Uňa de gato čaj - 7 účinkov na zdravie

Obsah článku

  Uňa de gato čaj

  O čaji uňa de gato

  Uňa de gato, alebo mačací pazú (Uncaria tomentosa) je liečivá rastlina, ktorá rastie v amazonskom dažďovom pralese a ďalších tropických oblastiach Strednej a Južnej Ameriky. Použitie tejto byliny sa datuje do civilizácie Inkov. Pôvodné kultúry Južnej Ameriky používali mačací pazúr na zápal, rakovinu, vírusové infekcie, vredy a na stimuláciu imunitného systému.

  Názov mačací pazúr dostala bylina kvôli tŕňom, ktoré pripomínajú mačacie pazúriky.

  Existujú dva rôzne typy čaju uňa de gato, ktoré obsahujú rôzne účinné látky a majú rôzne liečivé vlastnosti. Jeden obsahuje viac pentacyklických oxindolových alkaloidov (POA) a druhý viac tetracyklických oxindolových alkaloidov (TOA).Rozdiely medzi týmito dvoma typmi sa prenášajú v chemickej štruktúre. POA sa nachádzajú v kôre viniča, zatiaľ čo TOA sa nachádzajú v listoch a stonke rastliny.

  Pri nákupe a konzumácii extraktu z mačacích pazúrov je dôležité, aby ste mali istotu, že boli testované na hladiny TOA a POA.

  Obsah vitamínov a minerálov v čaji uňa de gato

  Mačací pazúr je bohatý na tri hlavné skupiny chemických zlúčenín: alkaloidy, terpenoidy a flavonoidy.

  Uňa de gato čaj pomáha liečiť artritídu, podporuje trávenie, bráni vzniku krvných zrazenín, pomáha znižovať krvný tlak, podporuje imunitu, je účinný proti herpes vírusu, je účinný proti rakovine.

  Postup prípravy čaju uňa de gato

  Tri polievkové lyžice čaju zalejte litrom vody, nechajte 5 minút variť a následke 15 minút lúhovať. Sceďte a môžete piť.


  Uňa

  Uňa de gato čaj - 7 účinkov na zdravie

  Uňa de gato čaj pomáha liečiť artritídu

  Protizápalové účinky čaju uňa de gato sa bežne používajú na liečbu reumatoidnej artritídy a osteoartritídy. Rôzne zlúčeniny v mačacích pazúroch pôsobia spoločne na dosiahnutie týchto účinkov. Alkaloidy blokujú uvoľňovanie zápalových molekúl, pentacyklické oxindolové alkaloidy (POA) spôsobujú uvoľnenie imunitného regulačného faktora, ktorý znižuje artritickú bolesť kĺbov.

  Uňa de gato čaj podporuje trávenie

  Mačací pazúr čistí zažívací trakt a pomáha liečiť zápalové ochorenia čriev vrátane Crohnovej choroby, kolitídy, zápalu žalúdka, žalúdočných vredov a pod. Zápal čreva je tiež spôsobený toxickými voľnými radikálmi. Uňa de gato pôsobí nielen ako silný antioxidant proti voľným radikálom, ale tiež znižuje bunkovú smrť spôsobenú toxínmi črevných baktérií. Bakteriálne toxíny tiež spôsobujú uvoľňovanie zápalových molekúl a mačací pazúr blokuje uvoľňovanie týchto molekúl.

  Uňa de gato bráni vzniku krvných zrazenín

  Uňa de gato čaj znižuje zhlukovanie krvných doštičiek a tvorbu krvných zrazenín, znižuje celkový krvný tlak a zvyšuje krvný obeh. Znižuje tiež tvorbu povlakov a krvných zrazenín v srdci, mozgu a krvných cievach.

  Uňa de gato pomáha znižovať krvný tlak

  Mačací pazúr obsahuje zlúčeninu nazývanú hirsutín, ktorá znižuje krvný tlak.

  Hirsutín pôsobí ako blokátor kalciového kanála v srdci a krvných cievach, čo spomaľuje srdcovú frekvenciu a uvoľňuje krvné cievy.

  Uňa1

  Uňa de gato podporuje imunitu

  Uňa de gato preukázalo silné schopnosti posilnenia imunitného systému. Pitie čajuvýznamne zvyšuje počet bielych krviniek v boji proti infekciám. Mačací pazúr funguje tak, že posilňuje imunitnú reakciu a upokojuje hyperaktívny imunitný systém a jeho protizápalové vlastnosti by mohli byť zodpovedné za jeho imunitné výhody.

  Uňa de gato čaj je účinný proti herpes vírusu

  Antivírusové vlastnosti uňa de gato sú účinné proti vírusu herpes simplex typu 2.

  Mačací pazúr bráni imunitným bunkám v infikovaní vírusom a znížením zápalových cytokínov. Mačací pazúr bráni progresii vírusu v prvých fázach infekcie. Extrakty z uňa de gato bránia šíreniu vírusu tým, že bránia jeho naviazaniu na bunky. Uňa de gato je účinné pri zmierňovaní príznakov ako opuch, sčervenanie a bolesť.

  Uňa de gato čaj je účinný proti rakovine

  Uňa de gato bráni rastu ľudskej bunkovej línie karcinómu prsníka tým, že má antimutagénne a antiproliferatívne účinky na rakovinové bunky. Uňa de gato tiež preukázalo svoju schopnosť bojovať proti leukémii. Štyri z piatich alkaloidov v uňa de gato znížili proliferáciu ľudských leukemických buniek v laboratóriu, ale vedci zistili, že pteropodín a necarín F sú obzvlášť pôsobivé. Tieto alkaloidy boli najúčinnejšie ako pri zníženi rastu ľudských leukemických buniek, tak pri indukcii bunkovej smrti alebo apoptózy.

  Uňa3

  https://selfhacked.com/blog/he...

  https://www.healthline.com/nut...