Šípkový olej - 9 účinkov na pokožku

Obsah článku

  Šípkový olej

  Počuli ste už o šípkovom oleji? Je to dar od prírody, ktorý poskytuje našej pokožke množstvo výhod. Od prevencie, hydratácie až po liečenie.

  Šípkový olej sa získava lisovaním za studena zo semien divokej šípky, čo je rastlina pestovaná v Čile, ale možno ju nájsť aj v iných častiach sveta. Pôvodne ho používali Mayovia a pôvodní Američania pre svoje liečivé vlastnosti. Má žltkastú až oranžovú farbu.

  Obsah vitamínov a minerálov v šípkovom oleji

  Šípkový olej obsahuje polynenasýtenú omega 6 mastnú kyselinu linolovú, omega 3 mastnú kyselinu linolénovú, nasýtenú kyselinu stearovú 10% a kyselinu palmitovú 11%. Ďalej obsahuje provitamín A - betakarotén, vitamín E, fenoly, lykopén.

  Šípkový olej je hydratačný, má anti-aging účinok, je antibakteriálny, bráni vzniku akné i strií, je protizápalový, pomáha liečiť popáleniny a suché i popraskané pery, udržuje zdravé vlasy.


  Šípkový2

  Šípkový olej - 9 účinkov na pokožku

  Šípkový olej je hydratačný

  Olej môžete použiť ako hydratačný prostriedok na boj proti suchej pokožke. Kyselina linolová, ktorú šípkový olej obsahuje, je základnou zložkou ceramidov, hlavného hydratačného prvku kože. Pravidelné používanie oleja hydratuje pokožku, ktorá je po aplikácii vláčna a vyživená.

  Šípkový olej má anti-aging účinok

  Antioxidačná aktivita šípkového oleja chráni a opravuje UV-poškodenie a pomáha znižovať vrásky. Okrem toho karotenoidy, ktoré sú zlúčeninami podobnými vitamínu A, regulujú premenu pokožky a vedú k rovnomernejšej pleti. Navyše olej účinne znižuje hyperpigmentáciu (tmavé škvrny na pleti) a rozjasňuje pokožku.

  Šípkový olej je antibakteriálny

  Fenoly v šípkovom oleji majú antibakteriálne, antivírusové a antifungálne vlastnosti. Pokiaľ olej nie je dráždivý pre tých pacientov s kožou náchylnou na ekzém, tento produkt im môže pomôcť pri rehydratácii pokožky, ako aj pri prevencii infekcií bežne pozorovaných pri ekzémoch.

  Šípkový olej bráni vzniku akné

  Podľa odborníkov môže byť akné indikáciou podvyživenej kože. Šípkový olej obsahuje silné živiny, ktoré posilňujú pokožku základnými živinami a zlepšujú jej zdravie. Podvyživená koža má tiež tendenciu vylučovať prebytočný olej, čo môže viesť k akné. Šípkový olej tomu zabraňuje. To tiež pomáha uvoľniť póry (šípky olej je nekomedogénny - neupcháva póry) a bráni vzniku pupienkov. Jednoducho aplikujte olej na tvár pomocou vatového tampónu a nechajte 15 minút pôsobiť. Umyte ako obvykle.

  Šípkový olej bráni vzniku strií

  Strie nastávajú keď sa kolagén a elastická pokožka roztrhnú a v dôsledku toho sa vytvoria jazvy. Šípkový olej sa ľahko vstrebáva do pokožky. Jeho esenciálne mastné kyseliny stimulujú produkciu kolagénu. Olej tiež zmäkčuje a zvlhčuje pokožku. Mastné kyseliny sa premieňajú na prostaglandíny, ktoré potom stimulujú regeneračné schopnosti vašej pokožky. To v konečnom dôsledku chráni pred vznikom strií.

  Šípkový1

  Šípkový olej je protizápalový

  Šípkový olej má protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú liečiť zápal a bolesť spôsobenú ekzémom. Pokožku tiež zvlhčuje a udržuje ju od vysychania - čo je ďalší problém ekzému na tvári. Vitamíny v oleji obnovujú pružnosť pokožky. Vyčistite postihnuté miesta vodou. Osušte čistou, mäkkou handričkou a na kožu naneste tri kvapky šípkového oleja. Nechajte uschnúť prirodzene. Nanášajte jedenkrát denne.

  Šípkový olej pomáha liečiť popáleniny

  Vďaka regeneračným a antioxidačným účinkom šípkového oleja môžete urýchliť regeneráciu popálenín a modrín. Prítomnosť esenciálnych mastných kyselín môže tiež zabrániť zjazveniu. Aplikácia šípkového oleja je tiež dobrá na liečbu keloidných jaziev (rozličné druhy poškodenia kože, ktoré rýchlo a nezvyčajne rastú) a urýchlenie hojenia rán.

  Šípkový olej pomáha liečiť suché a popraskané pery

  Šípkový olej je nápomocný na odfarbenie pier. Chráni ich pred spálením slnkom. Zmiešajte dve kvapky šípkového oleja s jednou čajovou lyžičkou kokosového oleja. Namiesto kokosového oleja môžete použiť maslo. Tento prírodný kondicionér na pery aplikujte na popraskané alebosuché pery niekoľkokrát denne.

  Šípkový olej udržuje zdravé vlasy

  Vzhľadom k tomu, že šípkový olej je vynikajúcim zdrojom esenciálnych mastných kyselín, môže opraviť poškodené vlasové folikuly a pokožku hlavy - a to podporuje zdravý rast vlasov. Olej tiež hydratuje vaše vlasy a zabraňuje vysušeniu a dehydratácii. A vzhľadom na jeho antibakteriálne vlastnosti, šípkový olej môžete použiť ako tonikum pokožky hlavy. Jeho protizápalové vlastnosti podporujú zdravie pokožky hlavy.

  Šípkový3

  čítaj tiež

  Šípky - 10 účinkov na zdravie

  Šípky - 10 účinkov na zdravie

  Blahodárne účinky šípok poznali už naše babičky a v ľudovom liečiteľstve majú nezastupiteľné miesto aj dnes. Ak chcete posilniť svoj imunitný systém a dodať telu dostatočnú dávku vitamínu C, potom sa vydajte na ich zber.

  https://www.stylecraze.com/art...

  https://en.wikipedia.org/wiki/...