< Spať na články
Morgenstund

MorgenStund kaša je dokonalý chuťový zážitok pre celú rodinu. Táto chutná kaša s hodnotnými výživnými látkami vás udrží v plnom nasadení len s niekoľkými kalóriami a je ľahko stráviteľná. Stručne povedané - ideálny základ pre fyzický a duševný výkon.

MorgenStund kaša sa dá pripraviť na veľa spôsobov - zmiešaná s horúcou vodou a s pridaním ovocia, orechov, korenia alebo dokonca ovseného mlieka sa stáva veľkým potešením pre vaše chuťové poháriky. Či už ste doma alebo na cestách - s kašou na raňajky môžete vy a vaša rodina ráno začať harmonickú rovnováhu medzi kyslím a zásaditým a tak naštartovať úspešný deň.

Veľkým bonusom tejto kaše je, že ju môžu konzumovať aj celiatici, pretože je bezlepková a navyše aj bezlaktózová.

MorgenStund kašu môžete použiť na prípravu už spomínanej raňajkovej kaše, ale aj vaflí či perníkových sušienok.

Pseno a pohanka

Zloženie MorgenStund kaše

MorgenStund kaša obsahuje pšeno, ktorého najsilnejšou zdravotnou výhodou je vláknina. Vysoké hladiny vlákniny v pšene pomáhajú znížiť lipoproteíny s nízkou hustotou (LDL) alebo „zlý“ cholesterol a zároveň zvýšiť lipoproteíny s vysokou hustotou (HDL) alebo „dobrý“ cholesterol. Okrem zlepšenia hladiny cholesterolu podporuje obsah vlákniny v pšene zdravie srdca znižovaním krvného tlaku a tým znižuje riziko infarktu a mozgovej príhody. Pšeno je navyše bohaté na minerály ako vápnik, meď, železo, horčík, fosfor, draslík a selén, ako aj na základné vitamíny, ako je kyselina listová, kyselina pantoténová, niacín, riboflavín, pyridoxín a vitamíny C, E a K.

Ďalšou hodnotnou zložkou, ktorú MorgenStund kaša obsahuje je pohánka, ktorá má najvyšší obsah rutínu spomedzi všetkých rastlín. Rovnako ako pšeno má vysoký obsah vlákniny a významné množstvo vápnika, draslíka, železa a horčíka. Dodáva nám vitamíny skupiny B, vitamín E a vitamín C. Okrem toho obsahuje všetky osem esenciálnych aminokyselín. Pohánka tiež obsahuje fytoživiny, ktoré sú úžasné proti chorobám a je silno bázická potravina, čo znamená, že je vhodná na odkyslenie organizmu.

čítaj tiež

Pohánka jedlá - 7 účinkov na zdravie

Pohánka jedlá - 7 účinkov na zdravie

Pohánka je veľmi prospešná ľudskému organizmu, preto by mala patriť k stáliciam nášho jedálnička. Okrem toho, že pohánka patrí medzi bezlepkové potraviny, obsahuje aj rad minerálnych látok a rutín, ktorý podporuje vstrebávanie vitamínu C a priaznivo pôsobí na cievy a celý cievny systém vôbec.

Jablká a ananás sú v MorgenStund kaši zahrnuté v pomere 14%. Fytonutrienty a antioxidanty v jablkách pomáhajú v boji proti zápalom a znižovať riziko rozvoja rakoviny, hypertenzie, cukrovky a srdcových chorôb. Ananás je tropické ovocie bohaté na vitamíny, enzýmy a antioxidanty. Pomáha posilniť imunitný systém, vybudovať silné kosti a pomôcť pri trávení. A napriek ich sladkosti majú ananásy nízky obsah kalórií.

MorgenStund kaša obsahuje tiež 8,5% olejnatých semien. Semená obsahujú všetky východiskové materiály potrebné na vývoj v zložité rastliny. Z tohto dôvodu sú mimoriadne výživné. Semená sú veľkým zdrojom vlákniny a obsahujú tiež zdravé mononenasýtené tuky, polynenasýtené tuky a mnoho dôležitých vitamínov, minerálov a antioxidantov.

Morgenstund1

MorgenStund kaša

MorgenStund - bezlepková zásaditá kaša. Zdravý štart do nového dňa, ideálne raňajky nielen pre deti.


Recepty z MorgenStund kaše

čítaj tiež

Perníkové sušienky z MorgenStund kaše

Perníkové sušienky z MorgenStund kaše

Vianočné perníkové sušienky si môžete pripraviť počas celého roka a nie len počas Vianoc. Sú sladkou a hlavne zdravou odmenou pre všetky deti. MorgenStund Kaša je bezlepková zásaditá kaša, s obsahom pohánky, pšena, amarantu a ovocia. Kúpiť si môžete 500g alebo 2000g balenie.

čítaj tiež

Vafle z MorgenStund kaše

Vafle z MorgenStund kaše

Sladký a navyše zdravý dezert, v podobe vaflí, určite poteší nielen deti ale aj dospelých. MorgenStund Kaša je bezlepková zásaditá kaša, s obsahom pohánky, pšena, amarantu a ovocia. Kúpiť si môžete 500g alebo 2000g balenie.