Koriandrová silica

Koriandrova

Koriandrová silica má typickú sviežu vôňu a je výborná na podporu trávenia, plynatosť, koliky, nechutenstvo i reumu. Získava sa destiláciou sušených plodov vodnou parou.

Koriander (Coriandrum sativum) je jednoročná rastlina z čeľade mrkvovitých, plano rastúca v Stredomorí, oddávna pestovaná v Indii a v Egypte. Po celom svete je známy ako korenie.

Éterické oleje extrahované z koriandrových semien obsahujú zložky borneol, cineol, cymén, dipentén, linalool, phellandren, pinén, terpineol a terpinolén.

Koriandrová silica - účinky

Koriandrová silica podporuje trávenie

Koriandrová silica má veľmi dobré tráviace vlastnosti. Poskytuje okamžitú úľavu pri trávení a nadúvaní a zároveň zaisťuje dobré zdravie žalúdka reguláciou všetkých žalúdočných funkcií a posilňovaním žalúdka.

A pokiaľ často trpíte plynatosťou koriandrová silica u vás nesmie chýbať. Plyny môžu spôsobiť silnú bolesť v črevách, žalúdku, hrudníku a dokonca aj vo svaloch a koriandrová silica môže tieto plyny odstrániť a zároveň bráni ďalšej tvorbe plynu.

Koriandrová silica zlepšuje chuť do jedla, reguluje endokrinné sekréty, lieči nevoľnosť a eliminuje zvracanie ako symptóm mnohých stavov.

Koriandrová silica zmierňuje kŕče

Koriandrová silica je ideálnou voľbou pokiaľ vás ustavične trápi kašeľ alebo nie ste schopní športovať kvôli častým kŕčom. Je schopná zbaviť vás kŕčov končatín, čriev ako aj kašľa. Je užitočná aj v prípade spastickej cholery. Nakoniec tiež zmierňuje nervové kŕče a celkovo uvoľňuje vaše telo a myseľ.

Koriandrová silica má dezinfekčné účinky

Koriandrová silica inhibuje (znižuje) rast húb a pomáha liečiť plesňové infekcie. Táto vlastnosť pomáha liečiť množstvo kožných chorôb, z ktorých väčšina je spôsobená plesňovými infekciami. Pomáha tiež liečiť príznaky úplavice, ktorá je často spôsobená rastom húb.

Koriandrová silica zmierňuje bolesť

Zložky ako terpineol a terpinolén robia z koriandrovej silice analgetikum, čo znamená činidlo, ktoré zmierňuje bolesť. Tento olej je účinný pri liečbe bolesti zubov, bolesti hlavy a iných bolestí kĺbov a svalov, ako aj tých, ktoré sú výsledkom zranení. Znižuje bolesť znecitlivením postihnutej oblasti.

Koriandrova1

Koriandrová silica - použitie

Koriandrovú silicu môžete použiť ako:

vnútorné použitie - 2 kvapky silice zmiešajte v 100 ml chladnej, prípadne vlažnej vody a pomaly po dúškoch vypite. Užívajte maximálne trikrát denne, nie viac ako dva týždne. Nápoj je vhodný pri podpore trávenia, pri kŕčoch, plynatosti a nechutenstve.

kúpeľ - 7 kvapiek silice pridajte do vane s teplotou vody 37 °C a premiešajte. Silica sa rozprestrie na vodnej hladine a pri vstupe do vane časť ulpie na pokožke, časť sa vyparuje a tým sa dostáva do pľúc. Doba kúpeľa je maximálne 20 minút. Kúpeľ je vhodný pri reume.

pleťová voda - 3 kvapky silice pridajte do pohára s 100 ml vody a premiešajte. Vatovým tampónikom si ošetrite pleť. Pleťová voda má dezinfekčné účinky.

krém, riedená silica, masážna emulzia - do 20 ml roztierateľného masťového základu alebo oleja (slnečnicový, olivový alebo mandľový) pridajte 5-10 kvapiek silice (masážna emulzia 100 ml a 5 ml silice), premiešajte a vmasírujte na bolestivé miesta. Krém je vhodný pri reume.

neriedená silica - na postihnuté miesto naneste primerané množstvo silice a jemne vmasírujte do pokožky. Pri popáleninách a bolestivých poraneniach sa postihnutého miesta nedotýkajte. Neriedenú silicu môžete použiť na svalové bolesti a má dezinfekčné účinky.

organicfacts.net, hanus.sk