Jedlova

Jedľová silica má sviežu balzamickú ihličnatú vôňu a je výborná na zápalové ochorenia dýchacích ciest, kašeľ, nádchu i reumatické a kĺbové bolesti. Získava sa destiláciou čerstvého ihličia vodnou parou.

Ihličie je najdôležitejšou súčasťou tejto rastliny, pretože sa v ňom nachádzajú účinné látky a silné chemické zlúčeniny. Akonáhle sa éterický olej extrahuje, môže sa použiť na široké spektrum aplikácií, najmä vo forme lokálnych mastí alebo prísad do iných nosných olejov, ktoré majú iné zdravotné vlastnosti.

Éterické oleje extrahované z ihličia obsahujú zložky ako tricyklén, a-pinén, borneol, limonén, acetát a myrcén.

Jedľová silica - účinky

Jedľová silica pomáha zlepšiť dýchanie

Jedľová silica sa používa v aromaterapii na zlepšenie dýchacích ciest. Môže vyvolať kašeľ, ktorý uvoľní hlien z vašich membrán, a zároveň pôsobí ako protizápalový prostriedok v hrdle a prieduškách.

Pokiaľ ide o prevenciu infekcie, éterické oleje sa používali tisíce rokov a jedľová silica nie je výnimkou. Vďaka vysokej koncentrácii antiseptických organických zlúčenín, ktoré stimulujú imunitný systém a bránia vniknutiu nebezpečným infekciám do tela, je jedľová silica silným nástrojom, ktorý udržuje vaše telo zdravé.

Jedľová silica zmierňuje reumatické bolesti

Ukľudňujúca podstata jedľovej silice je ideálna na upokojenie reumatických bolesti a uvoľnenie bolestivých svalov. Stimulačná povaha oleja môže priniesť krv na povrch pokožky, vyplaviť toxíny a zvýšiť rýchlosť hojenia a regenerácie, takže vaša bolesť ustupuje a vaše telo sa v tomto procese stáva ešte silnejším.

Jedlova1

Jedľová silica - použitie

Jedľovú silicu môžete použiť ako:

inhalácia - 7 kvapiek silice pridajte do jedného litra vriacej vody v plochej nádobe a vdychujte vznikajúce výpary. Inhalovanie môžete zintenzívniť prehodením uteráka cez hlavu. Doba inhalácie je maximálne 10 minút, trikrát za deň. Inhalácia je vhodná pri infekciách horných dýchacích ciest a nádche.

kúpeľ - 9 kvapiek silice pridajte do vane s teplotou vody 37 °C a premiešajte. Silica sa rozprestrie na vodnej hladine a pri vstupe do vane časť ulpnie na pokožke, časť sa vyparuje a tým sa dostáva do pľúc. Doba kúpeľa je maximálne 20 minút. Kúpeľ je vhodný pri reume a nádche.

krém, riedená silica, masážna emulzia - do 20 ml roztierateľného masťového základu alebo oleja (slnečnicový, olivový alebo mandľový) pridajte 5-10 kvapiek silice (masážna emulzia 100 ml a 5 ml silice), premiešajte a vmasírujte na bolestivé miesta. Krém je vhodný na svalovú bolesť a reumu.

upozornenie - len na vonkajšie použitie

organicfacts.net, hanus.sk