Obsah článku

  Ginkgo biloba čaj

  O ginkgo biloba čaji

  Čaj gingko biloba je obľúbený teplý nápoj varený z celého alebo rozdrveného listu stromu Ginko, ktorý nesie vedecký názov Ginkgo biloba. Tento strom je známy ako najstarší na Zemi, s fosíliami viac ako 270 miliónov rokov, je to posledný nevyhynutý druh vo svojej taxonomickej divízii Ginkgophyta. Rôzne časti tohto stromu sa už tisíce rokov používajú na liečebné účely a v mnohých častiach sveta sa považujú za posvätné. Strom je pôvodom z Číny, ale jeho výhody sú teraz známe po celom svete.

  Obsah vitamínov a minerálov v ginkgo biloba čaji

  Ginkgo biloba obsahuje 60 účinných látok, z ktorých najdôležitejšie sú: terpény - bilobalid, ginkgolid, flavonoidy - amentoflavon, bilobetin, sekvoiaflavon, kvercetín, kamferol, ginkgetin, kyselinu 6-hydroxykynurenová, vitamín C.

  Ginkgo udržuje zdravý mozog, zmierňuje Reynaudovu chorobu, bráni vzniku astmy, pomáha pri bolesti hlavy, pomáha liečiť sexuálnu dysfunkciu, roztrúsenú sklerózu, udržuje zdravé srdce.

  Postup prípravy čaju ginkgo biloba

  Dve čajové lyžičky sušených listov ginko biloba zalejte 250 ml vriacou vodou, nechajte lúhovať 8-10 minút, sceďte a môžete piť.


  Ginko1

  Ginkgo biloba čaj - 7 účinkov na zdravie

  Ginkgo biloba čaj udržuje zdravý mozog

  Ginkgo biloba čaj má vysoký obsah antioxidantov, vďaka čomu je jeho účinok ideálny na Alzheimerovu chorobu a iné neurodegeneratívne ochorenia. Ginkgo zlepšuje prenos nervových vzruchov v mozgu a celej nervovej sústave. Rozširuje cievy, preventívne sa má používať proti náhlym mozgovým príhodám, proti infarktu myokardu aj proti poškodeniu buniek, ktoré vznikajú pri degeneratívnych ochoreniach spojených so starobou či opuchoch mozgu.Táto bylina teda zlepšuje fungovanie mozgu, lieči depresiu, úzkosť, hormonálnu nerovnováhu i výkyvy nálady.

  Parkinsonová choroba je spojená s nekontrolovateľným trasením, stratou koordinácie a rovnováhy a pravidelné užívanie čaju ginkgo biloba zmierňuje tieto príznaky. Bylina zvyšuje prietok krvi do mozgu a poskytuje vyššiu koncentráciu neurotransmiterov, ktoré sú prítomné v mozgu.

  Ginkgo biloba čaj zmierňuje Reynaudovu chorobu

  Dlhodobá konzumácia čaju ginkgo biloba zmierňuje Reynaudovu chorobu, druh choroby, ktorá je spôsobená obmedzenými prietokmi krvi v prstoch na rukách a nohách. Stav Reynaudovej choroby, pri ktorej dochádza k zlému zrážaniu krvi, je zlepšený pitím čajom, čo pomáha minimalizovať zrážanie krvi, kŕče a bolesti hlavy.

  Ginkgo biloba čaj bráni vzniku astmy

  Niektoré výskumy naznačujú, že ginko pomáha zlepšiť príznaky astmy a iných zápalových ochorení dýchacích ciest, ako je chronická obštrukčná choroba pľúc (CHOCHP). To sa pripisuje protizápalovým zlúčeninám v ginko, čo môže umožniť zníženie zápalu dýchacích ciest a zvýšenie kapacity pľúc.

  Ginko2

  Ginkgo biloba pomáha pri bolesti hlavy

  V tradičnej čínskej medicíne je ginko veľmi obľúbenou liečbou pre bolesti hlavy a migrény. Má protizápalové a antioxidačné účinky. Ak je bolesť hlavy alebo migréna spôsobená nadmerným stresom, môže byť ginko užitočné. Okrem toho, ak je bolesť hlavy spojená so zníženým prietokom krvi alebo zúženými krvnými cievami, schopnosť ginkga rozširovať krvné cievy môže zlepšiť príznaky.

  Ginkgo biloba čaj pomáha liečiť sexuálnu dysfunkciu

  Niektoré zdroje naznačujú, že ginko lieči sexuálnu dysfunkciu, ako je erektilná dysfunkcia alebo nízke libido. Ginkgo má schopnosť zlepšiť hladiny oxidu dusnatého v krvi, čo zlepšuje cirkuláciu prostredníctvom rozšírenia krvných ciev. V dôsledku toho môže byť ginko tiež užitočné na liečenie rôznych symptómov sexuálnej dysfunkcie zlepšením prietoku krvi do týchto oblastí tela.

  Ginkgo biloba čaj pomáha liečiť roztrúsenú sklerózu

  Pri roztrúsenej skleróze má imunitný systém tendenciu napadnúť ochranný obal nervových buniek v tele. Toto poškodenie okrem toho preruší schopnosť nervového systému komunikovať s ostatnými časťami tela, čo vedie k mnohým poruchám. Ginkgo je veľmi prospešné pre ľudí trpiacich roztrúsenou sklerózou.

  Ginkgo biloba čaj udržuje zdravé srdce

  Ginkgo biloba čaj je spojený s nižším krvným tlakom a elimináciou krvných zrazenín v celom kardiovaskulárnom systéme. Tieto dva účinky, keď sú skombinované, môžu byť hlavným impulzom pre zdravie srdca. Rozšírené krvné cievy znižujú tlak na srdce, zatiaľ čo schopnosť proti zrážaniu významne znižuje šance na srdcový infarkt alebo mŕtvicu.

  zdroj: organicfacts.net, dreamteaboutique.com, healthline.com