Ginko biloba čaj - 7 účinkov na zdravie

Obsah článku

  Ginko biloba čaj

  O ginko biloba čaji

  Čaj ginko biloba je obľúbený teplý nápoj varený z celého alebo rozdrveného listu stromu Ginko, ktorý nesie vedecký názov Ginko biloba. Tento strom je známy ako najstarší na Zemi, s fosíliami viac ako 270 miliónov rokov, je to posledný nevyhynulý druh vo svojej taxonomickej divízii Ginkgophyta. Rôzne časti tohto stromu sa už tisíce rokov používajú na liečebné účely a v mnohých častiach sveta sa považujú za posvätné. Strom je pôvodom z Číny, ale jeho výhody sú teraz známe po celom svete.

  Obsah vitamínov a minerálov v ginko biloba čaji

  Ginko biloba obsahuje 60 účinných látok, z ktorých najdôležitejšie sú: terpény - bilobalid, ginkgolid, flavonoidy - amentoflavon, bilobetin, sekvoiaflavon, kvercetín, kamferol, ginkgetin, kyselinu 6-hydroxykynurenová, vitamín C.

  Ginko udržuje zdravý mozog, zmierňuje Reynaudovu chorobu, bráni vzniku astmy, pomáha pri bolesti hlavy, pomáha liečiť sexuálnu dysfunkciu, roztrúsenú sklerózu, udržuje zdravé srdce.

  Postup prípravy čaju ginko biloba

  Dve čajové lyžičky sušených listov ginko biloba zalejte 250 ml vriacou vodou, nechajte lúhovať 8-10 minút, sceďte a môžete piť.


  Ginko1

  Ginko biloba čaj - 7 účinkov na zdravie

  Ginko biloba čaj udržuje zdravý mozog

  Ginko biloba čaj má vysoký obsah antioxidantov, vďaka čomu je jeho účinok ideálny na Alzheimerovu chorobu a iné neurodegeneratívne ochorenia. Ginko zlepšuje prenos nervových vzruchov v mozgu a celej nervovej sústave. Rozširuje cievy, preventívne sa má používať proti náhlym mozgovým príhodám, proti infarktu myokardu aj proti poškodeniu buniek, ktoré vznikajú pri degeneratívnych ochoreniach spojených so starobou či opuchoch mozgu.Táto bylina teda zlepšuje fungovanie mozgu, lieči depresiu, úzkosť, hormonálnu nerovnováhu i výkyvy nálady.

  Parkinsonová choroba je spojená s nekontrolovateľným trasením, stratou koordinácie a rovnováhy a pravidelné užívanie čaju ginko biloba zmierňuje tieto príznaky. Bylina zvyšuje prietok krvi do mozgu a poskytuje vyššiu koncentráciu neurotransmiterov, ktoré sú prítomné v mozgu.

  Ginko biloba čaj zmierňuje Reynaudovu chorobu

  Dlhodobá konzumácia čaju ginko biloba zmierňuje Reynaudovu chorobu, druh choroby, ktorá je spôsobená obmedzenými prietokmi krvi v prstoch na rukách a nohách. Stav Reynaudovej choroby, pri ktorej dochádza k zlému zrážaniu krvi, je zlepšený pitím čajom, čo pomáha minimalizovať zrážanie krvi, kŕče a bolesti hlavy.

  Ginko biloba čaj bráni vzniku astmy

  Niektoré výskumy naznačujú, že ginko pomáha zlepšiť príznaky astmy a iných zápalových ochorení dýchacích ciest, ako je chronická obštrukčná choroba pľúc (CHOCHP). To sa pripisuje protizápalovým zlúčeninám v ginko, čo môže umožniť zníženie zápalu dýchacích ciest a zvýšenie kapacity pľúc.

  Ginko2

  Ginko biloba pomáha pri bolesti hlavy

  V tradičnej čínskej medicíne je ginko veľmi obľúbenou liečbou pre bolesti hlavy a migrény. Má protizápalové a antioxidačné účinky. Ak je bolesť hlavy alebo migréna spôsobená nadmerným stresom, môže byť ginko užitočné. Okrem toho, ak je bolesť hlavy spojená so zníženým prietokom krvi alebo zúženými krvnými cievami, schopnosť ginka rozširovať krvné cievy môže zlepšiť príznaky.

  Ginko biloba čaj pomáha liečiť sexuálnu dysfunkciu

  Niektoré zdroje naznačujú, že ginko lieči sexuálnu dysfunkciu, ako je erektilná dysfunkcia alebo nízke libido. Ginko má schopnosť zlepšiť hladiny oxidu dusnatého v krvi, čo zlepšuje cirkuláciu prostredníctvom rozšírenia krvných ciev. V dôsledku toho môže byť ginko tiež užitočné na liečenie rôznych symptómov sexuálnej dysfunkcie zlepšením prietoku krvi do týchto oblastí tela.

  Ginko biloba čaj pomáha liečiť roztrúsenú sklerózu

  Pri roztrúsenej skleróze má imunitný systém tendenciu napadnúť ochranný obal nervových buniek v tele. Toto poškodenie okrem toho preruší schopnosť nervového systému komunikovať s ostatnými časťami tela, čo vedie k mnohým poruchám. Ginko je veľmi prospešné pre ľudí trpiacich roztrúsenou sklerózou.

  Ginko biloba čaj udržuje zdravé srdce

  Ginkgo biloba čaj je spojený s nižším krvným tlakom a elimináciou krvných zrazenín v celom kardiovaskulárnom systéme. Tieto dva účinky, keď sú skombinované, môžu byť hlavným impulzom pre zdravie srdca. Rozšírené krvné cievy znižujú tlak na srdce, zatiaľ čo schopnosť proti zrážaniu významne znižuje  šance na srdcový infarkt alebo mŕtvicu.

  https://www.organicfacts.net/g...

  http://dreamteaboutique.com/he...

  https://www.healthline.com/nut...