Zdravé maškrtenie s MorgenStund kašou

< Spať na články

Obsah článku

  Zdravé maškrtenie s MorgenStund kašou
  Morgenstund

  MorgenStund kaša je dokonalý chuťový zážitok pre celú rodinu. Táto chutná kaša s hodnotnými výživnými látkami vás udrží v plnom nasadení len s niekoľkými kalóriami a je ľahko stráviteľná. Stručne povedané - ideálny základ pre fyzický a duševný výkon.

  MorgenStund kaša sa dá pripraviť na veľa spôsobov - zmiešaná s horúcou vodou a s pridaním ovocia, orechov, korenia alebo dokonca ovseného mlieka sa stáva veľkým potešením pre vaše chuťové poháriky. Či už ste doma alebo na cestách - s kašou na raňajky môžete vy a vaša rodina ráno začať harmonickú rovnováhu medzi kyslím a zásaditým a tak naštartovať úspešný deň.

  Veľkým bonusom tejto kaše je, že ju môžu konzumovať aj celiatici, pretože je bezlepková a navyše aj bezlaktózová.

  MorgenStund kašu môžete použiť na prípravu už spomínanej raňajkovej kaše, ale aj vaflí či perníkových sušienok.

  Pseno A Pohanka

  Zloženie MorgenStund kaše

  MorgenStund kaša obsahuje pšeno, ktorého najsilnejšou zdravotnou výhodou je vláknina. Vysoké hladiny vlákniny v pšene pomáhajú znížiť lipoproteíny s nízkou hustotou (LDL) alebo „zlý“ cholesterol a zároveň zvýšiť lipoproteíny s vysokou hustotou (HDL) alebo „dobrý“ cholesterol. Okrem zlepšenia hladiny cholesterolu podporuje obsah vlákniny v pšene zdravie srdca znižovaním krvného tlaku a tým znižuje riziko infarktu a mozgovej príhody. Pšeno je navyše bohaté na minerály ako vápnik, meď, železo, horčík, fosfor, draslík a selén, ako aj na základné vitamíny, ako je kyselina listová, kyselina pantoténová, niacín, riboflavín, pyridoxín a vitamíny C, E a K.

  Ďalšou hodnotnou zložkou, ktorú MorgenStund kaša obsahuje je pohánka, ktorá má najvyšší obsah rutínu spomedzi všetkých rastlín. Rovnako ako pšeno má vysoký obsah vlákniny a významné množstvo vápnika, draslíka, železa a horčíka. Dodáva nám vitamíny skupiny B, vitamín E a vitamín C. Okrem toho obsahuje všetky osem esenciálnych aminokyselín. Pohánka tiež obsahuje fytoživiny, ktoré sú úžasné proti chorobám a je silno bázická potravina, čo znamená, že je vhodná na odkyslenie organizmu.

  čítaj tiež

  Jablká a ananás sú v MorgenStund kaši zahrnuté v pomere 14%. Fytonutrienty a antioxidanty v jablkách pomáhajú v boji proti zápalom a znižovať riziko rozvoja rakoviny, hypertenzie, cukrovky a srdcových chorôb. Ananás je tropické ovocie bohaté na vitamíny, enzýmy a antioxidanty. Pomáha posilniť imunitný systém, vybudovať silné kosti a pomôcť pri trávení. A napriek ich sladkosti majú ananásy nízky obsah kalórií.

  MorgenStund kaša obsahuje tiež 8,5% olejnatých semien. Semená obsahujú všetky východiskové materiály potrebné na vývoj v zložité rastliny. Z tohto dôvodu sú mimoriadne výživné. Semená sú veľkým zdrojom vlákniny a obsahujú tiež zdravé mononenasýtené tuky, polynenasýtené tuky a mnoho dôležitých vitamínov, minerálov a antioxidantov.

  Morgenstund1

  MorgenStund kaša

  MorgenStund - bezlepková zásaditá kaša. Zdravý štart do nového dňa, ideálne raňajky nielen pre deti.


  Recepty z MorgenStund kaše

  čítaj tiež

  Perníkové sušienky z MorgenStund kaše

  Perníkové sušienky z MorgenStund kaše

  Vianočné perníkové sušienky si môžete pripraviť počas celého roka a nie len počas vianoc. Sú sladkou a hlavne zdravou odmenou pre všetky deti.

  čítaj tiež

  Vafle z MorgenStund kaše

  Vafle z MorgenStund kaše

  Sladký a navyše zdravý dezert, v podobe vaflí, určite poteší nielen deti ale aj dospelých.