Lemongrasova

Lemongrasová silica má výraznú, citrónu podobnú vôňu a má účinky na plesňové ochorenia pokožky, antiseptické a protistresové účinky. Získava sa destiláciou čerstvých stebiel vodnou parou.

Ako už názov napovedá, citrónová tráva vonia rovnako ako citróny, ale je jemnejšia, sladšia a oveľa menej kyslá. Táto tráva sa používa v nespočetných nápojoch (vrátane čaju), v dezertoch a iných formách kulinárskych výtvorov ako ochucovadlo, ak čerstvý citrón nie je k dispozícii alebo sa nemá používať kvôli svojej silnej chuti. Je široko používaná v čínskych a thajských receptoch. Rastie a šíri sa veľmi rýchlo ako akákoľvek iná tráva a prináša na trhu dobrú cenu, čo z nej robí ziskovú a bežnú položku na trhoch.

Éterické oleje extrahované z citrónovej trávy obsahujú zložky myrcén, citronellal, geranylacetát, nerol, geraniol, neral, limonén a citral.

Lemongrasová silica - účinky

Lemongrasová silica zmierňuje bolesť

Lemongrasová silica je analgetikum, takže pomáha zmierňovať bolesť svalov a kĺbov, ako aj bolesti zubov a bolesti hlavy v dôsledku vírusových infekcií, ako sú kašeľ, prechladnutie, chrípka, horúčky a kiahne. Pomáha tiež znižovať celkovú bolesť tela spôsobenú namáhavými činnosťami a športom.

Lemongrasová silica zmierňuje nervové vypätie a depresiu

Lemongrasová silica je výborné sedatívum, čo je pravdepodobne jednou z najdôležitejších a ocenených liečivých vlastností tohto oleja. Má vynikajúce upokojujúce účinky na myseľ a zmierňuje napätie a úzkosť. Táto funkcia môže tiež pomôcť pacientom s nespavosťou.

Lemongrasová silica pomáha zvyšovať sebavedomie, duševnú silu aj náladu a bojuje proti depresii. Môže byť veľmi užitočná na odvrátenie depresie z dôvodu zlyhania v kariére, osobného života, neistoty, osamelosti, stagnácie, smrti v rodine a mnohých ďalších dôvodov. Ako antidepresívum sa citrónová tráva môže systematicky podávať pacientom s akútnou depresiou, ktorí podstupujú rehabilitáciu po akútnom šoku.

Lemongrasová silica má antiseptické (dezinfekčné) účinky

Lemongrasová silica má antiseptické vlastnosti a je dobrá na aplikáciu na vonkajšie rany a je tiež užitočná zložka v antiseptických krémoch. Antiseptické vlastnosti tohto oleja nedovoľujú, aby sa vonkajšie rany stali septickými.

Zároveň má dobré fungicídne vlastnosti a môže sa používať na liečbu plesňových infekcií na pokožke.

Lemongrasová silica má prekrvujúce účinky

Lemongrasová silica je astringent, čiže pomáha zastaveniu prietoku krvi zúžením krvných ciev. Ak niekto silne krváca, musíte využiť astringenta, aby ste urýchlili zrážanie krvi a zastavili krvácanie, a tak zachránili život. Skutočnosť, že citrónová tráva je astringentná, pomáha tiež iným spôsobom. Podporuje zužovanie ďasien, vlasových folikulov, svalov, kože a krvných ciev, čím bráni uvoľneniu a vypadávaniu zubov, vlasov a znižuje prietok krvi cez cievy. Niektoré z týchto vlastností môžu zachrániť život, takže citrónová tráva je nevyhnutným astringentom.

Lemongrasova1

Lemongrasová silica - použitie

Lemongrasovú silicu môžete použiť ako:

inhalácia - 7 kvapiek silice pridajte do jedného litra vriacej vody v plochej nádobe a vdychujte vznikajúce výpary. Inhalovanie môžete zintenzívniť prehodením uteráka cez hlavu. Doba inhalácie je maximálne 10 minút, trikrát za deň. Inhalácia je vhodná pri infekciách horných dýchacích ciest a kašli.

kúpeľ - 7 kvapiek silice pridajte do vane s teplotou vody 37 °C a premiešajte. Silica sa rozprestrie na vodnej hladine a pri vstupe do vane časť ulpnie na pokožke, časť sa vyparuje a tým sa dostáva do pľúc. Doba kúpeľa je maximálne 20 minút. Kúpeľ je vhodný pri nervovom vypätí, v čase rekonvalescencie a má prekrvujúce účinky na pokožke.

krém, riedená silica, masážna emulzia - do 20 ml roztierateľného masťového základu alebo oleja (slnečnicový, olivový alebo mandľový) pridajte 5-10 kvapiek silice (masážna emulzia 100 ml a 5 ml silice), premiešajte a vmasírujte na bolestivé miesta. Krém je vhodný na svalová slabosť, celulitídu, prekrvenie pokožky, plesňové infekcie na pokožke.

iné využitie

  • dezinfekcia ovzdušia pri infekčných chorobách (výparníky)
  • ako ochrana pred kliešťami - nakvapkať silicu na zápästie a členky nôh
  • prostriedok na odháňanie molí
  • vo väčšom riedení silice na ochranu zvierat pred blchami a kliešťami

upozornenie - len na vonkajšie použitie, silicu je nutné riediť, pretože pri citlivej pokožke môže vyvolať podráždenie.

organicfacts.net, hanus.sk