Ajurvédske čaje - 7 účinkov na zdravie

Obsah článku

  Ajurvédske čaje

  O ajurvédskom čaji

  Ajurvédska medicína je v praxi viac ako 5 000 rokov. Zdôrazňuje očistenie tela od nečistôt, aby sa podporila zdravotná nezávadnosť. Termín Ayurveda je tvorený zo slov "ayus", čo znamená život a "veda", čo znamená veda alebo porozumenie. Ajurvéda je teda medicínska prax, ktorá podporuje dlhovekosť alebo dlhý život.

  Ajurvédske praktiky vás vyzývajú na očistenie tela odstránením toxínov. Môžete to urobiť konzumáciou určitých potravín a tekutín, o ktorých je známe, že majú čistiaci účinok. Príkladom účinného ajurvédskeho čistiaceho prostriedku je ajurvédsky čaj. Ajurvédske čaje sú bylinné zmesi, ktoré zahŕňajú rastliny a korenia, o ktorých je známe, že sú účinné pri podpore zdravia a dlhovekosti. Ajurvédske čaje pochádzajú z rôznych receptov a môžu mať množstvo zdravotných výhod.

  Zdravodné účinky ajurvédskeho čaju

  Ajurvédske čaje podporujú trávenie, pomáhajú redukovať hmotnosť, podporujú imunitnu, pomáhajú znižovať tlak, pomáhajú zvyšovať energiu, udržujú zdravý mozog, zmierňujú stres.

  Postup prípravy ajurvédskeho čaju

  Jednu čajovú lyžičku zalejte 250 ml vody, nechajte variť 5 minút a potom nechajte 10 minút lúhovať. Sceďte a môžete piť.


  Ajurvédske2

  Ajurvédske čaje - 7 účinkov na zdravie

  Ajurvédske čaje podporujú trávenie

  Ajurvédske čaje sú obzvlášť prospešné pri zlepšovaní trávenia a celkovom fungovaní tráviaceho systému. Pretože neefektívny tráviaci systém nie je schopný odstrániť všetky škodlivé toxíny z vášho tela, toto hromadenie toxínov môže spôsobiť poruchy trávenia, ako aj ochorenia žalúdka. Ajurvédske čaje zlepšujú trávenie a pomáhajú telu zbaviť sa prebytočných toxínov z gastrointestinálneho systému.

  Ajurvédske čaje pomáhajú redukovať hmotnosť

  Zlepšené trávenie podporované ajurvédskymi čajmi tiež vedie k rýchlejšiemu metabolizmu. To vám môže pomôcť schudnúť rýchlejšie, čo je jeden z najpopulárnejších dôvodov, prečo ľudia majú obľúbené pitie ajurvédskych čajov.

  Ajurvédske čaje podporujú imunitu

  Ajurvédske čaje sú užitočné pri liečbe kašľa a prechladnutia. Čaje tiež pôsobia ako preventívne opatrenie pri prevencii prechladnutia posilnením imunitného systému a zabránením vplyvu toxínov na zníženie schopnosti tela vysporiadať sa s inváznymi baktériami a vírusmi.

  Ajurvédke čaje pomáhajú znižovať tlak

  Hypertenzia (vysoký krvný tlak) môže spôsobiť ochorenia, ako je mŕtvica, srdcový infarkt, zlyhanie obličiek, ochorenie koronárnych srdcových ochorení a iné. Vysoký krvný tlak môže tiež spôsobiť ďalšie problémy, ako je bolesť hlavy, vracanie, nevoľnosť, problémy s videním a dokonca krvácanie z nosa. Zaslúži si našu pozornosť, pretože je hlavnou príčinou mnohých chorôb. Ak máte zvýšený krvný tlak, odporúča sa pravidelná konzumácia ajurvédskeho čaju.

  Ajurvédske čaje zvyšujú energiu

  Ajurvédske čaje neobsahujú kofeín, takže je to prirodzená a zdravá energia. Môžete použiť ajurvédske čaje, aby ste získali energiu bez toho, aby ste sa stretli s vedľajšími a negatívnymi účinkami na zdravie.

  Ajurvédske1

  Ajurvédske čaje udržujú zdravý mozog

  Rôzne štúdie o týchto čajoch ukazujú, že majú vplyv na kognitívne zdravie a znížiť riziko neurodegeneratívnych ochorení, ako je Alzheimerova choroba a Parkinsonova choroba. Gingko biloba - bylina často používaná v ayurvédskych čajoch, sa ukázala ako účinná liečba na zmiernenie symptómov Alzheimerovej choroby.

  Ajurvédske čaje zmierňujú stres

  Existuje priama súvislosť medzi vysokou úrovňou stresu a zlým fyzickým zdravím. Ak ste v strese, bude to mať škodlivý vplyv na vaše zdravie. Na vyváženie nálady a zvýšenie duševnej pohody je dôležité uvoľniť telo a myseľ ajurvédskym čajom. Keď vám stres a napätie odniesie radosť zo života, pite ajurvédske čaje.

  Ak trpíne nespavosťou, napätím a úzkosťou mali by ste piť ajurvédsky čaj s harmančekom, ktorý má upokojujúci účinok. Ajurvédsky čaj s použitím levanduľového éterického oleja môže zase uvoľniť vašu myseľ a telo. Ajurvédsky čaj s výťažkami z kvetov môže zmierniť nespavosť a uvoľniť myseľ.

  Bylinky, ktoré obsahujú ajurvédske čaje

  • Ženšeňovým koreňom sa k nám dostal najväčší poklad čínskej medicíny. Obsahuje vitamíny, minerálne látky a mastné kyseliny, predovšetkým však cenné ginzengoidy. Tieto poriadne povzbudia imunitný systém, pričom si samy nájdu najslabšie miesta. Zvyšuje odolnosť voči stresu a celkovo posilňuje telesnú a duševnú kondíciu organizmu.
  • Medovka obsahuje veľa éterických olejov, predstavuje klasický prostriedok na upokojenie nervov.
  • Klinček má pozitívny účinok predovšetkým na dušu, zaháňa pochmúrne myšlienky, tíši a zmierňuje bolesti.
  • Kardamón sa používa na povzbudenie krvného obehu a vylučovania hormónov, pomáha však aj pri nedostatočnej chuti do jedla a zlepšuje náladu.
  • Škorica stimuluje krvný obeh, pôsobí antisepticky, stabilizuje vnútornú harmóniu a posilňuje dušu, upokojuje ju a privádza novú energiu. Pokladá sa za prostriedok očisťujúci celý organizmus.
  • Sladké drievko zbavuje pochmúrnej nálady, pomáha pri prechladnutí a nervozite.
  • Nové korenie má výborné liečivé účinky na všetky druhy nervozity, stres a pri pocite preťaženia.
  • Badián otvára zmysly a zbavuje strachu.
  • Koriander patrí tradične k prostriedkom proti démonom prejavujúcim sa posadnutosťou a vzrušením postihnutého. Dnes sa vie, že pôsobí na uvolnenie kŕčov, mierne povzbudzuje a má antibakteriálne účinky.
  • Šafrán posilňuje srdce, otvára ho a umožňuje hlbšie vnímanie.
  Ajurvédske3

  http://ayurvedateas.com

  https://loyfly.com/tea/health-...