Grapefruitová silica

Grapefruitova

Grapefruitová silica má intenzívnu, príjemnú sviežu nahorklú vôňu pripomínajúcu citrón a horký pomaranč. Je výborná na akné, celulitídu, bolesť hlavy i únavu. Získava sa lisovaním čerstvého plodu za studena.

Grapefruit, s vedeckým názvom Citrus paradise, je v rôznych častiach sveta všeobecne známy ako veľký pomaranč. Má tiež dva ďalšie vedecké názvy, Citrus racemosa a Citrus maxima. Ten je pomenovaný kvôli svojej veľkej veľkosti. Mnohé z jeho liečivých vlastností sa zhodujú s éterickými olejmi iných citrusových plodov.

Éterické oleje extrahované z grapefruitu obsahujú zložky limonén, alfa-pinén, sabinén, myrcén, geraniol, linalool, citronellal, decylacetát, nerylacetát a terpineol, z ktorých dve hlavné zložky sú limonén a myrcén.

Grapefruitová silica - účinky

Grapefruitová silica podporuje trávenie

Grapefruitová silica je ideálna pre tráviaci systém, pretože stimuluje sekréciu žalúdočných štiav a žlče v žalúdku, ako aj pohyb prijímanej potravy cez črevá. Grapefruitová silica chráni telo nielen pred novými infekciami, ale tiež odstraňuje existujúce infekcie. Je zvlášť účinná pri liečení infekcií hrubého čreva, žalúdka i čriev.

Grapefruitová silica zmierňuje únavu i depresiu

Grapefruitová silica má povzbudzujúci a relaxačný účinok na myseľ. Vyvoláva pozitívne pocity nádeje, lieči depresiu a zmierňuje úzkosť, únavu a stres. Tento účinok vychádza z jej arómy a vďaka stimulačným účinkom na určité hormóny, ktoré pozdvihujú myseľ.

Grapefruitová silica má dezinfekčné (antiseptické) účinky

Grapefruitová silica má výborné antiseptické vlastnosti a preto je ideálna pre aplikáciu na modriny, rany, poranenia a akné, ktoré ich chránia pred mikrobiálnymi infekciami. Ako antiseptikum bráni rozvíjať tetanus v ranách a zároveň bráni tomu, aby sa rany stali septickými.

Grapefruitová silica pomáha odstraňovať toxíny z tela

Lymfatický systém hrá v našom tele dôležitú úlohu a podieľa sa na odstraňovaní nežiaducich toxických látok. Grapefruitová silica zabezpečuje zdravé fungovanie lymfatického systému a zvyšuje jeho činnosť, čím odstraňuje toxíny z tela a bojuje proti problémom, ako je celulitída, krvná močovina, reumatizmus, artritída, dna a obličkové kamene.

Zároveň stimuluje aj vylučovací systém a tak zabezpečuje odstránenie odpadových látok z tela.

Grapefruitova1

Grapefruitová silica - použitie

Grapefruitovú silicu môžete použiť ako:

vnútorné použitie - 3 kvapky silice rozmiešajte v 100 ml chladnej, prípadne vlažnej vody a pomaly po dúškoch vypite. Užívajte maximálne trikrát denne, nie viac ako dva týždne. Nápoj je vhodný pri podpore trávenia a tvorbe žlče.

kúpeľ - 7 kvapiek silice pridajte do vane s teplotou vody 37 °C a premiešajte. Silica sa rozprestrie na vodnej hladine a pri vstupe do vane časť ulpie na pokožke, časť sa vyparuje a tým sa dostáva do pľúc. Doba kúpeľa je maximálne 20 minút. Kúpeľ je vhodný pri bolestiach hlavy, únave a pri predmenštruačných ťažkostiach.

pleťová voda - 3 kvapky silice pridajte do pohára s 100 ml vody a premiešajte. Vatovým tampónikom si ošetrite pleť. Pleťová voda je vhodná na mastnú pleť a akné.

vlasová voda - 2-5 kvapiek silice pridajte do pohára s 50 ml vody, premiešajte a vmasírujte do vlasovej pokožky po umytí vlasov. Nechajte päť minút pôsobiť a opláchnite. Vlasová voda je vhodná na podporu rastu vlasov.

krém, riedená silica, masážna emulzia - do 20 ml roztierateľného masťového základu alebo oleja (slnečnicový, olivový alebo mandľový) pridajte 5-10 kvapiek silice (masážna emulzia 100 ml a 5 ml silice), premiešajte a vmasírujte na bolestivé miesta. Krém je vhodný na svalovú slabosť a celulitídu.

neriedená silica - na postihnuté miesto naneste primerané množstvo silice a jemne vmasírujte do pokožky. Pri popáleninách a bolestivých poraneniach sa postihnutého miesta nedotýkajte. Neriedenú silicu môžete použiť na celulitídu, svalovú únava a má antiseptické účinky.

iné využitie - k dezinfekcii ovzdušia miestnosti pri infekčných chorobách (výparníky, zvlhčovače vzduchu)

upozornenie - po aplikácii sa nevystavujte slnku, pretože je tu možnosť alergickej reakcie

organicfacts.net, hanus.sk