Gaulteriová silica

Gaulteriova1

Gaulteriová silica má výraznú sladko aromatickú charakteristickú vôňu a je výborná na opary, zápaly i bolesti pohybového ústrojenstva. Získava sa destiláciou vo vode fermentovaných čerstvých listov vodnou parou.

Gaultéria je názov skupiny rastlín, pôvodom zo Severnej Ameriky, ktorú objavili domorodí Američania a používali ju na eliminovanie bolesti svalov a kĺbov. Botanický názov tejto rastliny je Gaultheria procumbens.

Éterické oleje extrahované z gaultérie obsahujú zložky metylsalicylát až 96-99% a gaultherilén.

Gaulteriová silica - účinky

Gaulteriová silica zmierňuje artritídu a reumu

Gaulteriová silica zmierňuje reumu a artritídu dvoma spôsobmi. Po prvé, pri vonkajšej aplikácii ľahko preniká kožou okolo svalov a tkanív a stimuluje krvný obeh v tomto mieste. Táto aktivita, okrem privádzania tepla do postihnutej oblasti, pomáha odstraňovať prekážky v prúdení krvi, čo je jednou z hlavných príčin reumatizmu a artritídy a nedovoľuje, aby sa na tomto mieste hromadili toxíny, ako je kyselina močová. Po druhé, hoci sa vstrebáva kožou, nakoniec sa dostane do krvného riečišťa, kde stimuluje a zvyšuje močenie a pôsobí ako diuretikum. Tak urýchľuje odstraňovanie toxínov, ako je kyselina močová z tela močením. Odstránenie prebytočnej vody, tukov a solí močom pomáha schudnúť, čo tiež znižuje účinky reumatických stavov.

Gaulteriová silica zmierňuje bolesť

Gaulteriová silica eliminuje bolesť svalov a kĺbov, vyvoláva relaxáciu a zároveň odstraňuje stres a napätie. Preto je kombináciou analgetika a relaxantu. Tento olej sa pri vtieraní do postihnutej oblasti ľahko vstrebáva kožou a prítomnosť metylsalicylátu spôsobuje znecitlivenie a anestetický účinok na nervy. Zvyšuje tiež cirkuláciu krvi a dodáva teplo do postihnutej oblasti. Je to veľmi príjemný spôsob ako získať zdravý spánok v prípade, ak často nemôžete spať kvôli bolesti alebo stresu.

Gaulteriová silica má sťahujúce účinky

Gaulteriová silica vyvoláva sťahovanie svalového tkaniva, kože, krvných ciev a korienkov vlasov. Zmršťovanie svalov a pokožky dodáva svalom pevnosť a napína pokožku, vďaka čomu sa cítite lepšie a vyzeráte mladšie. Pokiaľ ide o cievy, táto kontrakcia pomáha zabrániť krvácaniu z poranených alebo postihnutých ciev. Korienky vlasov sú tiež zmršťované a posilňované týmto sťahujúcim účinkom.

Gaulteriová silica zmierňuje kŕče

Relaxačný a stimulačný účinok tohto oleja zmierňuje kŕče v dýchacích, svalových, tráviacich a nervových systémoch a zároveň poskytuje úľavu pri problémoch s dýchaním, astme, spastickom kašli, svalových kŕčov, poruchách trávenia a rôznych nervových problémoch.

Gaulteriova

Gaulteriová silica - použitie

Gaulteriovú silicu môžete použiť ako:

kúpeľ - 7 kvapiek silice pridajte do vane s teplotou vody 37 °C a premiešajte. Silica sa rozprestrie na vodnej hladine a pri vstupe do vane časť ulpie na pokožke, časť sa vyparuje a tým sa dostáva do pľúc. Doba kúpeľa je maximálne 20 minút. Kúpeľ je vhodný pri migréne a reume.

krém, riedená silica, masážna emulzia - do 20 ml roztierateľného masťového základu alebo oleja (slnečnicový, olivový alebo mandľový) pridajte 5-10 kvapiek silice (masážna emulzia 100 ml a 5 ml silice), premiešajte a vmasírujte na bolestivé miesta. Krém je vhodný na reumu, svalové a kĺbové bolesti.

liehový roztok - 3 kvapky silice pridajte do 10 ml fľašky s liehom a premiešajte. Vatovým tampónom si ošetrujte postihnuté miesto. Liehový roztok je vhodný na herpes.

kontraindikácie - olej nie je vhodný pre deti do 6 rokov, nepoužívať v tehotenstve

upozornenie - kvôli prítomnosti metylsalicylátu je olej vhodný výhradne na externé použitie a aj to iba v malých dávkach (vysoké dávky môžu byť toxické a dokonca bolestivé). Nikdy olej neužívajte vnútorne a dokonca nie je vhodný ani na častú aromaterapiu. Ak chcete olej aplikovať priamo na pokožku, nikdy nie v nezriedenom stave! Čisté éterické oleje sú účinne už pri nízkej koncentrácii, preto sa odporúča pri použití priamo na kožu vyskúšať test znášanlivosti (v kombinácii s rastlinným olejom) napr. na zápästí. Vysoká koncentrácia by mohla spôsobiť alergické reakcie a nepríjemné bolesti hlavy.

organicfacts.net, hanus.sk