Kadidlova1

Kadidlová silica má príjemnú balzamickú, sladko drevitú vôňu s citrónovým nádychom a má výrazné imunostimulačné účinky, je výborná na infekcie dýchacích ciest i na podporu hojenia rán. Získava sa destiláciou ručne zbieranej živice vodnou parou.

Kadidlo je po stáročia obľúbenou ingredienciou v kozmetických a kadidlových kahancoch. Bolo dokonca nájdené v pozostatkoch staroegyptských a anglosaských civilizácií. Okrem toho úzko súvisí s náboženskými tradíciami a obradmi, najmä s kresťanskou tradíciou.

Éterické oleje extrahované zo živice obsahujú zložky alfa-pinén, oktanol, alfa-tujén, oktylacetát, incensol a incensol acetát.

Kadidlová silica - účinky

Kadidlová silica zmierňuje kašeľ

Kadidlová silica upokojuje kašeľ a eliminuje hlien nahromadený v dýchacích cestách a pľúcach. Poskytuje úľavu od bronchitídy a prekrvenia nazálneho traktu, hrtanu, hltanu, priedušiek a pľúc. Jej antidepresívne a protizápalové vlastnosti tiež pomáhajú uvoľňovať dýchacie cesty, ktoré môžu znižovať nebezpečenstvo astmatických záchvatov, a antiseptické vlastnosti jej dodávajú povesť posilňovača imunitného systému! Zmierňuje tiež bolesť tela, bolesti hlavy, bolesti zubov a vyrovnáva nárast telesnej teploty bežne spojený s prechladnutím.

Kadidlová silica má upokojujúce a sedatívne účinky

Kadidlová silica je veľmi účinná ako sedatívum, pretože vyvoláva pocit duševného pokoja, uvoľnenia, spokojnosti a duchovnosti. Znižuje úzkosť, hnev a stres, najmä u mužov. Ak sa cítite úzkostne alebo ak očakávate nejakú stresujúcu epizódu, do rozptyľovača alebo odparovača pridajte kadidlový olej. Podporuje hlboké dýchanie a relaxáciu, ktoré môžu otvoriť vaše dýchacie cesty a znižovať krvný tlak, čím sa váš duševný stav vráti do pokoja.

Kadidlová silica podporuje hojenie rán

Jednoducho naneste zriedený roztok tohto oleja na rany alebo ho použite po zmiešaní s krémom na pokožku a vaše rany sa budú hojiť rýchlejšie a budú tiež chránené pred infekciami.

Kadidlová silica udržuje zdravú pokožku

Kadidlová silica podporuje regeneráciu buniek a tiež udržuje zdravé bunky a tkanivá. Ak skombinujete tento aspekt kadidlového oleja s jeho silnými adstringentnými schopnosťami, získate silnú anti-aging kvalitu. Môže vám pomôcť eliminovať vekové škvrny, odstraňovať vrásky okolo očí a tváre a vo všeobecnosti tónovať a napínať pokožku celého tela a súčasne nahradiť staré alebo odumierajúce bunky novými a zdravými bunkami.

Kadidlova

Kadidlová silica - použitie

Kadidlovú silicu môžete použiť ako:

inhalácia - 4 kvapky silice pridajte do jedného litra vriacej vody v plochej nádobe a vdychujte vznikajúce výpary. Inhalovanie môžete zintenzívniť prehodením uteráka cez hlavu. Doba inhalácie je maximálne 10 minút, trikrát za deň. Inhalácia je vhodná pri ochoreniach dýchacích ciest a astme.

kúpeľ - 6 kvapiek silice pridajte do vane s teplotou vody 37 °C a premiešajte. Silica sa rozprestrie na vodnej hladine a pri vstupe do vane časť ulpnie na pokožke, časť sa vyparuje a tým sa dostáva do pľúc. Doba kúpeľa je maximálne 20 minút. Kúpeľ má regeneračný účinok na pokožke a pôsobí uvoľňujúco na psychický stav organizmu.

pleťová voda - 3 kvapky silice pridajte do pohára s 100 ml vody a premiešajte. Vatovým tampónikom si ošetrite pleť. Pleťová voda je vhodná na mastnú pleť a má výrazný sťahujúci účinok.

krém, riedená silica, masážna emulzia - do 20 ml roztierateľného masťového základu alebo oleja (slnečnicový, olivový alebo mandľový) pridajte 5-10 kvapiek silice (masážna emulzia 100 ml a 5 ml silice), premiešajte a vmasírujte na bolestivé miesta. Krém je vhodný pri starostlivosti o pokožku.

krém - do 20 ml roztierateľného masťového základu pridajte 5-10 kvapiek silice, premiešajte a nanášajte na pokožku. Krém je vhodný pri starostlivosti o pleť a na podporu hojenia rán.

neriedená silica - na postihnuté miesto naneste primerané množstvo silice a jemne vmasírujte do pokožky. Pri popáleninách a bolestivých poraneniach sa postihnutého miesta nedotýkajte. Neriedenú silicu môžete použiť pri upchatom nose, stresových situáciach, dýchavičnosti a astme, na prehĺbenie dýchania môžete inhalovať silicu nakvapkanú na vreckovke.

iné využitie - aromalampa s 3 kvapkami silice pôsobí uvoľňujúco a vytvára atmosféru pre meditáciu a modlidbu

upozornenie - len na vonkajšie použitie

organicfacts.net, hanus.sk