Tymiánový olej - 10 účinkov na zdravie

Obsah článku

  Tymiánový olej

  Tymiánový olej má mnoho zdravotných výhod a ľudia ho používajú na zlepšenie svojej pokožky, krvného obehu a posilnenie imunitného systému, na odstránene myómu i stresu.

  Tymián je obyčajná bylina a všeobecne sa používa ako krásne voňavé korenie. Okrem toho sa tymián používa na príravu bylinných a domácich liekov. Je botanicky známy ako Thymus vulgaris. Liečivé vlastnosti tymiánu pochádzajú najmä z éterických olejov, ktoré sú uznávané a využívané už po tisíce rokov, najmä v oblasti Stredomoria. Tymiánový olej sa získava parnou destiláciou čerstvých kvetov a listov. Má pikantnú a teplú vôňu, ktorá je silná a prenikavá.

  Obsah vitamínov a minerálov v tymiánovom oleji

  Tymiánový olej v 100 g obsahuje 874 kalórií, 100 g tukov, 11,5 g nasýtené, 23 g mononenasýtené a 65,5 g polynenasýtené tuky. Hlavnými zložkami tymiánového oleja sú alfa-tujón, alfa-pinén, kamfén, beta-pinén, para-cymén, alfa-terpinén, linalool, borneol, beta-karyofylén, tymol a karvarol.

  Tymiánový olej podporuje imunitu, udržuje zdravé srdce, pomáha pri liečbe ekzému, pomáha zmierňovať stres, vyrovnáva hladinu hormónov v tele, je antiseptický a antibakteriálny, je protikŕčový a antireumatický, pomáha liečiť nadúvanie, pomáha liečiť myómy.

  Upozornenie!

  Pre niektoré osoby môže tymiánový olej pôsobiť dráždivo a v niektorých prípadoch môže spôsobiť aj alergické reakcie (skôr u veľmi citlivých jedincov). Tymiánový olej je tiež hypertenzná látka, ktorá zvyšuje krvný tlak, takže pacienti s vysokým krvným tlakom by ho mali používať po konzultácii s lekárom. Tymiánový olej patrí medzi "emmenagogue" oleje. Sú to oleje, ktoré stimulujú alebo zvyšujú menštruáciu, preto by sa mu mali ženy počas tehotenstva vyhnúť!


  Tymiánový3

  Tymiánový olej - 10 účinkov na zdravie

  Tymiánový olej podporuje imunitu

  Tymiánový olej lieči infekcie na prieduškách a v hrdle, ktoré spôsobujú časté prechladnutie alebo kašeľ. Všeobecne je prechladnutie spôsobené viac ako 200 rôznymi vírusmi, ktoré môžu napadnúť hornú časť dýchacích ciest a sú rozptýlené vo vzduchu (prenáša sa z človeka na človeka). Medzi obvyklé príčiny prechladnutia patrí oslabený imunitný systém, nedostatok spánku, emočný stres, vystavenie plesniam a nezdravý zažívací trakt. Tymiánový olej zabíja infekcie, znižuje úzkosť, zbavuje telo toxínov a lieči nespavosť bez liekov, čo je dokonalým prírodným prostriedkom pre bežné prechladnutie či nádchu.

  Tymiánový olej udržuje zdravé srdce

  Tymiánový olej je stimulant, a aktivuje obeh. Blokovaná cirkulácia vedie k stavom, ako je artritída a mŕtvica. Tento silný olej je tiež schopný uvoľniť tepny a žily - čo znižuje záťaž na srdce a krvný tlak. Tymiánový olej teda môže byť prírodné liečbou vysokého krvného tlaku. Používajte prírodné a bezpečné prostriedky, ako je tymianový olej, k zlepšeniu krvného obehu. Tymiánový olej je tiež tonikum, ktorý tónuje obehový systém, posilňuje srdcové svaly a udržuje správne prúdiacu krv.

  Tymiánový olej pomáha pri liečbe ekzému

  Tymiánový olej chráni kožu pred škodlivými baktériami a hubovými infekciami. Funguje tiež ako domáci liek na akné, lieči rôzne rany, rezné rany a jazvy, zlepšuje stav popálenín a prirodzene zlepšuje stav vyrážok.

  Ekzém, je porucha kože, ktorá spôsobuje suchú, červenú, svrbiacu kožu, môžu sa tiež vytvárať pľuzgiere alebo môže pokožka aj prasknúť. Niekedy je to kvôli zlému tráveniu (ako napríklad syndróm dráždivého čreva), stresu, dedičnosti, liekom a imunitným nedostatkom. Pretože tymiánový olej pomáha tráviacemu systému, stimuluje vylučovanie toxínov z tela močením, uvoľňuje myseľ a funguje ako antioxidant, je to dokonalá prírodná liečba ekzému.

  Tymiánový olej vyrovnáva hladinu hormónov v tele

  Tymiánový olej má gestagénové nápravné účinky - zlepšuje produkciu progesterónu. Muži, aj mnoho žien má nízku hladinu progesterónu. A nízka hladina progesterónu je spojená s neplodnosťou, depresiou, rovnako ako s ďalšími nerovnováhami stavmi v tele. Tymiánový olej jedným z olejov, ktorý má najvyššiu väzbu na estradiol a progesterón. Z tohto dôvodu je použitie tohto oleja skvelým spôsobom, ako prirodzene vyvážiť hormóny v tele. Navyše je to oveľa lepšie, než sa obrátiť na syntetická liečivá, ako je napríklad hormonálna substitučná terapia, ktorá môže maskovať príznaky pri vývoji ochorenia v iných častiach tela a často spôsobuje vážne vedľajšie účinky.

  Tymiánový olej spomaľuje nástup menopauzy (vďaka stimulácii hormónov). Tiež slúži ako prírodný liek na odvrátenie menopauzy, pretože vyrovnáva hormonálne hladiny a zmierňuje príznaky menopauzy, vrátane zmien nálad, návalov horúčavy a nespavosti.

  Tymiánový olej pomáha zmierňovať stres

  Tymiánový olej je tiež účinný spôsob, ako zmierňovať stres a liečiť nepokoj. Uvoľňuje telo - umožňuje pľúcam, žilám a mysle otvoriť sa a udržať telo správne fungujúce. Je dôležité zostať v pokoji a bez stresu, pretože neustála úzkosť môže viesť k vysokému krvnému tlaku, nespavosti, zažívacím ťažkostiam a záchvatom paniky. Dlhodobo je to veľmi nezdravé a je to na vás vidieť. Nevyzeráte proste dobre. Používajte niekoľko kvapiek tymiánového oleja po celý týždeň, aby ste znížili úrovne úzkosti a umožnili telu rásť. Môžete pridať olej aj do vody do kúpeľa, difuzéra, telového mlieka alebo len tak vdychujte jeho vôňu.

  Tymiánový1

  Tymiánový olej je antiseptický a antibakteriálny

  Vďaka tymiánovým zložkám ako karyofylén a kamfén je olej antiseptický a zabíja infekcie na pokožke aj v tele. Tymiánový olej je tiež antibakteriálny a inhibuje rast baktérií - to znamená, že je schopný liečiť črevné infekcie, bakteriálne infekcie genitálií a močovej trubice, baktérie, ktoré sa budujú v dýchacom systéme a lieči škrabance alebo rany vystavené pôsobeniu škodlivých baktérií.

  Tymiánový olej je protikŕčový

  Milióny ľudí na celom svete trpia kašľom, kŕčmi a bolesťami v dôsledku kŕčov. Kŕče sú nežiaduce a nadmerné nedobrovoľné kontrakcie, ku ktorým môže dôjsť v dýchacích cestách, nervoch, svaloch, črevách alebo iných orgánoch a môžu mať za následok kašeľ, kŕče, epileptické alebo hysterické záchvaty, kŕče a svalové bolesti, bolesti brucha a čriev. Tymiánový olej bráni vzniku všetkým typom kŕčov.

  Tymiánový olej je antireumatický

  Existujú dva hlavné dôvody pre vznik reumatizmu, artritídy a dny. Prvým z nich je nesprávna alebo blokovaná cirkulácia a druhou je zvyšujúca sa koncentrácia toxínov, ako je kyselina močová v krvnom obehu. Tymiánový olej dokáže vyriešiť oba tieto problémy. Vzhľadom k tomu, že je diuretikum, zvyšuje močenie a pomáha pri odstraňovaní toxínov z tela. Je stimulantom, aktivuje cirkuláciu a tým tento problém oddelene rieši. Protizápalové vlastnosti tymolu sú dobre známe a v niektorých druhoch tymiánového oleja je až 70% tymolu. Táto výkonná zlúčenina môže pomôcť zmierniť bolesť kĺbov a podporiť lepší rozsah pohybu a zároveň podporovať prietok krvi do týchto oblastí, čím sa cítite silnejší a máte viac pod kontrolou artritické príznaky.

  Tymiánový olej pomáha liečiť nadúvanie

  Plyny, ktoré sa hromadia v žalúdku a črevách, nie sú také nevinné, ako sa zdá. Ich účinok nie je obmedzený len na nepríjemné pachy. Môžu vám vziať chuť k jedlu a okradnúť vás o spánok, zvýšiť krvný tlak, predstavujú hrozbu pre srdce, môžu spôsobiť ťažké bolesti žalúdka, kŕče, vracanie, bolesti hlavy a nevoľnosť. V extrémnych prípadoch môže nadmerný plyn dokonca ohroziť váš život. S plynom sa preto musí zaobchádzať opatrne a včas. Tymiánový olej, ktorý je karminatívny a antispazmodický, núti telo odstraňovať plyny pohybom smerom nadol (pohyb smerom nahor je veľmi nebezpečný) a nedovoľuje, aby sa znovu hromadili.

  Tymiánový olej pomáha liečiť myómy

  Myómy sú nárasty spojivového tkaniva, ktoré sa vyskytujú v maternici. Mnoho žien nemá žiadne príznaky myómov, ale môžu spôsobovať horší priebeh menštruácie. Príčiny myómov zahŕňajú vysokú hladinu estrogénu a nízkej hladiny progesterónu spôsobené obezitou, hypotyreózou či perimenopauzy. A pretože tymiánový olej zvyšuje hladinu progesterónu v tele, slúži ako prirodzená fibroidná (myomová) liečba. Na brušnú pokožku dvakrát denne rozotierajte dve kvapky tymiánového oleja na liečbu myómov a zmiernenie príznakov PMS a menštruácie.

  Tymiánový2

  Ako tymiánový olej nakupovať?

  Tymiánový olej si kupujte 100% čistý prírodný esenciálny (éterický) olej.

  Ako tymiánový olej skladovať?

  Tymiánový olej skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 22 stupňov. Po otvorení ho uchovávajte v chladničke a spotrebujte do troch mesiacov.

  Ako tymiánový olej spotrebovať?

  Tymiánový olej môžete konzumovať priamo na lyžičke, alebo si ho môžete zamiešať v studenej kuchyni do šalátu, cestovín, smoothie, jogurtu.

  https://www.rehabilitace.info/...

  https://www.organicfacts.net/h...