Mandarinkova

Mandarínková silica má typickú mandarínkovú vôňu a má antiseptické, protiplesňové a protikŕčové účinky. Získava sa lisovaním čerstvého plodu za studena.

Mandarínky (Citrus reticulata) sú citrusové plody pôvodom z Číny. Odtiaľ sa dostali do Európy a teraz je Taliansko jedným z najväčších producentov mandarínkového oleja.

Éterické oleje extrahované z mandarínky obsahujú zložky alfa-tujón, alfa-pinén, beta-pinén, gáfén, citral, citronellal, gama terpinolén, geranial, geraniol, limonen, linalool, metyl antranilát, myrcén, nerol , sabinén a terpineol.

Mandarínková silica - účinky

Mandarínková silica je protikŕčová

Kŕče v dýchacom systéme môžu spôsobiť, že budete trpieť dýchacími ťažkosťami, kongesciami a vyčerpávajúcim kašľom, zatiaľ čo svalové kŕče spôsobujú kŕče a svalové ťahy, ktoré sú veľmi bolestivé. Spazmy (kŕče) v tráviacom trakte (čreve) môžu spôsobiť zvracanie a ťažkosti s bolesťou žalúdka a čriev, zatiaľ čo kŕč v nervovej sústave môže mať za následok nervové ťažkosti. Mandarínková silica pomáha vyliečiť uvedené kŕče bez nepriaznivých vedľajších účinkov.

Mandarínková silica má antiseptické účinky

Mandarínková silica chráni rany aby sa stali septickými, ako aj pred inými bakteriálnymi, hubovými alebo vírusovými infekciami. Vytvára ochranný obal na rane a podporuje zhromažďovanie krvných doštičiek a leukocytov na postihnutom mieste, čím blokuje prienik mikróbov. Okrem toho samotný olej má baktericídne a fungicídne vlastnosti a ničí ich, čím zvyšuje ochranný účinok.

Mandarínková silica podporuje trávenie

Niekoľko kvapiek mandarínkovej silice po obede alebo večeri uľahčuje trávenie tým, že stimuluje vypúšťanie tráviacich štiav a zároveň chráni žáludok pred vredmi a inými poruchami. Bojuje tiež proti akýmkoľvek infekciám v žalúdku.

Zároveň je vhodná pre pečeň, pretože pomáha udržiavať správny výtok žlče a chráni ju pred infekciami. Pečeň tiež posilňuje a optimalizuje jej funkcie.

Mandarínková silica lieči hnačky, zápchu, plynatosť a ďalšie podobné poruchy súvisiace s tráviacim a vylučovacím systémom.

Mandarínková silica podporuje psychickú stimuláciu

Mandarínková silica je síce sedatívom, ale jej ukľudňujúci účinok je výraznejší pri relaxácii a upokojovaní nervových ťažkostí a porúch. Môže upokojiť záchvaty epilepsie, hystérie a kŕče. Okrem toho odstraňuje stres a úzkosť.

Mandarinkova1

Mandarínková silica - použitie

Mandarínkovú silicu môžete použiť ako:

vnútorné použitie - 3 kvapky silice zmiešajte v 100 ml chladnej, prípadne vlažnej vody a pomaly po dúškoch vypite. Užívajte maximálne trikrát denne, nie viac ako dva týždne. Nápoj je vhodný pri podpore tvorby žlče, pri kŕčoch a pri tráviacich problémoch.

kúpeľ - 5 kvapiek silice pridajte do vane s teplotou vody 37 °C a premiešajte. Silica sa rozprestrie na vodnej hladine a pri vstupe do vane časť ulpnie na pokožke, časť sa vyparuje a tým sa dostáva do pľúc. Doba kúpeľa je maximálne 20 minút. Kúpeľ je vhodný pri podpore psychickej stimulácie a pôsobí upokojujúco na nervový systém.

pleťová voda - 3 kvapky silice pridajte do pohára s 100 ml vody a premiešajte. Vatovým tampónikom si ošetrite pleť. Pleťová voda je vhodná na mastnú pleť, upchaté póry, akné a má dezinfekčné účinky.

krém - do 20 ml roztierateľného masťového základu pridajte 5-10 kvapiek silice, premiešajte a nanášajte na pokožku. Krém je vhodný na akné, podporu hojenia rán, jaziev (účinnosť zvyšuje nerol a levanduľa), celulitídu a mykózy.

iné využitie - v spojení s inými silicami posilňuje ich účinok

upozornenie - možnosť alergickej reakcie, po aplikácii sa nevystavujte slnku

organicfacts.net, hanus.sk