Petitgrain silica

Obsah článku

  Petitgrain silica
  Petitgrain

  Petitgrain silica má sviežu kvetinovú vôňu s nahorklým a drevitým nádychom, má výborné protizápalové a antibakteriálne účinky na pokožke. Získava sa destiláciou čerstvých listov vodnou parou.

  Petitgrain (Citrus aurantium) - pomarančovník horký je vždyzelený, tŕnistý, subtropický strom dorastajúci takmer do výšky 10 m. Je považovaný za prirodzeného kríženca medzi mandarínkou všeobecnou a pomelom, od ktorého si odniesol výrazne horkú chuť plodov. Miesto pôvodu nemožno presne vystopovať a preto býva za pôvodnú oblasť považovaná juhovýchodná Ázia alebo sever indického subkontinentu.

  Éterické oleje extrahované z pomaranča obsahujú zložky gama terpineol, geraniol, geranylacetát, linalool, linalylacetát, myrcén, nerylacetát a trans ocimén.

  Petitgrain silica - účinky

  Petitgrain silica má antibakteriálne účinky

  Petitgrain silica bojuje proti infekcii inhibíciou (bránením) bakteriálneho rastu. Tento olej, ktorý je netoxický a nedráždivý, sa môže bezpečne aplikovať zvonka priamo na ranu a tak bráni vzniku septických rán, ktoré spôsobuje určitý druh baktérií nazývaných Staphylococcus aureus.

  Petitgrain silica má upokojujúce účinky

  Petitgrain silice má upokojujúce a relaxačné účinky na nervy a chráni ich pred nepriaznivými účinkami depresie, šoku, hnevu, úzkosti a strachu. Esenciálny olej z petitgrainu je rovnako účinný pri upokojovaní nervových ťažkostí, kŕčov a epileptických a hysterických záchvatov. Nakoniec posilňuje nervy a nervový systém ako celok.

  Petitgrain silica udržuje zdravú pokožku

  Petitgrain silica je vhodná na udržiavanie rovnováhy vlhkosti a oleja v pokožke, ako aj na liečenie akné, pupienkov, nadmerného potenia (tí, ktorí trpia nervozitou, majú tento problém), suchosti a praskania pokožky a kožného ochorenia. Ak sa používa v lete, poskytuje chladivý a osviežujúci pocit.

  Petitgrain1

  Petitgrain silica - použitie

  Petitgrain silicu môžete použiť ako:

  kúpeľ - 5 kvapiek silice pridajte do vane s teplotou vody 37 °C a premiešajte. Silica sa rozprestrie na vodnej hladine a pri vstupe do vane časť ulpie na pokožke, časť sa vyparuje a tým sa dostáva do pľúc. Doba kúpeľa je maximálne 20 minút. Kúpeľ je vhodný na regeneráciu pokožky a na upokojenie.

  pleťová voda - 3 kvapky silice pridajte do pohára s 100 ml vody a premiešajte. Vatovým tampónikom si ošetrite pleť. Pleťová voda má protizápalové účinky a je vhodná na hnisavé akné.

  krém - do 20 ml roztierateľného masťového základu pridajte 5-10 kvapiek silice, premiešajte a nanášajte na pokožku. Krém je vhodný na akné.

  neriedená silica - na postihnuté miesto naneste primerané množstvo silice a jemne vmasírujte do pokožky. Pri popáleninách a bolestivých poraneniach sa postihnutého miesta nedotýkajte. Neriedená silica má protizápalové účinky a je vhodná na hnisavé akné.

  upozornenie - len na vonkajšie použitie

  organicfacts.net, hanus.sk