Bylinky - účinky na zdravie

< Spať na články

Obsah článku

  Bylinky - účinky na zdravie

  Bylinky sú neskutočne pôsobivé zdravotnými výhodami. Sú bohaté na antioxidanty nevyhnutné na liečbu rôznych zdravotných problémov ako je napríklad zníženie rizika rakoviny, regulácia pohybu čriev, boj proti zápalom či zvýšenie psychologického zdravia.

  Vedeli ste, že byliny sa nepoužívajú iba na vytváranie aromatických a mimoriadne chutných jedál na celom svete, ale obsahujú dostatok živín, aby pomohli zlepšiť vaše celkové zdravie? Byliny sa tiež považujú za podstatnú súčasť starovekej medicíny. Hoci je k dispozícii veľké množstvo rastlinných liečiviek, petržlen, šalvia, bobkový list, mäta pieporná, oregano a rozmarín sú bežne používané a najužitočnejšie bylinky.

  Čo sú bylinky?

  Bylinky sú rastliny, ktoré obsahujú liečivé zložky a môžu liečiť množstvo zdravotných problémov. Majú exotické príchute a jedinečnú arómu - to je to, čo zvyšuje chuť a vôňu vášho jedla.

  Aj keď tieto byliny sa dajú ľahko kúpiť, môžete ich pestovať aj doma.

  Konzumácia bylín je prospešná, pretože sú plné antiseptických, antibakteriálnych zložiek a antioxidantov, ktoré sú dôležité pre vývoj a zdravie detí, ako aj pre zdravie dospelých.

  Bylinky1

  Bylinky - účinky na zdravie

  Bylinky zvyšujú psychologické zdravie

  Mnohé štúdie preukázali, že konzumácia byliniek zlepšuje kognitívne funkcie. Ak si želáte zlepšiť svoje psychické zdravie, začleňujte do svojej stravy rozmarín. Táto zázračná bylina je prospešná aj pre iné zdravotné problémy, ale je ideálny pre mozog. Nielenže zlepšuje pamäť, ale bojuje aj s faktormi, ktoré spôsobujú závažné ochorenia mozgu, napríklad Alzheimerovu chorobu.

  Bylinky znižujú riziko rakoviny

  Rakovina je skutočne život ohrozujúcou chorobou, ale začlenením týchto magických bylín do svojho každodenného života môžete zabrániť vzniku rakovinových buniek. Petržlen je vysoko nabitý apigenínom. Konzumácia tejto zložky môže znížiť šance na rakovinové bunky a nádory vo vašom tele. Okrem toho apigenín tiež prispieva k blokovaniu tvorby nových krvných ciev, čo vedie k rastu nádoru.

  Bylinky regulujú pohyb čriev

  Konzumácia bylín je ideálna, pokiaľ ide o nepravidelný pohyb čriev (IBS). Zistilo sa, že mäta pieporná je bezpečným zdrojom liečby IBS. Zmierňuje problém znížením bolestí citlivých vlákien spôsobených konzumáciou horčice a chilli a spustením mechanizmu proti bolesti v hrubom čreve.

  Bylinky majú protizápalové vlastnosti

  Bezpochyby zahrnutie bylín do vašej každodennej stravy je najzdravším spôsobom, ako udržiavať zdravý životný štýl. Tieto byliny majú protizápalové vlastnosti. Napríklad enzým beta-karyofylín (E-BCP) nachádzajúci sa v oregane je najbezpečnejším spôsobom, ako zmierniť zápal kĺbov. Zastavuje tiež tvorbu látok spôsobujúcich zápal. Je tiež známy minimalizáciou opuchov potláčaním faktorov s tým spojených.

  Bylinky sú bohaté na antioxidanty

  Konzumácia potravín obohatených na antioxidanty je nevyhnutná, pretože lieči rôzne zdravotné problémy. Tieto antioxidanty majú potenciál absorbovať kyslík a odstraňovať voľné radikály, ktoré spôsobujú vážne ochorenia. Konzumáciou tymiánu môžete získať veľa antioxidantov. Takže nabudúce nezabudnite na svoje jedlo posypať čerstvý tymián.

  Bylinky2

  Bylinky podporujú imunitný systém

  Možno ste už počuli odborníkov zdôrazňujúcich dôležitosť silného imunitného systému. Je to preto, že môže zabíjať rôzne baktérie, ktoré sú zodpovedné za infekcie - napríklad nachladnutie, chrípka, časté žalúdočné komplikácie atď. Ale môžete bojovať proti týmto vyčerpávajúcim zdravotným problémom konzumáciou anízu - sladkého a aromatického semena. Je široko používaný v rastlinných liekov na potlačenie kašľa, výtoku z nosa, straty chuti do jedla, žalúdočných ťažkostí, atď, pretože má vysoké hladiny fenylpropanoidov, ktoré sú zodpovedné za boj proti baktériám, čím posilňuje imunitný systém.

  Bylinky podporujú kardiovaskulárne zdravie

  Ak máte problémy s kardiovaskulárnym zdravím, začnite konzumovať listy bazalky, pretože obsahujú silné protizápalové a antioxidačné zložky. Listy bazalky sú tiež známe tým, že pomáhajú udržiavať hladinu krvného tlaku. Štúdia tiež preukázala, že konzumácia bazálneho esenciálneho oleja môže znížiť hladinu cholesterolu, triglyceridov a glukózy v krvi.

  Bylinky sú antibakteriálne a protiplesňové

  Odporúča sa, aby ľudia s určitými potravinovými alergiami začlenili oregano do svojej stravy, pretože táto bylina má množstvo antibakteriálnych a antimykotických vlastností, ktoré bojujú s infekciami, chorobami a samozrejme potravinami prenášanými alergiami.

  Bylinky pomáhajú pri liečbe kašľa a prechladnutia

  Bolesť v krku, kašeľ a nachladnutie sú nepochybne nepríjemné. Môžete ich liečiť konzumáciou zmesi bylinkových čajov. Popíjanie teplého čaju je najbezpečnejším spôsobom, ako zmierniť príznaky bežného prechladnutia a jeho vôňa tiež upokojuje nervy. Môžete vyskúšať aj tymiánový čaj, ktorý obsahuje tymol. Má potenciál chrániť vaše telo pred škodlivými organizmami.

  Bylinky sa používajú na zmiernenie bolesti

  Mnoho štúdií preukázalo, že nepretržitá konzumácia bylín zmierňuje rôzne bolesti tela vrátane bolesti kĺbov. Tieto byliny sú tiež účinné pri odstraňovaní zápalu kĺbov. Navyše, v čínskych tradičných liekoch sa mäta pieporná, kurkumín a šalvia bežne používajú pri niekoľkých bolestiach vrátane menštruačnej bolesti.

  Bylinky3

  Bylinky sú dobré na depresiu a iné emočné problémy

  Depresia a ďalšie psychologické problémy by sa nikdy nemali ignorovať, pretože sú spojené s kognitívnym zdravím. Ako ukľudňujúca bylina môže šalvia liečiť emocionálne problémy a bojovať proti príznakom depresie. Je známe, že vdýchnutie jej arómy zmierňuje úroveň stresu, čo je opäť vážny zdravotný problém.

  Bylinky udržujú zdravé vlasy

  Ak vás trápia suché a poškodené vlasy nezúfajte. Dlhé a zdravé vlasy už nie sú problémom, pretože riešenie sa nachádza v bylinkách. Do každodennej rutiny môžete pridať bylinné čaje, ktoré obsahujú antimykotické a antibakteriálne vlastnosti. O týchto vlastnostiach je známe, že zlepšujú vašu pokožku hlavy tým, že bránia plesniam a lupinám, ktoré sú príčinou vašich problémov.

  Bylinky udržujú bezchybnú pleť

  Byliny ako tymián, oregano a mäta pieporná obsahujú antibakteriálne a antiseptické zložky, ktoré pomáhajú pri prevencii akné. Tieto komponenty tiež znižujú známky akné a zanechávajú pokožku čistú a žiariacu.

  Bylinky udržujú zdravé kosti

  Je to prekvapujúce, ale bylinky zlepšujú zdravie kostí znížením zápalu kĺbov. Okrem toho množstvo vápnika, ktoré sa nachádza v petržlene a bazalke, je tiež účinné pri udržiavaní zdravých zubov.

  Bylinky bojujú s infekciami

  Infekčné baktérie spôsobujú rôzne zdravotné problémy a práve tam pôsobia tieto byliny. Vďaka antibakteriálnym vlastnostiam v nich udržujú tieto zárodky a baktérie na uzde. Upokojujúca aróma týchto bylín zmierňuje aj nevoľnosť.

  aktarshop.com