Pôst - ako vyčistiť organizmus a zbaviť sa škodlivých látok

< Spať na články
Post

Naša moderná doba nie je len poznamenaná hektickým technickým svetom, je tiež extrémne postihnutá vplyvmi kyselín na našu látkovú výmenu. Je preto nutné pomocou cielených čistiacich a regenerujúcich fáz organizmus pravidelne zbavovať škodlivín a upokojovať ho.

Pôst je fázou odkyslenia a vylučovania škodlivín, pôsobiacich na telo, ducha a dušu. Je to fáza vitalizácie a remineralizácie prebiehajúcej s cieľom vyrovnať hospodárenie s kyselinami a zásadami.

Pôst sa nám ponúka ako účinná možnosť vnútorného očistenia a získania rovnováhy. Pomáha objasniť myšlienky a umožňuje organizmu načerpať nové sily. Pôst je začiatok nového uvedomenia si svojho zdravia. 

Post1

Pre dobrý ranný štart je vhodné vykonávať vitalizujúce hlboké dýchanie vo voľnej prírode, ktoré povzbudzuje látkovú výmenu, zvyšuje prekrvenie a odbúrava stres. Rovnako tak je možné do "Pôstneho obdobia" cielene integrovať ľahký aeróbny pohybový program a uvoľňovacie cviky, meditáciu, jogu, tai či a podobne, čím docielime vyššiu vyrovnanosť a vnútorný pokoj.

Dôkladne prepláchnuť a prečistiť telo môžeme bohatým pitím neperlivej vody s nízkym obsahom minerálnych látok a cieleným užívaním čistiacich bylinkových čajov, napríklad aj s Kräuter Tee.


Krauter Tee

Kräuter Tee je bylinný čaj, takzvaný "preplachovač buniek", ktorý uvoľňuje škodliviny z tela. Je to vyvážená zmes 49 bylín, semien, korienkov a kvetov, ktorá obsahuje množstvo stopových prvkov a minerálnych látok. Môžete si ho zakúpiť buď ako porciovaný čaj, alebo sypaný čaj.


Starostlivosť o telo pomocou zásaditých látok v období pôstnej ozdravnej kúry má veľký význam. MeineBase aktivizuje pokožku a sliznice k vylučovaniu škodlivín a tým odľahčuje organizmus a ostatné vylučovacie orgány.

Skúste si raz vykonať v sprche osviežujúcu zásaditú soľnú masáž! Tiež pravidelné zásadité kúpele nôh či celého tela, zásadité pančuchy rovnako ako jemné čistenie hrubého čreva zásaditým klystírom sú dôležitými súčasťami pôstnej ozdravnej kúry. Osobitne úspešným zážitkom telesného očistenia až do tkanív a buniek je zásaditý parný kúpeľ alebo zásaditá masáž so soľou a medom.


Post2

MeineBase je zásadito-minerálna kúpeľová soľ pH 8,0 - 8,5pH, ktorá aktivuje vylučovanie kyselín, škodlivín a usadenín cez kožu.

Použiť ju môžete ako:

 • zásaditý sedací kúpeľ
 • na sprchovanie
 • na kúpele nôh a rúk
 • saunovanie
 • ako zásadité obklady a zábaly celého tela a tváre
 • ako zásadité výplachy úst a nosa
 • ako zásaditú očistu zubov a ústnej dutiny
 • ako deodorant.

Kúpiť si môžete 750g, 1500g alebo 2750g balenie.


Skúste si vykonať v sprche osviežujúcu zásaditú soľnú masáž! Tiež pravidelné zásadité kúpele nôh či celého tela, rovnako ako jemné čistenie hrubého čreva zásaditým klystírom sú dôležitými súčasťami pôstnej ozdravnej kúry. Osobitne úspešným zážitkom telesného očistenia až do tkanív a buniek je zásaditý parný kúpeľ alebo zásaditá masáž so soľou a medom.

Zásady tvoriace vitalizujúce látky sú osobitne dôležité v čase pôstu, lebo posilňujú telo a jeho látkovú výmenu a podporujú ho pri všetkých očistných a regeneračných procesoch. Pravidelne a podľa potreby sú v tomto období v priebehu dňa užívané prírodné, rýdzo rastlinné vitalizujúce látky, napr. vo forme omnimolekulárního potravinového prípravku WurzelKraft.


Post3

WurzelKraft je koncentrovaná zmes bylín plná minerálnych látok a životnej energie pre vyčerpaný organizmus, ktorá neutralizuje kyseliny.

Wurzelkraft je bezlepkový, bez laktózy, bez prídavných látok i cukru, s nízkym obsahom sodíka a vysokým obsahom nenasýtených mastných kyselín, vhodný aj pre vegetariánov.

Kúpiť si môžete 150g, 300g, 600g alebo 1650g balenie.


Výhody pôstu

 • Spôsobuje prirodzené očistenie, zbavenie sa škodlivín a regeneráciu organizmu.
 • Znižuje telesnú váhu.
 • Vedie k žiarivo krásnemu vzhľadu a zamatovo jemnej pokožke.
 • Uľahčuje štart do nového zdravého spôsobu života.
 • Posilňuje schopnosť samouzdravenia a dodáva organizmu novú energiu.
 • Je to prastará metóda cesty vedúcej k vnútornej spokojnosti.

Ako dlho sa pôstiť?

Optimálna doba ozdravného pôstu je dvanásť dní. Počas prvých dvoch dní sa vykonáva príprava na ďalšie, čisto pôstne dni. Posledné dva dni, tzv. zlom pôstu, slúži na opätovný vstup do zdravého spôsobu života a výživy.

Počet pôstnych dní si môže každý postiaci sa človek zvýšiť alebo znížiť podľa svojich predstáv, potrieb a pocitov.

Postiť sa môžu všetci ľudia, ktorí sa cítia zdraví a fit.

Kto sa necíti zdravý, je vyčerpaný alebo napr. užíva lieky, musí sa pred začatím pôstnej ozdravnej kúry poradiť s lekárom, liečiteľom alebo autorizovaným odborníkom na pôst a diéty.

Pocit pokoja a bezpečia je dôležitým predpokladom pre začatie a absolvovanie pôstnej kúry. V tejto dobe sa vo vašom spôsobe života preto nesmú objavovať hektické rokovania či termínový tlak. Z tohto dôvodu sa ponúka ako vhodné postiť sa v čase dovolenky alebo iného výpadku z bežného zamestnania.

regenerujte.cz