Pomarančová silica

Pomarancova

Pomarančová silica má typickú sviežu pomarančovú vôňu s výrazne sladkým nádychom a je vhodná pri tráviacich problémoch, nervozite, strese i nespavosti. Získava sa lisovaním čerstvého plodu za studena.

Citrónovníky pomarančové (hovorovo pomarančovníky) sú menšie stromy s výškou do 10 m alebo kry. Pochádzajú z juhovýchodnej Ázie. Dnes sa pestujú hlavne v subtropických oblastiach. Pomaranče sa využívajú hlavne na priamu konzumáciu a na výrobu džúsu, ale aj éterický olej je výborný na liečbu rôznych neduhov.

Éterické oleje extrahované z pomaranča obsahujú zložky alfa-pinén, citronellol, geraniol, sabinén, myrcén, limonén, linalool a neral.

Pomarančová silica - účinky

Pomarančová silica zmierňuje kŕče

Spazmy (kŕče) môžu viesť k mnohým dráždivým alebo vážnym problémom vrátane nepretržitého kašľa, svalových kŕčov a hnačiek. Aby sa zabránilo týmto účinkom, kŕče sa musia liečiť skoro alebo sa im musí úplne zabrániť. To sa dá dosiahnuť pomocou pomarančového éterického oleja, ktorý uvoľňuje svalové a nervové kŕče.

Pomarančová silica zmierňuje úzkosť i stres

Ak potrebujete relaxovať po náročnom dni v kancelárii, siahnite po prírodnom sedatíve, ktoré vám pomôže relaxovať. Umelé sedatíva alebo lieky dostupné na trhu sú väčšinou upokojujúce prostriedky založené na omamných látkach alebo iných syntetických formách. V dlhodobom horizonte spôsobujú obrovské poškodenie srdca a rôznych vnútorných orgánov. Pomarančová silica je oveľa lepšia voľba, pretože má anxiolytický účinok, čo znamená, že zmierňuje úzkosť, hnev, depresiu.

Pomarančová silica zmierňuje zápal

Pomarančová silica poskytuje rýchlu a účinnú úľavu od zápalu, či už vnútorného alebo vonkajšieho. Bez ohľadu na dôvod, či je to nadmerný príjem korenín, horúčka, infekcie, vedľajší účinok antibiotík, plynu a požitie toxických látok alebo omamných látok, môže pomarančový éterický olej znížiť podráždenie a bolesť.

Pomarančová silica má antiseptické účinky

Pomarančová silica potláča mikrobiálny rast a dezinfikuje rany, čím umožňuje ranám vyhnúť sa septickým hubovým infekciám a tetanu. Kedykoľvek dôjde k porezaniu alebo odrenine, vždy majte po ruke pomarančovú silicu a ranu si dezinfikujte.

Pomarančová silica podporuje trávenie

Pomarančová silica je liekom proti nadúvaniu, ktorý pomáha pri odstraňovaní prebytočného plynu z čriev. Plyn sa tvorí v črevách a pohybuje sa smerom hore a môže mať za následok bolesť na hrudníku, tráviace ťažkosti a nepohodlie. Môže tiež spôsobiť zvýšenie krvného tlaku, negatívne ovplyvniť zdravie srdca a spôsobiť akútne bolesti žalúdka. Pomarančová silica sa dokáže vyrovnať s mnohými z týchto problémov, pretože uvoľňuje brušné a análne svaly, a tým umožňuje únik plynu. Zároveň bráni tvorbe ďalšieho plynu.

Pomarančová silica udržuje zdravú pokožku

Pomarančová silica je veľmi vhodná na udržiavanie zdravej, hladkej a očarujúcej pokožky. Pomáha tiež liečiť akné a dermatitídu.

Pomarancova1

Pomarančová silica - použitie

Pomarančovú silicu môžete použiť ako:

vnútorné použitie - 3 kvapky silice rozmiešajte v 100 ml chladnej, prípadne vlažnej vody a pomaly po dúškoch vypite. Užívajte maximálne trikrát denne, nie viac ako dva týždne. Nápoj je vhodný pri tráviacich problémoch a kŕčoch.

kúpeľ - 5 kvapiek silice pridajte do vane s teplotou vody 37 °C a premiešajte. Silica sa rozprestrie na vodnej hladine a pri vstupe do vane časť ulpie na pokožke, časť sa vyparuje a tým sa dostáva do pľúc. Doba kúpeľa je maximálne 20 minút. Kúpeľ je vhodný pri nervozite a stavoch úzkosti.

pleťová voda - 3 kvapky silice pridajte do pohára s 100 ml vody a premiešajte. Vatovým tampónikom si ošetrite pleť. Pleťová voda má dezinfekčné účinky na pleť.

krém - do 20 ml roztierateľného masťového základu pridajte 5-10 kvapiek silice, premiešajte a nanášajte na pokožku. Krém je vhodný na regeneráciu pokožky.

neriedená silica - na postihnuté miesto naneste primerané množstvo silice a jemne vmasírujte do pokožky. Pri popáleninách a bolestivých poraneniach sa postihnutého miesta nedotýkajte. Neriedená silica má protizápalové účinky.

upozornenie - po aplikácii sa nevystavujte slnku, pretože je tu možnosť alergickej reakcie

organicfacts.net, hanus.sk