Prírodný liek proti vírusom a baktériám

< Spať na liečivé recepty Prírodný liek proti vírusom a baktériám

Tento prírodný liek - prírodné antibiotikum - nedá vírusom a baktériám žiadnu šancu. Stimuluje imunitný systém a preto sa odporúča užívať pri chrípke a prechladnutí, pri začínajúcom kašli či ako prevencia týchto ochorení.

Tinktúra obsahuje suroviny, ktoré v sebe skrývajú prírodnú silu:

  • Cibuľa - silný antibakteriálny účinok na sliznice, pomáhajú predchádzať infekciám a chránia jemné a citlivé epitelové bunky (vrchnú vrstvu slizníc)
  • Cesnak - posilňuje imunitný systém tak, že stimuluje biele krvinky - imunitné bunky, ktoré poskytujú ochranu proti infekciám.
  • Zázvor - ideálny na boj proti chorobám a infekciám, ako je nachladnutie a chrípka. Gingerol zároveň pôsobí ako prírodný liek zmierňujúci kašeľ.
  • Čili papričky - potravina s antibakteriálnymi účinkami, ktorá stimuluje krvný a lymfatický systém. Obsahuje značné množstvo antioxidantov, pôsobí ako prírodné antibiotikum a podľa posledných informácii pôsobí aj protirakovinovo.
  • Chren - prečistí dutiny, hrdlo i pľúca. Je nabitý prospešnými živinami a fytochemikáliami, ktoré majú antioxidačné vlastnosti a zvyšujú silu imunitného systému. Obsah vitamínu C v tomto koreni je tiež impozantne vysoký, čo zvyšuje silu imunitného systému a spája obranné sily s voľnými radikálmi.
  • Jablčný ocot - posilňuje imunitu, udržuje rovnováhu kyselín a zásad v organizme. Keďže má aj antibakteriálne účinky, dokáže tiež predchádzať infekciám, nádche a bojovať proti bolesti v hrdle.
  • Kurkuma - Kurkumín, ktorý sa v kurkume nachádza je veľmi silný antioxidant a má výrazné protizápalové účinky.
  • Čierne korenie - Podporuje imunitný systém, antiseptické účinky, podporuje zdravé dýchacie cesty, odstraňuje kašeľ, hlieny. Navyše čierne korenie zvýši vstrebateľnosť a samotné využitie účinných látok v kurkume o viac ako 1000%
  • Škorica - silné antibakteriálne a antimykotické účinky

Táto zmes obsahuje látky, ktoré môžu podráždiť žalúdok a preto sa odporúča užívať ho po jedle. Ak ste na nejakú zložku precitlivení, prípravok neužívajte.

Na liečbu chorôb: Chrípka Prechladnutie Zápal prinosových dutín - Sinusitída Kašeľ Angína Bolesť hrdla

Ingrediencie

stredne veľká cibuľa6ks
celá hlavička cesnaku3ks
veľký chren cca 20 cm1ks
zázvor cca 10 cm1ks
čili paprička drvená4ks
kurkuma mletá1balíček
alebo kurkuma koreň100g
čierne korenie10g
mletá škorica1balíček
jablčný ocot500ml

Postup

1

Prichystáme si všetky suroviny, ktoré máme v zozname. Pokiaľ sa Vám nepodarí kúpiť čerstvý koreň kurkumy, môžete použiť mletú kurkumu v sáčku.

2

V prípade, že budete čistiť koreň kurkumy, odporúčame Vám použiť rukavice, pretože kurkuma silno farbí a budete chodiť týždeň so žltými rukami(to sme počuli, nám sa to nestalo :) ).

3

Cibuľu, cesnak, chren, a zázvor očistíme a rozmixujeme na veľmi drobné kúsky (najlepšie mixérom). Ak máte kurkumu koreň, pomixujeme aj tú, ak máte mletú, nasypeme ju do zmesi.

4

Do zmesi následne pridáme posekané čili papričky, pomleté čierne korenie a mletú škoricu.

5

Keď máme všetko zmiešané, vložíme zmes do pohára a zalejeme jablčným octom tak, aby boli všetky ingrediencie zaliate.

6

Pohár uzavrieme, premiešame a necháme na tmavom suchom mieste 2-6 týždňov lúhovať. Čím dlhšie lúhujete, tým bude tinktúra silnejšia. Ideálne je každý jeden deň zmes zamiešať.

7

Pôvodný recept hovorí, že po lúhovaní zmes precedíme cez gázu a užívame vzniknutú tinktúru. Nám sa ale zdalo, že by to bola škoda a užívame priamo vzniknutú zmes. Ak sa rozhodnete zmes precediť, odporúčame Vám znovu použiť rukavice.

8

Ak ste zmes precedili, tinktúru zlejeme do fľaše. Ak ste ju neprecedili, preložíme zmes do menších pohárikov, ktoré sa lepšie skladujú a zmes sa aj lepšie dávkuje. Skladujeme na chladnom tmavom mieste.

9

Tinktúru užívame podľa potreby, najlepšie 5-10 minút po jedle. Na prevenciu a občasné použitie stačí užívať kávovú lyžičku tinktúry 1x denne. V prípade začínajúcich príznakov choroby užívajte polievkovú lyžicu 1–2 krát denne. Ak už choroba prepukla užívajte polievkovú lyžicu 3x denne.