< Spať na liečivé recepty Recept na skorocelový sirup

Skorocelový sirup odhlieňuje a preto je výborný pri kašli, zachrípnutí a zahlienených prieduškách, pomáha pri dýchacích problémoch, zmierňuje astmu a posilňuje imunitu. Svojím zložením podporuje aj trávenie, pôsobí antioxidačne a napomáha správnej syntéze látok v tele.

Na liečbu chorôb: Oslabená imunita Kašeľ Zápal priedušiek Astma Porucha trávenia Zápal prínosových dutín - sinusitída Prechladnutie Chrípka

Bylinka: Skorocel kopijovitý

Ingrediencie

listy
cukor

Postup

1

Nazbierame listy skorocela kopijovitého, najlepšie v čase od mája do septembra a poriadne ich zbavíme nečistôt, aby nám v pohári nechytal pleseň.

2

Listy nakrájame alebo nasekáme na menšie časti, aby sa z nich šťava lepšie dostala von.

3

Do čistého pohára vrstvíme na striedačku skorocelové listy a kryštálový cukor v hrúbke cca 2-3cm. Každú vrstvu skorocelu poriadne potlačíme. Na vrchu musí byť posledná vrstva cukru.

4

Pohár poriadne zatvoríme a odložíme na tmavé miesto so stálou teplotou na cca 2 mesiace, pokiaľ sa nespraví z cukru sirup.

5

Po odstáti sirup precedíme cez gázu a listy poriadne vyžmýkame. Všetku šťavu (sirup) krátko ohrejeme na 70 °C a ešte horúce prelejeme do malých fľaštičiek.

6

Užívajte pri kašli, zachrípnutí a zahlienených prieduškách. Dávkujte 2-3x denne po malých lyžičkách, aby slizy stále pokrývali sliznicu.