Vlašské orechy - 7 účinkov na zdravie

Obsah článku

  Vlašské orechy

  Vlašské orechy sú okrúhle, jednosemenné kôstkové ovocie orecha obyčajného, používaného na semeno po úplnom dozretí. Po úplnom dozretí odobratie šupky odhaľuje vrásčitú škrupinu orecha, ktorá sa zvyčajne komerčne nachádza v dvoch segmentoch. Počas dozrievania sa šupka stáva krehkou a tvrdou. Škrupina obklopuje jadro alebo semeno, ktoré sa zvyčajne skladá z dvoch polovíc oddelených priečkou. Jadrá semien - bežne dostupné ako vlašské orechy - sú uzavreté v hnedom semienku, ktorý obsahuje antioxidanty. Antioxidanty chránia semená bohaté na olej pred atmosférickým kyslíkom, čím zabraňujú zatuchnutosti.

  Obsah vitamínov a minerálov vo vlašských orechoch

  Orechy majú v 100 g 654 kalórií, 65 g tukov - 47 g polynenasýtené, 14 g sacharikov (z toho 2,6 g cukry), 6,7 g vlákniny a 15,2 g bielkovín, aminokyseliny. Ďalej obsahujú vitamín A, B, C, E a K, z minerálnych látok obsahujú mangán, fosfor, horčík, zinok, železo, vápnik, draslík, sodík, omega 3 a omega 6 mastné kyseliny.

  Vlašské orechy sú ideálne na mozog, zlepšujú zdravie srdca, podporujú trávenie, ako prevencia cukrovky, zlepšujú plodnosť, zlepšujú pokožku i vlasy.


  Vlašské1

  Vlašské orechy - 7 účinkov na zdravie

  Vlašské orechy sú ideálne na mozog

  Vlašské orechy boli vždy považované za „potraviny mozgu“, pretože povrchová štruktúra orecha má vrásčitý vzhľad, podobne ako mozog. Obsahujú omega-3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú zlepšiť pamäť a sústredenie. Orechy sú zahrnuté v stredomorskej strave a sú tiež známe tým, že poskytujú úľavu od neurodegeneratívnych porúch, ako je demencia, epilepsia a Alzheimerová choroba.

  Vlašské orechy zlepšujú zdravie srdca

  Vlašské orechy sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny, o ktorých sa ukázalo, že pomáhajú zlepšovať zdravie srdca. Čerstvé surové vlašské orechy sú bohaté na aminokyseliny a mononenasýtené mastné kyseliny ako kyselina olejová.

  Obsahuje tiež esenciálne mastné kyseliny, ako je kyselina linolová, kyselina alfa-linolénová a kyselina arachidonová. Zahrnutie týchto orechov do stravy môže pomôcť predísť koronárnym srdcovým ochoreniam tým, že uprednostňuje zdravé zásobovanie lipidmi.

  Vlašské orechy podporujú trávenie

  Táto superpotravina pomáha čistiť vnútorný tráviaci trakt, pomáha pri detoxikácii odstraňovaním toxínov a odpadu. To tiež lieči zápchu. Vlašské orechy pomáhajú črevám a majú prebiotické vlastnosti. Konzumácia vlašských orechov denne zvýšila Lactobacillus, Ruminococcus a Roseburia, ktoré zlepšujú funkciu čriev.

  Vlašské orechy ako prevencia cukrovky

  Denná konzumácia, približne 55 g, vlašských orechov funguje ako náhrada za sacharidy a zároveň sa ukazuje ako veľmi účinná pri udržiavaní hladiny glykémie a lipidov u ľudí s diabetom 2. typu.

  Vlašské orechy zlepšujú plodnosť

  Vlašské orechy majú vďaka vysokému obsahu mangánu pozitívny vplyv na mužskú plodnosť zlepšením kvality, kvantity, vitality a pohyblivosti spermií.

  Vlašské3

  Vlašské orechy zlepšujú pokožku

  Obsah vitamínu E vo vlašských orechoch pomáha pri udržiavaní a ochrane pokožky pred škodlivými voľnými radikálmi. Pomáha tiež pri prevencii vrások a suchej pokožky. Pravidelné používanie výrobkov na báze orechov zosvetľuje tmavé kruhy pod očami. Vlašské orechy fungujú ako prírodný exfoliator (odstraňuje najstaršie mŕtve kožné bunky z povrchu kože) a pomáhajú udržiavať pokožku mladú a sviežu.

  Vlašské orechy udržujú zdravé vlasy

  Vlašské orechy sú tiež zodpovedné za zdravé vlasy, pretože vysoké množstvo vitamínov, minerálov, zdravých tukov a antioxidantov posilňuje vlasové folikuly a udržuje vlasovú pokožku bez lupín. Zabezpečujú aj hrubšie, dlhšie a silnejšie vlasy. Môžete tiež použiť šupku vlašských orechov ako prírodný zvýrazňovač vlasov.

  Vlašské2

  Ako vlašské orechy nakupovať?

  Pri kúpe orechov si dávajte pozor na farbu, ktorá musí byť hnedá. A hlavne na plesne a malé pavučinky. Vtedy orechy nekupujte.

  Ako vlašské orechy skladovať?

  Vlašské orechy skladujte v chladničke, kde vám vydržia 4-6 mesiacov. Môžete ich aj mraziť a v mrazničke vám vydržia až jeden rok. Orechy v škrupinke skladujte na suchom, tmavom a chladnom mieste - takto vám vydržia aj štyri roky.

  Ako vlašské orechy spotrebovať?

  Vlašské orechy majú lahodnú chuť a chrumkavú textúru, čo je dôvod, prečo sa používajú v mnohých dezertoch a pečených výrobkoch, ako sú sušienky, koláče, müsli, obilniny, energetické tyčinky a stále populárny banánovo-orechový chlieb.

  čítaj tiež

  Olej z vlašských orechov

  Olej z vlašských orechov

  Olej z vlašských orechov nie je až taký známy ako iné oleje, ale čo sa táka zdravotných benefitov s kľudom sa im vyrovnáva. Vyskúšajte ho a s obľubou sa k nemu budete vracať.

  organicfacts.net