Graviola čaj - 7 účinkov na zdravie

Obsah článku

  Graviola čaj

  O čaji graviola

  Graviola, alebo Anona mäkkoostnatá, je malý, bohato rozvetvený strom, vysoký 3-8 m. Charakterizujú ho neopadavé, zelené, podlhovasté, lesklé listy a chutné a výživné plody, známe ako graviola. Už v predkolumbovskej ére bola Anona známa a využívaná ako "liek" miestnymi obyvateľmi. Jednotlivé časti stromu majú iné liečivé vlastnosti, akoby sa "špecializovali" v rôznych odboroch. Pochádza z karibských Antíl, Strednej Ameriky a severnej Južnej Ameriky. V súčasnosti sa vyskytuje aj v Ázii, Oceánii a Afrike.

  Obsah vitamínov a minerálov v graviola čaji

  Graviola čaj obsahuje triesloviny, alkaloidy, anonol, acetogeníny, polyfenoly, sacharidy, vitamín A, vitamíny skupiny B a C, z minerálnych látok obsahuje železo, vápnik, horčík, fosfor, draslík, sodík, zinok.

  Graviola čaj bráni vzniku rakoviny, udržuje zdravé srdce, podporuje trávenie, pomáha zvyšovať energiu, podporuje imunitu, pomáha liečiť cukrovku, udržuje zdravú pokožku.

  Postup prípravy čaju graviola

  Dve čajové lyžičky sušených listov zalejte 250 ml horúcou, ale nie vriacou vodou (75-85 stupňov), nechajte lúhovať 15 minút, sceďte a môžete piť. Čaj sa pije 1-3krát denne pred jedlom.

  UPOZORNENIE

  Čaj z gravioly by nemali užívať deti, tehotné a kojace ženy.


  Graviola2

  Graviola čaj - 7 účinkov na zdravie

  Graviola čaj bráni vzniku rakoviny

  Prítomnosť acetogenínov, silnej skupiny antibiotík nachádzajúcich sa v listoch gravioly, mu dáva protirakovinové vlastnosti. Kyslé zlúčeniny, ktoré sú protirakovinové, chránia zdravé bunky v porovnaní s chemoterapiou, ktorá ovplyvňuje zdravé bunky spolu s rakovinovými bunkami, sprevádzané vypadávaním vlasov, nevoľnosťou a úbytkom hmotnosti.

  Výsledky výskumov realizovaných v sedemdesiatych rokoch 20. storočia americkými vedcami boli pre vedecký svet veľkým prekvapením. Preukázali, že acetogeníny obsiahnuté v listoch gravioly, ničia mnoho druhov nádorových buniek, zvlášť rakoviny pankreasu, pľúc, hrubého čreva, prsníka a prostaty.

  Graviola čaj udržuje zdravé srdce

  Vysoké hladiny draslíka a účinné látky v čaji graviola pomáhajú významne znížiť krvný tlak. Pre ľudí s hypertenziou je to vynikajúci spôsob, ako znížiť námahu srdca a znížiť riziko aterosklerózy, srdcového infarktu a mŕtvice.

  Graviola čaj podporuje trávenie

  Dobrá rovnováha vitamínov a minerálnych látok, ako aj protizápalových látok v graviola čaji, pomáha tráviacemu systému a bráni stavom zápchy, tráviacim ťažkostiam, kŕčom, nadúvaniu a hnačke. Prítomnosť vápnika tiež pomáha telu vstrebávať železo efektívnejšie, zatiaľ čo antimikrobiálne účinky tohto čaju pomáhajú vyrovnať prostredie mikroflóry v čreve.

  Nadmerná konzumácia tohto čaju však môže spôsobiť žalúdočnú nevoľnosť a iné zažívacie problémy.

  Graviola čaj pomáha zvyšovať energiu

  Vysoká hladina železa, nachádzajúca sa v čaji graviola, pomáha stimulovať obehový systém a zvyšuje energiu v celom tele. Železo je kľúčovou zložkou červených krviniek, ktoré prinášajú energiu do orgánových systémov a tkanív, urýchľujú opravu a optimalizujú metabolickú aktivitu.

  Graviola1

  Graviola čaj podporuje imunitu

  Listy gravioly obsahujú bohaté antivírusové a antibakteriálne látky, ktoré slúžia ako prirodzený spôsob, ako zabiť a zabrániť zlým baktériám a vírusom rásť v našom tele. Jednou z najnebezpečnejších chorôb spôsobených vírusom je chrípka a dokonca aj AIDS. Bohatý obsah živín v graviola lístkoch umožňuje zvýšiť imunitný systém tela a pomôže nám brániť sa pred nebezpečným napadnutím vírusom.

  Vitamín C, ktorý sa nachádza v čaji graviola, stimuluje tvorbu bielych krviniek a pôsobí ako antioxidant na vyhľadávanie voľných radikálov a na zníženie šancí na oxidačný stres v tkanivách a orgánoch tela.

  Graviola čaj pomáha liečiť cukrovku

  Úloha čaju z listov gravioly u diabetického pacienta je jasná. Pomáhajú stabilizovať hladinu cukru a udržujú hladinu cukru v rozmedzí 70 až 100 alebo 70 až 120 mg/dl, čo sa považuje za normálne rozmedzie. Čaj plní dve funkcie: prvou je stabilizovanie hladín cukru a druhou je, že bráni vzniku infekcií posilnením imunity. Graviola čaj je teda jedným z najlepších prírodných liekov na liečbu cukrovky.

  Graviola čaj udržuje zdravú pokožku

  Existuje rad adstringentných (sťahujúcich, zvieravých) vlastností čaju graviola, ktoré spôsobujú, že pokožka sa stiahne a póry sa zmenšujú. Je to dobré pre zmiernenie vzhľadu vrások, ale aj pre odstránenie akné a iných zápalov pokožky. Okrem toho, antimikrobiálne vlastnosti acetogenínov v čaji pomáhajú predchádzať napadnutiu pokožky patogénmi a infekciami.

  https://www.organicfacts.net/h...

  http://the-benefits.com/sourso...

  http://www.herbarperuanskychby...