidačné a detoxikačné účinky. Zároveň podporujú metabolizmus, krvný obeh a prinášajú telu novú energiu.

produkt

B Komplex 100 mg Forte

B Komplex 100 mg Forte

B Komplex FORTE je komplex 100 mg vitamínov B, ktoré sú potrebné pre život...

Pozrieť v obchode
Bolest Hlavy

Kozmetika

Podobne ako pri aromaterapii, aj kozmetika pre starostlivosť o pleť môže mať liečebné účinky. Dôležitou súčasťou sú vonné oleje, ktoré príjemne voňajú a súčasne regenerujú organizmus. Pri výbere vhodnej kozmetiky by sme okrem kvalitných surovín a ich spracovania mali myslieť na to, či je bolesť hlavy spôsobená stresom alebo naopak, napríklad, prudkou zmenou tlaku vzduchu. V prvom prípade je dobré použiť ukľudňujúce ingrediencie ako napríklad levanduľa alebo ružové drevo. Obidve vône majú až sedatívny účinok a pri aplikácii do kúpeľa dokonale uvoľnia napätie svalov, ktoré je veľakrát zdrojom bolesti hlavy. Rozmarín, eukalyptus alebo ovocné vône, ako napríkad mandarínka, majú naopak tonizačné účinky, pomáhajú k lepšej koncentrácii a súčasne podporujú dýchanie. Najmä sprchové oleje je vhodné používať skôr ráno ako večer pred spaním.

Špeciálnou kategóriou kozmetiky, ktorá výrazne pomáha obmedziť bolesti hlavy, sú produkty zo Soli z Mŕtveho mora od Dr. Nona. Zo širokej palety dostupných prípravkov je účinné pleťové mlieko Solaris, ktoré sa aplikuje priamo na spánky, čelo a za uši. V prípade ak sa jedná o bolesti hlavy spôsobené napätím tvárových alebo krčných svalov, prípadne trapézov, efekt je rýchly a zaručený.

produkt

Solaris telové mlieko

Solaris telové mlieko

Solaris telové mlieko  má unikátne ochranné a preventívne účinky a regeneračné vlastnosti pri bolestiach hlavy, popáleninách, jazvách, bolestiach svalov, hemoroidoch...

Pozrieť v obchode

Prírodná liečba

Na bolesť hlavy majú veľký vplyv napríklad premnožené vírusy, ktoré nevyvolávajú chrípku alebo dýchacie problémy, ale sú permanentne v našom tele. Ich eliminácia môže významným spôsobom prispieť k zmierneniu alebo k úplnému ústupu bolestí hlavy. Civilizačným problémom je nekvalitná výživa, ktorá spôsobuje nedostatok vitamínov a ostatných výživných látok. Preto je tu Multivitamín od Webber naturals, ktorý vám ponúka komplet vitamínov poskytujúci telu výživovú podporu.

produkt

Multivitamín komplex

Multivitamín komplex

Multivitamín komplex je komplet vitamínov, ktorý poskytuje telu dennú výživovú podporu...

Pozrieť v obchode
Bolest Hlavy2

Technické pomôcky

Technické pomôcky pri zmiernení bolestí hlavy sú zamerané na aromaterapiu a prípravu liečivých olejov. V ponuke je viacero produktov, ktoré pomôžu pripraviť tú správnu vôňu alebo namiešať masážny olej presne podľa vašich očakávaní. Praktickým pomocníkom je Zvlhčovač vzduchu a difúzor v jednom, ktorý diskrétne zabezpečí šírenie príjemných vôní.

Rozšíreným zdrojom bolesti hlavy je aj nekvalitný spánok. Dôvodov môže byť niekoľko, najčastejšie sa jedná o zlé prostredie určené na spánok alebo zlý vzduch. Obidva problémy do istej miery riešia bylinné vankúše, ktoré príjemne voňajú a zároveň byliny, ktoré sú v ňom obsiahnuté, pôsobia blahodárne na kvalitu spánku. V prípade ak máte akúkoľvek alergiu, použitie vankúša konzultujte s lekárom.

Ďalším veľkým problémom je strnulosť krčných svalov pri spánku, ktoré spôsobuje napätie a následnú bolesť hlavy. Tento jav sa bežne vyskytuje pri príliš mäkkých alebo naopak úplne neprispôsobivých vankúšoch. Špaldový vankúš všetky tieto problémy rieši a zároveň celkovo prispieva k regenerácii organizmu vo fáze spánku.