Obsah článku

  Amarantový olej

  Amarantový olej má vysoký obsah skvalénu, ktorý patrí k jednému z najsilnejších antioxidantov a imunostimulantov. Skvalén podporuje imunitu, pomáha hojiť rany a je pokladom pre pokožku - chráni ju a regeneruje a tak pokožka vyzerá sviežo a mladistvo.

  Amarant alebo laskavec, latinsky Amaranthus caudatus, bol do Európy dovezený z oblasti Južnej a Strednej Ameriky niekedy v 16. storočí. Z jeho semien sa vyrába amarantová múka a z rozdrvených semien sa za studena lisuje úplne jedinečný amarantový olej s vysokým obsahom skvalénu.

  Amarantový olej sa vyrába lisovaním za studena jeho malých a tmavohnedých semienok. Pomocou procesu lisovania za studena nám umožňuje získať najprirodzenejší olej s kompletnými látkami. Olej má jemnú a lahodnú chuť so zelenožltou farbou.

  Zaujímavosť

  Vedeli ste, že amarant patrí k najstarším plodinám na Zemi? Aztékovia ho považovali za posvätnú bylinu s magickými vlastnosťami a využívali pri mnohých obradoch. Bol oceňovaný pre svoje výživné vlastnosti a velebený ako potrava bojovníkov. V dávnej minulosti si ho tiež cenili Číňania ako prameň večnej mladosti a dlhovekosti a pre Grékov mal význam symbolu nesmrteľnosti. Na nejakú dobu sa na neho síce zabudlo, ale poslednú dobu vzalo opäť ľudstvo láskavec na milosť a znovu sa začína tešiť veľkej obľube.

  Obsah vitamínov a minerálov v amarantovom oleji

  Amarantový olej v 100 g obsahuje 736 kalórií, 82 g tukov, omega 6 mastnú kyselinu linolovú 50%, omega 9 mastnú kyselinu olejovú 23%, nasýtenú kyselinu stearovú 3% a kyselinu palmitovú 19%. Ďalej obsahuje vitamín E, skvalén.

  Amarantový olej chráni telo pred voľnými radikálmi, bráni vzniku rakoviny, pomáha liečiť kŕčové žily, udržuje zdravé srdce, podporuje imunitu, udržuje zdravú pokožku i vlasy.


  Amarantovy

  Amarantový olej - 7 účinkov na zdravie

  Amarantový olej chráni telo pred voľnými radikálmi

  Voľné radikály sú pre telo veľmi škodlivé. Môžu sa do tela dostať znečistením, žiarením alebo dokonca pesticídmi a môžu spôsobiť rôzne nebezpečné ochorenia, ako sú kardiovaskulárne, šedý zákal a rakovina. Takže bojovať proti voľným radikálom si vyžadovalo veľa antioxidantov. Skvalénová látka vo vnútri amarantového oleja pôsobí ako antioxidant, ktorý chráni telo pred rizikom voľných radikálov.

  Amarantový olej bráni vzniku rakoviny

  Štúdia ukázala, že ak by naše telá mali nízke hladiny kyslíka, mohlo by to byť jedným zo spúšťačov rastu rakovinových buniek. Pomocou skvalénu v amarantovom oleji, bráni vzniku rakoviny, pretože skvalén funguje ako dodávateľ kyslíka do buniek v tele, takže vaše telo môže zabrániť rastu rakovinových buniek.

  Amarantový olej pomáha liečiť kŕčové žily

  Amarantový olej obsahuje flavonoidy, ktoré pomáhajú liečiť kŕčové žily tým, že poskytujú podporu pre slabé kapilárne steny. Okrem toho, skvalén tiež pracuje na produkcii kolagénu v koži. Obidve látky prítomné v tomto amarantovom oleji pôsobia spoločne na kŕčové žily.

  Kesu 3

  Amarantový olej udržuje zdravé srdce

  Amarantový olej pomáha udržiavať normálny krvný tlak, udržuje hladinu cholesterolu a slúži na redukciu plaku v tepnách. Všetky tieto funkcie sú potrebné na udržanie zdravia srdca. Skvalénové látky v amarantovom oleji majú tiež úlohu pri znižovaní rizika srdcových ochorení.

  Amarantový olej podporuje imunitu

  Prechladnutie, vstup vírusu do tela, alergie a únava môžu byť spôsobené tým, že náš imunitný systém je slabý. Skvalén má imunostimulačné vlastnosti, ktoré zlepšujú fungovanie imunitného systému nášho tela.

  Amarantový olej udržuje zdravú pokožku

  Aby sme mali krásnu pleť, potrebujeme skvalén, nenasýtené mastné kyseliny a vitamín E. Všetky tieto látky sú prítomné v amarantovom oleji. Preto môže amarantový olej zvlhčovať a vyživovať našu pokožku. Okrem toho amarantový olej pôsobí ako ochranca pre našu pokožku, pretože má antibakteriálne a antimikrobiálne vlastnosti. Amarantový olej pôsobí tiež ako anti-aging, pomáha pri urýchľovaní regenerácie postihnutej oblasti kože, popálenín, akné, herpesu, neurodermatitídy a tiež vredov.

  Amarantový olej udržuje zdravé vlasy

  Amarantový olej pridáva vlasom vlhkosť a chráni pokožku hlavy. Okrem toho obsahuje lyzín, ktorý podporuje rast vlasov a zabraňuje vypadávaniu vlasov. Amarantový olej môže tiež zabrániť rýchlemu rastu šedivých vlasov a zachovať prirodzenú farbu vašich vlasov.

  Amarantovy 1

  Ako amarantový olej nakupovať?

  Amarantový olej si kupujte nerafinovaný za studena lisovaný vo fľaši z tmavého skla.

  Ako amarantový olej skladovať?

  Amarantový olej skladujte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 22 stupňov. Pri nízkej teplote môže byť olej zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí. Po otvorení ho spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov.

  Ako amarantový olej spotrebovať?

  Amarantový olej môžete používať ako aromatickú prísadu, ktorá je začlenená do polievok, šalátov, omeliet.

  zdroj: drhealthbenefits.com, rehabilitace.info