Amyrisova silica

Amyrisová silica má príjemnú balzamickú a drevitú vôňu a má výborné protizápalové a regeneračné účinky. Získava sa destiláciou čerstvého rozdrveného dreva vodnou parou.

Tento silný éterický olej pochádza zo stromu amyris, ktorého vedecký názov je Amyris balsamifera a západoindický santal. Amyris pochádza z Karibiku, môže dosahovať výšku až šesťdesiat metrov a má nezameniteľné biele kvety.

Na rozdiel od mnohých éterických olejov sa esenciálny olej amyris získava destiláciou čerstvého rozdrveného dreva vodnou parou, a nie z kvetov. Kôra má extrémne vysoký obsah prírodného oleja, vďaka čomu je ideálny na spracovanie na zdravý a prospešný éterický olej. Mnohé z výhod tohto oleja, sú výsledkom valerianolu, elemolu a mnohých typov eudesmolu, spolu s ďalšími aktívnymi zložkami a antioxidantmi.

Amyrisová silica - účinky

Amyrisová silica zmierňuje stres a úzkosť

Aromatické zlúčeniny nachádzajúce sa v amyrisovej silici, v kombinácii s antioxidantmi a inými účinnými látkami, sú schopné ovplyvniť limbický systém (emocionálne centrum mozgu). Výsledkom je vodopád rôznych neurotransmiterov, ktoré zlepšujú náladu a zmierňujú úzkosť. Ideálne je používať ju v difúzeri, aby ste si zabezpečili pozitívnu energiu po celý deň.

Amyrisová silica podporuje zdravý spánok

Amyrisová silica je výborná pomoc pri spánku pre ľudí, ktorí zápasia s nespavosťou a nepokojným spánkom. Použitím parného inhalátora alebo olejového difuzéra pred spaním môžete upokojiť svoju myseľ a zmierniť napätie vo svaloch a pomôcť telu uvoľniť sa do hlbokého, neprerušovaného spánku, po ktorom ráno nasleduje osviežujúci pocit.

Amyrisová silica podporuje imunitu

Ochrana proti patogénom, baktériám, vírusom a plesniam je hlavným použitím pre esenciálne oleje, a to interne aj externe. Antioxidanty nachádzajúce sa v tejto silici, ako aj látky podporujúce imunitný systém a chemikálie, znižujú tlak na váš imunitný systém a pomáhajú telu fungovať efektívnejšie.

Amyrisová silica je protizápalová

Amyrisová silica má antibakteriálne a antiseptické vlastnosti, ktoré pomáhajú odstrániť respiračné infekcie. Protizápalová povaha tohto oleja pomáha upokojiť dýchacie cesty, eliminovať bolesť hrdla a zároveň znižuje zahlienenie. Nielenže lieči symptómy respiračných infekcií, ale lieči aj základný patogén spôsobujúci infekciu.

Amyrisová silica pomáha detoxikovať telo

Tým, že stimuluje potenie, močenie a tráviaci systém, môže amyrisová silica pomôcť znížiť úroveň toxicity v tele. Toxicita môže byť spôsobená z potravy, životného prostredia, liekov alebo zlých návykov životného štýlu, ale čím rýchlejšie sa vaše telo môže očistiť, tým skôr sa môže vrátiť späť do prevádzky na 100%. Rozptýlenie tohto oleja v celom dome je skvelý spôsob, ako postupne detoxikovať svoj život i váš domov.

Amyrisová silica udržuje zdravú pokožku

Antioxidanty v amyrisovej silici sú vynikajúce pre zdravie pokožky, pretože môžu nielen zabrániť zápalu a podráždeniu, ale aj vráskam a známkam predčasného starnutia. Zvláčňujúce vlastnosti esenciálneho oleja môžu tiež vyhladiť pokožku a zlepšiť jej textúru a žiarivosť.

Amyris

Amyrisová silica - použitie

Amyrisovú silicu môžete použiť ako:

kúpeľ - 4 kvapky silice pridajte do vane s teplotou vody 37 °C a premiešajte. Silica sa rozprestrie na vodnej hladine a pri vstupe do vane časť ulpnie na pokožke, časť sa vyparuje a tým sa dostáva do pľúc. Doba kúpeľa je maximálne 20 minút. Kúpeľ má upokojujúce účinky na organizmus a protizápalové účinky na pokožke.

krém - do 20 ml ľahko roztierateľného masťového základu pridajte 5-10 kvapiek silice, premiešajte a nanášajte na pokožku. Krém má protizápalové účinky na pokožke a je vhodný na suchú pleť.

kontraindikácie - nepoužívať v tehotenstve a pri chorobách obličiek

upozornenie - nevhodné pre deti

hanus.sk, organicfacts.net