Ylang ylang silica

Ylang

Ylang ylang silica má plnú, sladkú, intenzívnu kvetinovú vôňu, má antiseptické i protizápalové účinky a dokonca aj erotizujúce účinky. Získava sa destiláciou čerstvých kvetov vodnou parou.

Ylang ylang (Cananga odorata)  je názov stromu, ktorý je pôvodom z Indonézie, ale bol naturalizovaný na mnohých tropických miestach. Strom je známy najmä svojimi kvetmi, ktoré majú veľmi príjemnú arómu, a silným éterickým olejom, ktorý má mnoho liečivých účinkov. Éterický olej je vysoko vyhľadávaný pre jeho antioxidanty, seskviterpény a ďalšie organické zlúčeniny, vďaka ktorým je tak silný.

Éterické oleje extrahované z ylang ylang obsahujú zložky benzyl acetát, benzylbenzoát, linalool, karyofylén, geranylacetát, metylbenzoát, p-krezylmetyléter a seskviterpény.

Ylang ylang silica - účinky

Ylang ylang silica zmierňuje depresiu

Ylang ylang silica má schopnosť zmierniť depresiu, a preto sa často používa v aromaterapii. Bojuje proti depresii a uvoľňuje organizmus, čím odstraňuje úzkosť, smútok a chronický stres. Má tiež povznášajúci vplyv na náladu a vyvoláva pocity radosti a nádeje.

Ylang ylang silica pomáha zmierniť kožné ochorenia

Seborea alebo seboroický ekzém je nepríjemné ochorenie, ktoré je spôsobené nesprávnou funkciou mazových žliaz. Táto porucha vedie k nepravidelnej tvorbe mazu a následnej infekcii epidermálnych buniek. Vyzerá veľmi neatraktívne a bolestivo, pretože biela alebo svetlo žltá pokožka, či už je suchá alebo mastná, sa začína olupovať. Normálne sa to deje na pokožke hlavy, lícach, obočí a všade, kde sa nachádzajú vlasové folikuly. Štúdia na liečenie kožných chorôb ukazuje, že ylang ylang silica je prospešná pri liečbe ekzému. Pomáha tiež znižovať akné, dermatitídu a podráždenie kože tým, že upravuje tvorbu mazu a ošetruje samotnú infekciu.

Ylang ylang silica má antiseptické účinky

Rany, ako odreniny alebo popáleniny, sa môžu stať septickými ak sa do rany dostane bakteriálna infekcia. Riziko komplikácií je ešte väčšie, ak je rana spôsobená železným predmetom, pretože existuje šanca, že sa nakazí tetanovými zárodkami. Ylang ylang silica pomáha brániť vzniku sepsy a tetanu inhibíciou (bránením) mikrobiálneho rastu a dezinfekciou rán. Urýchľuje tiež hojenie rán.

Ylang ylang silica má erotizujúce účinky

Ylang ylang silica môže aktivovať a zlepšiť váš sexuálny život. Je veľmi prospešná pre ľudí, ktorí stratili záujem o sex kvôli obrovskej pracovnej záťaži, profesionálnemu stresu alebo depresii. Strata libida alebo frigidity je v modernom živote rastúcim problémom, ale spoliehanie sa na prírodné éterické oleje, ako je ylang ylang, vám môže skutočne pomôcť nájsť vašu sexuálnu túžbu.

Ylang1

Ylang ylang silica - použitie

Ylang ylang silicu môžete použiť ako:

kúpeľ - 4 kvapky silice pridajte do vane s teplotou vody 37 °C a premiešajte. Silica sa rozprestrie na vodnej hladine a pri vstupe do vane časť ulpie na pokožke, časť sa vyparuje a tým sa dostáva do pľúc. Doba kúpeľa je maximálne 20 minút. Kúpeľ je vhodný pri kožných ochoreniach, na psychickú a sexuálnu stimuláciu.

pleťová voda - 3 kvapky silice pridajte do pohára s 100 ml vody a premiešajte. Vatovým tampónikom si ošetrite pleť. Pleťová voda je vhodná na všetky typy pokožky, normalizuje tvorbu mazu.

vlasová voda - 2-5 kvapiek silice pridajte do pohára s 50 ml vody, premiešajte a vmasírujte do vlasovej pokožky po umytí vlasov. Nechajte päť minút pôsobiť a opláchnite. Vlasová voda je vhodná na podporu rastu vlasov pri lysinách.

šampón na suché vlasy - 3 kvapky silice pridajte k časti šampónu na jedno umytie a opláchnite

krém - do 20 ml roztierateľného masťového základu pridajte 5-10 kvapiek silice, premiešajte a nanášajte na pokožku. Krém má dezinfekčné účinky a je vhodný na citlivú pleť.

upozornenie -  len na vonkajšie použitie, prekračovanie dávok môže spôsobiť bolesti hlavy

hanus.sk, organicfacts.net