Limetová silica

Limetova

Limetová silica má sviežu citrónovú vôňu so zeleným nádychom a používa sa na infekcie dýchacích ciest, zápaly čelových dutín, tráviace problémy i apatiu. Získava sa lisovaním čerstvého plodu za studena.

Limety sú veľmi dobre známe po celom svete a vo veľkej miere sa používajú v džemoch, marmeládach, omáčkach, sorbete, zákuskoch, nápojoch, kozmetike a mnohých ďalších priemyselných výrobkoch.

Éterické oleje extrahované z limetky obsahujú zložky alfa-pinén, beta-pinén, myrcén, limonén, terpinolén, cineol, linalool, borneol, citral, neral acetát a geranyl acetát.

Limetová silica - účinky

Limetová silica je antivírusová

Limetová silica sa používa na liečbu vírusových infekcií dýchacích ciest vrátane bronchitídy. Je tiež účinná v boji proti iným vírusovým infekciám, ako je chrípka, príušnice, kašeľ, zápal čelových dutín, prechladnutie a osýpky. Zároveň účinne pomáha liečiť infekcie krku a úst. Limetová silica pomáha tiež znižovať horúčku a dokonca vyliečiť jej príčinu.

Limetová silica podporuje trávenie

Limetová silica je dobrý baktericíd. Môže sa používať pri liečbe otravy jedlom, hnačky, týfusu a cholery, ktoré sú všetky spôsobené baktériami. Ďalej môže liečiť vnútorné bakteriálne infekcie, ako sú infekcie hrubého čreva, žalúdka i čriev. Zároveň aktivuje sekréciu zažívacích štiav do žalúdka skôr, ako začnete jesť a zvyšuje tak chuť do jedla.

Limetová silica má antiseptické účinky

Pri vonkajšej aplikácii limetová silica chráni pokožku a rany pred infekciami a pomáha im rýchlo sa hojiť. Môže sa tiež použiť v zriedenom stave na aplikáciu na pokožku hlavy. Tak posilňuje vlasy a chráni ich pred rôznymi infekciami, ako sú vši.

Limetová silica zmierňuje bolesť

Limetová silica je dobrým antiartritikum, čo znamená, že pomáha znižovať bolesť svalov a kĺbov a zároveň je veľmi dobrým antioxidantom. Má tiež tonizujúci (posilňujúci) účinok a bráni vzniku svalovej slabosti.

Limetova1

Limetová silica - použitie

Limetovú silicu môžete použiť ako:

vnútorné použitie - 3 kvapky silice rozmiešajte v 100 ml chladnej, prípadne vlažnej vody a pomaly po dúškoch vypite. Užívajte maximálne 3 krát denne, nie viac ako 2 týždne. Nápoj je vhodný pri podpore trávenia, kŕčoch a pri ochoreniach močových ciest.

inhalácia - 7 kvapiek silice pridajte do jedného litra vriacej vody v plochej nádobe a vdychujte vznikajúce výpary. Inhalovanie môžete zintenzívniť prehodením uteráka cez hlavu. Doba inhalácie je maximálne 10 minút, trikrát za deň. Inhalácia je vhodná pri infekciách horných dýchacích ciest, pri zápale čelových dutín a astme.

kúpeľ - 9 kvapiek silice pridajte do vane s teplotou vody 37 °C a premiešajte. Silica sa rozprestrie na vodnej hladine a pri vstupe do vane časť ulpie na pokožke, časť sa vyparuje a tým sa dostáva do pľúc. Doba kúpeľa je maximálne 20 minút. Kúpeľ je vhodný pri apatii, reume a starostlivosti o pokožku.

pleťová voda - 3 kvapky silice pridajte do pohára s 100 ml vody a premiešajte. Vatovým tampónikom si ošetrite pleť. Pleťová voda má dezinfekčné účinky, je vhodná na akné a mastnú pokožku.

krém, riedená silica, masážna emulzia - do 20 ml roztierateľného masťového základu alebo oleja (slnečnicový, olivový alebo mandľový) pridajte 5-10 kvapiek silice (masážna emulzia 100 ml a 5 ml silice), premiešajte a vmasírujte na bolestivé miesta. Krém je vhodný na reumu.

krém - do 20 ml roztierateľného masťového základu pridajte 5-10 kvapiek silice, premiešajte a nanášajte na pokožku. Krém je vhodný na ekzém, podporu hojenia rán a reumu.

neriedená silica - na postihnuté miesto naneste primerané množstvo silice a jemne vmasírujte do pokožky. Pri popáleninách a bolestivých poraneniach sa postihnutého miesta nedotýkajte. Neriedenú silicu môžete použiť na svalové bolesti.

upozornenie - možnosť alergickej reakcie, po aplikácii sa nevystavujte slnku

organicfacts.net, hanus.sk